anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego po zakupie Smarta ceny przedmiotów w ofertach zmieniły się?

Client:64888084
#7 Wielbiciel#

Pytanie do allegro. Dla czego oszukujecie i okłamujecie ludzi że przesyłki allegro Smart są darmowe? Jest to oszustwo z Waszej strony i wprowadzanie ludzi w błąd. Gdy przeglądałem oferty i chciałem  kupić przedmioty bez allegro Smart były o 5 zł tańsze. Tylko wykupiłem allegro Smart i te przedmioty są od razu o 5 złoty droższe. Jesteście [edycja].

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

Przecież to nie allegro ustala ceny produktów. Sprzedawcy często podnoszą cenę do wymaganego progu właśnie abyś mógł zakupić w smarcie 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:64888084 Smart to darmowa dostawa w wybranych ofertach, ceny towaru ustala sprzedający, Allegro wymaga na sprzedających dostawy w Smarcie więc ktoś musi za to płacić. Wszystko tak działa, zdziwiony!!!😁

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:64888084 Wykupienie Smarta nie ma żadnego związku ze zmianą ceny w ofercie. Tak jak napisał @AQUASYSTEMS, Sprzedający mają prawo do zmiany ceny w każdej chwili, więc opisana przez Ciebie sytuacja to przypadek losowy. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:64888084 ceny na Allegro zmieniają się i bez Smarta, ale po części masz rację. Sprzedawcy podnoszą ceny towarów dostępnych w opcji Smart, aby ukryć w tej cenie obciążenia związane ze Smartem, które Allegro na nich nakłada. Poza tym "darmowe dostawy" musisz kupić. W sumie więc kupujący za "darmowe dostawy" często sami płacą myśląc, że mają przesyłkę naprawdę za darmo. Żaden przewoźnik za darmo nie wozi.

oznacz moderatorów

Client:64888084
#7 Wielbiciel#

Ja to wszystko rozumiem, ale to allegro jest [edycja] i [edycja] bo reklamuje ze w pakiecie Smart przesyłki są za darmo a tymczasem nie są bo mam dwa konta na jednym smarta na drugim nie, i jak wejdę na jakiś produkt bez smarta kosztuje on np30 zł, jak wchodzę w ten sam link że smartem kosztuje on już 35 zł. Mnie nie interesuje kto przezuca na nas te koszty czy sprzedający czy allegro, ważne jest to że allegro reklamuje te przesyłki jako darmowe a darmowe one nie są ponieważ każdy jeden produkt w pakiecie allegro Smart jest droższy o 5 zł niż bez tego pakietu. 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Client:64888084 

Tak się składa, że Ci nie wierzę. Przesyłki Smart SĄ darmowe (dla kupujących), a cena towaru się nie zmienia w zależności od wybranej opcji Smart czy nie-Smart. Nie ma możliwości, żeby cena "podskoczyła" - choćby z tego prostego powodu, że Smarta wybierasz PO ZAKUPIE, a nie przed. System nie wie, jaką formę dostawy wybierzesz.

Wejdź w ofertę - ofertę, nie produkt! - z konta, na którym masz Smart, skopiuj link, przeloguj się na konto bez Smarta, wklej link, sprawdź cenę. Daję głowę, że będzie identyczna.

 

@_HolaOla_ 

Fajnie, że można was publicznie nazywać [edycja] i [edycja] , a nie [edycja] i [edycja]. Zapamiętam do bezkarnego wykorzystania w przyszłości🤗

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Oba są już poprawione, więc polecam raczej szybko o tym zapomnieć. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

Aj tam, zaraz "zapomnieć"...

Jest 9:29, 23 września, a wy nadal jesteście oszustami i złodziejami...

2021_09_23_O_i_Z.png

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Twoja czujność jest godna podziwu. Dziękuję, poprawione 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:64888084
#7 Wielbiciel#

Najlepiej prawdę usunąć. A to prawda więc nie rozumiem dla czego usuwacie? Przecież to nie wulgaryzmy

 

oznacz moderatorów

Client:64888084
#7 Wielbiciel#

Kasiurki 2 co ty kobieto w ogóle mówisz nie wiesz a się wypowiadasz tu masz prosty przykład. Kupiłem to legowisko dla psa, https://allegro.pl/oferta/legowisko-kojec-dla-psa-kota-roz-m-60cm-i061-8919725553?snapshot=MjAyMS0wO...

I oglądałem je w momencie gdy zakończyło mi się allegro Smart. Gdy je oglądałem kosztowało równe 40 zł. Chciałem je kupić ale tak jak pisze nie miałem allegro Smart, więc opłaciłem allegro Smart, i przeszedłem do zakupu legowiska. W momencie kiedy przeszedłem z opłaconym allegro Smart legowisko kosztowało już 45 zł. Więc nikt mi nie wmówi że cena legowiska zmieniła się w minutę z 40 zł na 45 zł. Po prostu allegro jest tak skonstruowane aby dla tych co mają allegro Smart wszystkie przedmioty wyskakiwały 5 zł drożej, w tym momencie allegro przezuca połowę opłaty na sprzedającego a sprzedający na kupującego, a to jest jawne oszustwo gdy mówią że przesyłki z pakietem Smart są darmowe 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Client:64888084 

Zrozum, człowieku, że to jest niemożliwe. Sprzedaję i kupuję ze Smartem i nigdy ani przy sprzedaży ani przy kupnie nie zmieniła mi się cena - to raz.

A dwa - gdyby było tak jak piszesz, Allegro faktycznie zrobiłoby w wała kilkaset tysięcy ludzi, może nawet milion (wszystkich mających Smarta). I Ty jeden z miliona oszukanych zauważyłbyś ten niecny proceder? Przecież to by była największa afera od czasu Amber Gold! Internet trząsłby się z oburzenia. A tu cisza...

Wejdź w ofertę i zobacz, jak się sprzedaje to legowisko: 128 sztuk w 30 dni! To bardzo, bardzo dobrze. A jeśli towar świetnie schodzi, naturalnym zachowaniem sprzedawcy jest podwyższenie ceny.

PS. Oskarżanie kogoś o to, że jest przestępcą, to gorsze (i bardziej karane) zachowanie niż zwyzywanie tego kogoś od najgorszych.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Ludziom już w głowie się miesza od tego SMARTA jeszcze trochę i pojadą tam z bronią automatyczną. 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Client:64888084 

Po prostu allegro jest tak skonstruowane aby dla tych co mają allegro Smart wszystkie przedmioty wyskakiwały 5 zł drożej

Ja nie mówię że allegro w tym momencie podniosło cenę, cenę podniósł sprzedający, a właściwie podniosła się pewnie automatycznie tylko strona wykryła opłacony blik

To w końcu kto jest niby za ten "przekręt" odpowiedzialny ?

Jeszcze nie trafiła mi się sytuacja żeby coś takiego się działo po zalogowaniu na konto ze smartem. Czysty zbieg okoliczności, a dorabiasz do tego teorie spiskowe.

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:64888084
#7 Wielbiciel#

Ludzie mam dość gadki z wami, odpuszczam. Nie nie pomylił mi się rozmiar legowiska, nie nie pomylił mi się sprzedający. Cena zmieniła się o 5 zł w górę zaraz po zakupie smart. Nie nie trwało to tydzień ani dwa aby kupujący zdarzył zmienić cenę bo mu dobrze sprzedaż szła. Wszystko trwało 2 minuty. Cena bez Smart 40 zł. Po wykupieniu Smart, cena automatycznie 45 zł. Kto jest odpowiedzialny? Allegro bo nawet jeśli oni ceny nie zmienili, a wiadomo nie oni przedmiot wystawiają, to i oni ceny za niego nie zmieniają, to jak by nie patrzeć to oni reklamują allegro smart jako darmowe przesyłki, co w tym momencie nie jest prawda, i pomijamy tu oczywiście te 50 zł opłaty za te usługę a to jak cena wzrasta i sprzedających po wykupieniu pakietu Smart. Koniec dyskusji bo i tak jest bezsensowna. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Zrzutu nie zdążyłeś zrobić? byłby dowód, jeżeli tak było.

oznacz moderatorów

Client:64888084
#7 Wielbiciel#

No właśnie nie zdarzyłem, tyle że mam świadka swoją partnerkę bo razem szukaliśmy tego legowiska dla psa razem przeglądaliśmy oferty więc oboje te sytuację widzieliśmy i bardzo nas zaskoczyła, nikt nie myślał robić zrzutek. Po prostu szukaliśmy właśnie legowiska od 40 zł aby wysyłka była darmowa bo zawsze korzystamy z tego Smart tyle że skończył mi się kilka dni wcześniej. Nie szukaliśmy za 39.99 tylko właśnie od minimum 40 zł. I wyskoczyło to legowisko za równe 40 zł, więc opłaciłem smarta bo tak jak mówię zawsze z niego korzystam, po prostu był tam wcześniej 2~3 dni nie opłacony bo skończył się rok ważności, po zakupie nowego klikam w te legowisko kup teraz i cena automatycznie zmieniła się na 44.98 zł. Czyli tylko uaktywniłem smarta sprzedający (strona sprzedającego) automatycznie zmieniła doliczyła 4,98 zł. Więc wychodzi na to że sprzedający automatycznie ma tak stronę skonstruowaną ze gdy masz smarta swoje 5 zł opłaty które powinien ponosić przezuca na kupującego 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:64888084  powiem Ci tak.

Ja akurat sprzedaje. Sam cen nie zmieniam ponieważ nie wiem czy kupujacy ma smarta czy go nie ma wiec nie moge ustalić dwóch różnych cen.

Do mnie jako do sprzedającego kwoty za zakupy wpływaja identyczne niezależnie czy kupujacy ma smart czy nie. Zamówienia różnia sie jedynie tym że w przypadku kiedy klient nie ma smarta oprócz kwoty wpłaconej za towar widze także kwotę za wysyłke. W przypadku osób ze smartem nie mam wplaty za wysyłke.

Zaden sprzedający nie moze zmienić ceny poniewaz nie wie czy kupujacy ma smart czy tez nie.

oznacz moderatorów