anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart Kurier DPD - zwrot na własny koszt?

rostov84
#10 Popularyzator#

Korzystam z usługi Allegro Smart zakupionej jeszcze w zeszłym roku, na starych warunkach, czyli za 45 zł. Parę dni temu dokonałem w ramach tej usługi zamówienia, które dostarczył mi Kurier DPD. Teraz chciałbym dokonać częściowego zwrotu tego zamówienia (1 z 2 sztuk). Dlaczego w opcjach zwrotu pokazuje mi, że muszę go dokonać na własny koszt?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

darwik-firma
#12 Orędownik#

kupiłeś 2 sztuki zeby mieć darmowa wysyłke smarta a teraz już ci 1 sztuka nagle nie potrzebna jest

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@rostov84 wreszcie allegro wzięło się za dobierających do darmowej wysyłki i zwracających połowę 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Nie mam nic przeciwko ludziom dobierającym towar do limitu smart, ale mam dużo przeciw ludziom którzy kupują towar za 44,50 + żarówkę za 1zł i potem towar za 44.50 zwracają a zostawiają sobie żarówkę.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@rostov84 może darmowy transport był od sprzedawcy? Może oferta jednak nie spełniała warunków smart?

podaj numer zamówienia lub link do oferty poza zakupowej.

oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

Link do oferty:

https://allegro.pl/oferta/kawa-ziarnista-lavazza-expert-gusto-forte-1000-g-14282033851

W warunkach zwrotu widzę, że darmowy jest tylko zwrot przy metodzie dostawy: Allegro Paczkomaty InPost. I nie bardzo wiem, dlaczego.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@rostov84 Napisz proszę do nas w tej sprawie przez formularz

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

@w_kiwi już napisałem i właśnie oczekuję na odpowiedź.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@rostov84 tak powinno być , jeśli kwota za pozostawione produkty nie spełnia warunków smart zwrot powinien być odpłatny .

oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

Po pierwsze, nie kupiłem dwóch sztuk tylko po to, by mieć darmową wysyłkę, ponieważ już koszt jednej sztuki (42,85 zł) spełnia warunek darmowej wysyłki w ramach Allegro Smart na starych warunkach, czyli 40 zł.

Po drugie, kupiłem 2 opakowania kawy Lavazza po 1 kg. Po otwarciu pierwszego okazało się, że nie jest to oryginalna Lavazza. Jako że pierwszą paczkę już otworzyłem, a opakowanie wyrzuciłem, to nie mam jak tego zwrócić. Dlatego chcę zwrócić tylko tę drugą, nieotwartą paczkę.

Link do oferty:

https://allegro.pl/oferta/kawa-ziarnista-lavazza-expert-gusto-forte-1000-g-14282033851

W warunkach zwrotu widzę, że darmowy jest tylko zwrot przy metodzie dostawy: Allegro Paczkomaty InPost. I nie bardzo wiem, dlaczego.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ważne że jest możliwy zwrot i paczkomatem jest to najszybciej i najpewniej.

oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

Problem w tym, że mieszkam w bardzo małej miejscowości, w której nie ma paczkomatu. Do najbliższego mam ok. 30 km. Natomiast najbliższą placówkę PP mam tuż koło domu. A że jestem osobą niepełnosprawną, robi mi to bardzo dużą różnicę.

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

tyle problemu z paczką za 42 zł chyba lepiej ją wypic przeciez sie pan nie otruje a moze jednak będzie panu smakowac

oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

Z jednym kilogramem jakoś sobie dać radę muszę, bo już otworzyłem. Ale z drugim nie zamierzam. Nie za tę jakość płaciłem. Kawa jest zwyczajnie niesmaczna.

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

art  spożywcze się kupuje w sklepach bo widać co się kupuje a nie allegro

oznacz moderatorów

rostov84
#10 Popularyzator#

Akurat tę kawę kupowałem na Allegro przez 4 lata i wszystko było OK. Fakt, że tym razem dałem się skusić na innego sprzedawcę, który oferował trochę niższą cenę. Mimo to, samo opakowanie niczym nie różniło się od opakowania kawy oryginalnej, więc nawet w sklepie stacjonarnym trudno byłoby mi rozpoznać podróbkę. Bez otwarcia i przynajmniej obejrzenia oraz powąchania ziarna to praktycznie niemożliwe.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@rostov84 w ofercoe miales napisane w momencie zakupu jak odbywa sie zwrot i czym, kupiles to zaakceptowales te warunki. Trzeba bylo zglosic niezgodnosc towaru z umowa czyli reklamacje a nie zwrot robic wtedy zgodnie z nowymi zapisami ustawy sprzedawca sam by przyslal po towar kuriera albo oplacona etykiete na poczcie. Ewentualnie pros allegro o zamiane etykiety z paczkomatu na poczte bo sprzedawca tu nic nie pomoze

oznacz moderatorów