anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart i paczkomat Inpost

jozefino2009
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Zamówiłem produkt z przesyłką do paczkomatu InPost w ramach Allegro Smart. Niestety, nie zdążyłem tej paczki odebrać i wróciła do nadawcy. Co powinienem zrobić, aby odzyskać pieniądze za zamówiony produkt? Czy sprzedawca może zażądać ode mnie dodatkowych pieniędzy za przesyłkę powrotną?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

jozefino2009 prześlij sprzedacy rezygnację z zakupu , nalepiej ,, moje zakupy - szczegóły - zwróć zakup ,, Sprzedawca odda Ci wszystkie środki jaki wpłaciłeś .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jozefino2009 Nie, sprzedawca nie może żądać od Ciebie żadnych dodatkowych pieniędzy, tylko musi Ci oddać całą wpłatę. Wejdź w zakładkę Moje zakupy i tam kliknij Zwrot towaru, wypełnij formularz i wyślij. Nie ma większego znaczenia, co w formularzu wpiszesz, wybierz tylko "odstąpienie". Będzie to Twoje odstąpienie od umowy. Możesz też zamiast tego wysłać sprzedawcy zwykłego maila z rezygnacją z towaru. W takiej sytuacji sprzedający będzie musiał oddać Ci całą wpłatę. Powrót przesyłki paczkomatem jest darmowy. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jozefino2009 Skoro nie odebrałeś z własnej winy to weż to "na klatę", a nie kombinuj jak by tu przerzucić odpowiedzialność na sprzedawce. Moim skromnym zdaniem powinieneś pokryć koszty przesyłki zwrotnej (zwrot nastąpił z Twojej winy, nie z winy sprzedającego)

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jozefino2009 w tym przypadku nie, bo paczka w smarcie wraca bez opłat 🙂  Najlepiej odstąp od umowy ja radzi @mdrogeria i zakup ponownie to samo, cała transakcja ( smart ) obejdzie się bez kosztów da sprzedawcy i Ciebie, ale jeśli sprzedawca by poniósł koszty ( brak smarta ) paczki powrotnej to co byś nie zrobił jesteś w plecy bo przy zwrocie koszt odesłania pokrywa kupujący 😞 więc przy odstąpieniu sprzedawca potrącił by za odesłanie.

________
Κώστας
oznacz moderatorów