anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bardzo wysokie koszty dostawy bez Allegro Smart

rozowe--okulary
#7 Wielbiciel#

Mam taką sprawę - temat do przemyślenia dla Zespołu Allegro i Sprzedających.

Mam wykupionego Smarta i dotąd udostępniałam go rodzinie i znajomym. Od kiedy nie można się nim dzielić, tj. od 4 lipca, kupują i opłacają wysyłki indywidualnie i narzekają, że przy chęci zakupu kilku przedmiotów u jednego sprzedawcy koszty wysyłki dublują się i wychodzą bardzo wysoko, nieadekwatnie do prawdziwych kosztów dostawy. Przy Smarcie nie miało do znaczenia, bo wysyłka i tak była 0 zł, ale teraz - taki przykład:

Jakiś drobiazg za 2 zł, np. batonik w dziale Supermarket. Najtańsza wysyłka: 8,99 paczkomat. Chcę kupić 30 batoników. System generuje koszt wysyłki 30x8,99 = 269,70 zł !!!!! A przecież wiadomo, że przez paczkomat można wysłać np. 500 batoników w tej samej cenie 8,99, bo to malutkie przedmioty. 

Dlatego APEL do Zespołu Allegro, aby EDUKOWAŁ sprzedawców, aby w swoich ofertach zaznaczali (zedytowali), ile sztuk danego produktu można wysyłać w jednej paczce i w cenie tej jednej paczki. A nie, że podczas wystawiania oferty automatycznie ustawiona jest cyfra 1 i nikt tego nie zmienia. 

Na pewno Sprzedawcom nie chce się tego zmieniać, jeśli mają wystawionych po kilkadziesiąt czy kilkaset ofert.

Inna sprawa, że po likwidacji dzielenia się Smartem, sprzedaż na Allegro na pewno spadnie. Darmowa przesyłka była promocją samą w sobie, teraz ta sprzedaż przeniesie się na sklepy stacjonarne.

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To raczej zależy ile przedmiotów na jedną wysyłkę ustawi sobie w swoich ustawieniach dany sprzedawca . Ja mam np. przy drobnych przedmiotach 20 szt. a przy większych które mogą mi zrobić paczkę większą niż skrytka w paczkomacie 10 szt. i system zawsze klientom nalicza jeden koszt nadania.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Będąc w rodzinie może głowa kupić w Smarcie. Sprzedawcy i tak Smart czy bez wkalkulują w koszty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Drobiazgów nie warto, musisz grupować zakupy, Sprzedający i tak zawsze sobie wliczą koszty.  Teraz już nie warto kupować na Allegro.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie do końca rozumiem, tego, że muszą teraz opłacać sami wysyłki. Mam smarta na jednym prywatnym koncie i jeśli ktoś z rodziny potrzebuje coś kupić na allegro to po prostu prosi mnie o taki zakup i po kłopocie. nie mozecie podobnie funkcjonować ? no chyba, że rodzina potem nie zwróci za zakupiony przedmiot, to trochę lipa 😁

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

to mu zamówisz za pobraniem na jego adres i niech od razu reguluje co trzeba

oznacz moderatorów

rozowe--okulary
#7 Wielbiciel#

Nie będę poświęcać czasu na kupowanie dla rodziny ani zaglądać znajomym, co kupują. Zresztą w moim wpisie nie chodzi o kupowanie, a o Sprzedawców, którzy dotąd mogli nie zwracać uwagi na ustawienia ilość przedmiotów w paczce, bo znaczna część ludzi i tak kupowała ze Smartem, a teraz przy łączeniu ich ofert wychodzą astronomiczne kwoty za wysyłkę. Jeden znajomy już się tak naciął, miał mieć paczkomat za 8,99, podublowało mi kilka razy i nie zwrócił uwagi płacąc blikiem. Inny korzystał z mojego smarta, bo paczkomat ma bliżej domu niż sklep spożywczy i kupował na allegro jedzenie - teraz woli chodzić do sklepu stacjonarnego niż wykupić smart...

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

przecież smart na cały rok to raptem coś około 50zł. zwraca się już po 5 zakupach. jeśli ktoś dokonuje zakupów regularnie, i np. kupuje jedzenie na portalu, to chyba go stać, żeby wydać taką kwotę na rok i nie musi biegać po rodzinie i znajomych, żeby mu zamawiali z darmową przesyłką.

a jesli chodzi o takich sprzedawców, to rynek ich zweryfikuje, klient bez smart nie zrobi u nich zakupów i obroty spadną.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@rozowe--okulary 

Ależ kształcą. Zobacz, stworzyli nawet Akademię.

https://allegro.pl/akademia

oznacz moderatorów