anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego stali klienci, którzy korzystają z allegro smart nagle mają płacić 59,90 zł.?

Mindor88
#7 Wielbiciel#

Od wielu lat jestem użytkownikiem allegro smart, a dziś zawiodłem sie na maxa na allegro, gdyż 2 dni sprawdzałem do kiedy mam allego smart w celu przedłużenia jego ważności.  Okazało się, że do 16.01.2023 r. Ponadto widniała informacja, że za przedłużenie "smarta" automatycznie pobiorą mi z konta 39 zł. Niestety tak się nie stało, gdyż otrzymałem wiadomość od allegro, iż w zwiazku ze zmianą regulaminu nie mogą automatycznie pobrać mi z konta 39 zł. i przedłużyć ważności konta o kolejny rok. Więc kliknąłem w wyświetlaną opcję przed)łużenia konta smart i okazuje się, że mam zapłacić 59,90 zł. W mojej ocenie jest to działanie nie "fair" w stosunku do stałych klientów allego, którzy co roku przedłużają ofertę "smart". Ponadto w ubiegłym roku przedłużyłem osobiście ważność smarta aby uniknąć wyzszej opłaty za 39 zł., a nie 49 zł. w przypadku gdyby konto "smart" mi wygasło, a w tym roku "załatwiono" mnie w taki sposób! Tak nie postepuje się ze stałymi użytkownikami usługi/klientami☹️ 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

39zł to był promocja a teraz nie ma i dopiszę tylko że po wykupieniu nie kupisz za 40zł a 45zl a kurier z 45zł na 65zl, Smarta masz do końca stycznia pomimo że kończy się 16. 01 to jest 14dni okres wypowiedzenia i on jest nadal aktywny. Chcesz kupić to kup dopiero 1.02.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mindor88 Cześć! Bardzo mi przykro, że czujesz się zawiedziony, ale już w listopadzie informowaliśmy o zmianach dla klientów przedłużających usługę SMART po 21 listopada. Szczegóły sprawdzisz tutaj: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/aktualizacja-nowe-zasady-smart-dla-kupujacych-lub-przedluzajacy... 

Cenę rocznej subskrypcji podnieśliśmy, ponieważ liczba przesyłek i opcji odbioru nieustannie rośnie. Rosną również koszty związane z transportem. Warto pamiętać, że Allegro finansuje nawet do 80% kosztów dostaw. Na skutek inflacji rosną również ceny towarów. Zmiany pozwolą nam dalej zapewniać klientom platformy najbardziej atrakcyjne warunki zakupów (w tym darmowe dostawy po zakupie Allegro Smart!) oraz inwestować w rozwój usługi. Warto też podkreślić, że koszt zakupu rocznego pakietu zwraca się już po zaledwie kilku zakupach na platformie.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Mindor88
#7 Wielbiciel#

Ok, rozumiem oczywiscie, ze wszystko drożeje, że jest wysoka inflacja, itp. A także to, że mogą zachodzić zmiany w regulaminie. Ale irytuje mnie w tym wszystkim to, że wysyłacie informację posiadaczowi allegro smart, że automatycznie pobierzecie z konta za przedłużenie 39 zł., a później tego nie robicie i jest jak jest, że trzeba płacić po nowej cenie. Oczywiście na to nie zwróciliscie uwagi w Waszym wytłumaczeniu sytuacji. Prawda jest taka, że gdyby regulamin się nie zmienił to z przyjemnością pobralibyście z automatu kasę z mojego konta nie pytając nawet czy chcę przedłużyć o kolejny rok, a skoro regulamin się zmienił to oczywiście tego nie zrobicie bo Wam się to nie opłaca. Dla mnie jest to po prostu "robienie z gęby d...." 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mindor88  że gdyby regulamin się nie zmienił to z przyjemnością pobralibyście z automatu kasę

Ale taki zapis był w regulaminie 🙂

a skoro regulamin się zmienił to oczywiście tego nie zrobicie bo Wam się to nie opłaca.

Nie mogą bo musisz zgodzić sie na nowy regulamin a w razie braku akceptacji możesz wypowiedzieć umowę, smart nie jest obowiązkowy 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

jarek919
#9 Pomysłodawca#

Po co masz wypowiadać umowę ? Allegro - Moderator - Pracownik Bezpieczenstwa sam zablokuje twoje konto i problemy skonczą się wczesniej niz przypuszczasz .                                                                                                      ''Media Markt via Allegro lokalne - Nie dla * i.........ów  " ?   - stare ,ale ciągle top trendy powiedzenie 🙂                       Nie zapominaj ze allegro zatrudnia samych polonistów , psychologów , terapeutów ... a biznes kręci się dalej 🙂

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Mindor88 rozumiem, że w piekarni za bułki też płacisz cenę sprzed 2 lat, bo jesteś jej wieloletnim klientem

oznacz moderatorów

fhdimtronic
#9 Pomysłodawca#

Również muszę przyznać w swojej opinii, że smart dla kupujących nadal się opłaca, nawet w tej formie

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jako kupujący nie widzę w tym nic opłacalnego ,przedmioty ze smartem bywają najczęściej droższe od tych bez smarta ,przecież sprzedawca musi gdzieś szukać rozwiązania na koszty które sam ponosi za udostępnianie tej usługi.

oznacz moderatorów

lottoys
#11 Animator#

@kolekcjoner608 

Masz rację, że to klient pokrywa wszystkie koszty.

Ale zobacz też na plusy - może nie u wszystkich

Przerabiałem to na wszystkie sposoby

Towar 20 zł. brak chętnych

Ten sam towar podniesiony na 40 zł. i masa ofert

Jaki z tego wniosek = nie napiszę bo mi wstyd 🙂

Allegro jest mistrzem psychologii i dobrze wiedzą, że narkomana czy alkoholika nie da się wyleczyć, kupi w każdej cenie jeśli zostanie mu odpowiednio zaprezentowane i nie zwróci uwagi, że płaci dwa razy za towar a dostaje jedną sztukę.

Nie zmienisz tego systemu gdyż jest sprawdzony na milionach ludzi na świecie i to jest kluczem do sukcesu. Nie sztuką jest prowadzić interes jak każdy inny handlowiec, profesjonalizmem w pełnej okazałości są umiejętności w całej całej okazałości prezentowane przez Allegro.

Jest wiele rzeczy, które nam się nie podobają, ale my jako jednostkowi sprzedawcy tylko to widzimy, biznes polega na osiągnięciu sukcesu a nie na tym czy nam się podoba. Jak zrozumie się drugą stronę to i zrozumie się samego siebie.

Nikt tam u góry nie siedzi po to aby nas zniszczyć tylko aby zadbać o dwie strony gdyż to jest utrzymania serwisu, zwróć uwagę sporadycznie sprzedawcy odchodzą mimo wielu niedogodności - będą tu zawsze ze względu na wiele tajników biznesu i traktowanie sprzedawców w taki a nie inny sposób nie odgrywa tu najmniejszej roli, oni tu zostają z całkiem innych powodów co jest tematem bardzo zawiłym i skomplikowanym - ale serwis wie o co chodzi i zna się na rzeczy, inaczej by splajtował...

oznacz moderatorów

jarek919
#9 Pomysłodawca#

masz racje , szkoda by było gdyby wszyscy jednostkowi sprzedawcy odeszli a wielu moderatorów musiało by starać sie gdzie indzej i swoją pracę .

oznacz moderatorów

jarek919
#9 Pomysłodawca#

takim mistrzem psychologi ze w momencie gdy nie zalegasz z platnościami na rzecz allegro w kwocie np 1000 zl to chętnie zawieszaja twoje konto lub nawet sugeruja koniec wspołpracy ?         Czyli nie było by problemu gdybyc był winien Zespołowi Allegro kwote np 2500 zl . Rowniez podziękują za wspołprace dlugoletnią ?????

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jakbyś czytał za jakie niedorzeczności zawieszali konta.....posiwiał byś.😡

oznacz moderatorów

jarek919
#9 Pomysłodawca#

w tej chwili uważam ,ze ze strony ''kupującej  z Katowic  login : Anna [edycja]  jej ''zapytanie '' było jawną prowokacją . Moze żal jej było moich intratnych i wartościowych przedmiotów ofert ?

oznacz moderatorów

jarek919
#9 Pomysłodawca#

to nie jest sensowne porównanie cen bulek w piekarni sprzed 2 lat . Jaka byla cena za kajzerkę 2 lata temu gdy koszty transportu były nizsze ? Słabe porownanie .

oznacz moderatorów