anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak allegro smart z powodu nie zapłacenia przez Payu

doska28
#7 Wielbiciel#

Zapłaciłam za produkt zwykłym przelewem a nie przez Payu przez co sprzedawca nie chce wysłać mi produktu przez Allegro Smart i chce opłaty za przesyłkę. Co robić? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

konto zamknięte
Nie dotyczy

@doska28 ponieważ Allegro zmieniło zasady i rzeczywiście tak jest. Gdy płatność jest inna niż przez PayU, to nawet jeśli w formularzu dostawy czy koszyku pokazywało się, że łapiesz się na darmową wysyłkę SMART, to sprzedawca zaciągając później Twoją transakcję do menadżera paczek Inpost, będzie musiał zapłacić 8,99zł za takie nadanie. Więc anuluj ten zakup i zrób jeszcze raz, płacąc przez PayU.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@doska28 Jeśli kupowałaś od przedsiębiorcy, być może zgodzi się na rezygnację z zakupu i zwróci Ci pieniądze. Następnie będziesz mogła kupić u niego ponownie i opłacić zamówienie przez Allegro Finanse, by skorzystać z darmowej dostawy. Spróbuj zaproponować sprzedającemu takie rozwiązanie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not mogę Cię prosić o link do tej informacji o tej zmianie SMART? Bo wiem, że to gdzieś było, nawet na swojej stronie "o sprzedającym" o tym napisałem, ale teraz nie mogę znaleźć. A link może się przydać.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_not Regulamin Smart warunkuje skorzystanie z usługi od zapłaty przez AF?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 @konto zamknięte W Regulaminie znajdziecie informację:

"Nabywca może skorzystać z Usługi Allegro Smart! w zakresie dostawy bez ponoszenia wskazanej przez Sprzedającego opłaty z tytułu dostawy (art. II ust. 3 lit. a Regulaminu) tylko przy Transakcjach, w których:

a. wartość Transakcji lub wartość sumy Transakcji (zawartych zarówno w trybie Licytacji jak i z wykorzystaniem opcji Kup Teraz) zawartych w ramach Oferty danego Sprzedającego nie jest niższa niż 40 zł, z zastrzeżeniem, że w przypadku metody dostawy w postaci przesyłek kurierskich przedmiotowa wartość wynosi nie mniej niż 100 zł, a zapłata za Transakcję/e nastąpiła za pośrednictwem Usługi Płatności (...)"

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nat_not ja tego nie kwestionuję. Nawet kilka dni temu przy okazji podobnego zapytania również pisałem o tym osobie, która miała problem 🙂

Po prostu miałem w głowie, że tak jest, ale nie mogłem znaleźć gdzie to było napisane 🙂

oznacz moderatorów