anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy sprzedający może mnie o coś oskarżyć gdy napisałem że jest oszustem

MAMY ROZWIĄZANIE!
Tomekkocak
#7 Wielbiciel#

Czy sprzedający może mnie oskarżyć o coś jeszcze napisałam że jest oszustem?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29
az1rael
#21 Demiurg#

@Tomekkocak to sobie przeczytaj ty mozesz za 1 razem chcieć wymiany lub naprawy a on decyduje czy wymieni czy naprawi. 

Art. 43d. [Uprawnienia konsumenta w przypadku braku zgodności z umową]

1. Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może żądać jego naprawy lub wymiany.

2. Przedsiębiorca może dokonać wymiany, gdy konsument żąda naprawy, lub przedsiębiorca może dokonać naprawy, gdy konsument żąda wymiany, jeżeli doprowadzenie do zgodności towaru z umową w sposób wybrany przez konsumenta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla przedsiębiorcy. Jeżeli naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów dla przedsiębiorcy, może on odmówić doprowadzenia towaru do zgodności z umową.

oznacz moderatorów
drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Tomekkocak  napisał(a):

Z tego co mi wiadomo prawo mówi że ja decyduje czy chce naprawy-wymiany lub zwrotu pieniędzy a on ma się za pytać 


To znaczy że nic nie wiesz. Nowe przepisy już trochę obowiązują i to Sprzedawca przy pierwszej reklamacji decyduje o sposobie jest rozpatrzenia.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów
drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Tomekkocak Przy pierwszej reklamacji to Sprzedawca decyduje o tym, czy będzie naprawiał, wymieniał czy zwróci ci kasę. Dopiero przy drugiej decydujesz Ty. Oszustem bez wyroku sądowego nazwać go nie możesz, niezależnie czy to prawda czy kłamstwo.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Ja jak już mam taka dziwną sytuację jak np spodnie w jednym rozmiarze w pudełku od innego rozmiaru z urwanym okienkiem to nie wyzywam tylko opisuje sytuację. Dla czytającego znaczy to to samo, a nikt mi sądami nie zagrozi, bo sam musiałby udowodnić że kłamałam. Ze 2 razy mi się coś takiego zdarzyło.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Rozumiem twoje emocje ale składaj reklamację jak nie działa, nie możesz nazywać publicznie innych, może skończyć się sądem, ale czy wygrasz czy przegrasz zależy także od kontekstu użycia słów, Tak sprzedający może wybrać formę reklamacji(przy pierwszej) zgodnie z prawem.

oznacz moderatorów
Tomekkocak
#7 Wielbiciel#

Tylko ten sprzedawca od powiadał że nie zwróci mi pieniędzy tylko że będzie naprawiał gdzie nie chciałem napraw tylko zwrotu pieniędzy a jak  dzwoniłem To zablokował mój nr od samego początku 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

ile aktualnie pokazuje Ci alkomat ??

oznacz moderatorów
Client:113465758
#9 Pomysłodawca#

Mam pożyczyć

oznacz moderatorów
Tomekkocak
#7 Wielbiciel#

Jakie

oznacz moderatorów
Tomekkocak
#7 Wielbiciel#

Już tego alkomatu nie mam ale tak naprawdę 5 osób sprawdzało i każdy był trzeźwy gdzie każdy coś wypił 

oznacz moderatorów