anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - dostawa na jutro - 100 % nieskuteczności

Client:47042640
#2 Obserwator#

Do dzisiaj, 2 razy zamówione produkty z dostawą na dzień następny od 2 różnych sprzedawców (zamówione około 11.00 rano)

2x sprzedawca wysłał towar około 13.00.

2x dzięki DPD towar zostaje dostarczony, nie następnego a 2 dni później, dlatego, że pierwszego dnia poprostu czeka w sortowni.

 

Jaki jest sens opcji dostawy na jutro skoro to tylko fikcja ? 

Wszystko wskazuje, że winne temu (w obu przypadkach) jest DPD a nie sprzedawca.

Może nie warto korzystać z tak ignoranckiej i nierzetelnej firmy.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:47042640 Jeśli masz na myśli ZIELONY NAPIS jak na zdjęciu poniżej
Przechwytywanie.JPG

Jest to przewidywany czas dostawy i to dopisuje ALLEGRO na postawie ich wyliczeń wziętych nie powiem skąd. Sprzedawcy nie mają na to żadnego wpływu i niejednokrotnie wprowadza to kupujących w błąd.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dobrze zauważyłeś że sprzedawca nie jest temu winien bo on musi szybko nadawać żeby tylko nie oberwać w punktacjach a dostawcy działają na własnych zasadach i ani słowem ani batem ich nie pogonisz . Osobiście nie korzystam z dostawy jutro bo to jest dla mnie fikcja i gra nie warta świeczki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:47042640 to nie wina firm przewozowych tylko allegro że wprowadza w błąd kupujących takim zapisem, bo np. inpost ma 2 dni na doręczenie one box ma 5 dni a piszą że jutro 🙂

Tu masz wątek w pomysłach 🙂

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zgłoś-swój-pomysł/zmiana-quot-kup-do-quot-quot-dostawa-jutro-quot/...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:47042640
#2 Obserwator#

Rozumiem.

Nie obwiniam sprzedawców. Widać, że się starają jak najszybciej nadać paczkę.

 

Rozumiem też, że ocena firmy na podstawie 2 zamówień jest krzywdząca bo byle co może się wydarzyć. Więc cofam to co napisałem.

Być może statystycznie rzeczywiście większość paczek dociera następnego dnia.

I rozumiem, że nie ma żadnej gwarancji na dostawę kolejnego dnia, jednak taki zapis chyba (zbyt) często powoduje frustrację u kupujących (bo pewnie nie jestem jedyny). 

 

pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:47042640 masz rację allegro wprowadza w błąd żebyś kupił a potem umywa ręce, grunt zarobione na prowizji, tu masz moje statystyki dostaw 🙂 na drugi dzień dociera tylko 27 %

rtrrrrr.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@kostas11 ta statystyka jest lekko mówić niewiarygodna 😉 Nie wiemy jak jest liczona. Na pewno nie jest liczona od dnia wysyłki tylko prawdopodobnie od dnia złożenia zamówienia.

Przejrzałem na szybko moje statystyki i DPD w ok 98% przypadków dostarcza przesyłki na drugi dzień.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ares_ to niech se allegro poprawi statystyki:) skoro mam coś takiego to znaczy że jest poprawne i na podstawie tego liczą nam jakość 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ares_ Sedno sprawy jest w tym, że klient widzi DOSTAWA JUTRO a kiedy nie dostanie paczki jutro to winnym jest oczywiście sprzedawca a allegro umywa ręce bo oczywiście oni niczego nie gwarantują i podają tylko czas przewidywany i skrzętnie to ukrywają.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No właśnie, we wtorek kupiliśmy sobie papier ksero, w ofercie widniało "dostawa jutro", kurier DPD, ale doskonale wiedziałem, że sprzedający mając na wysyłkę zadeklarowane 24 godziny może wysłać towar następnego dnia - i tak właśnie było, wysłali następnego dnia 🙂

To mnie akurat nie obchodziło, bo ja nie sugeruję się tym napisem, które Allegro samo wciska w oferty i to tylko pokazuje, że Allegro zachęca do zakupów podając fałszywe informacje. Wysyłka 24H w ogóle nie powinna mieć tego napisu, bo to nie oznacza, że sprzedający wysyła towar tego samego dnia nawet jeżeli zamówienie było złożone przed godziną graniczną. 24H to 24H, zamówienie mogę wysłać nawet następnego dnia. To już problem Allegro, że wciskają kupującym kit i sprzedającym się obrywa.

Tym bardziej, że jeżeli ktoś kupuje z listingu (nie wchodząc w ofertę), to może takie informacje wziąć za gwarantowane - czego sprzedający nie deklaruje.

  • dostawa jutro
  • kup do [x] - dostawa jutro
  • dostawa dziś do Warszawy (lub inne)

To wszystko powinno zniknąć jeżeli ktoś deklaruje wysyłkę 24H.

Jeżeli ktoś ma wysyłkę natychmiast i jest jeszcze przed godziną graniczną, wtedy okej, można by takie coś pokazać, bo sprzedający deklaruje wysyłkę natychmiast, ale nie maks następnego dnia.

Allegro, nie zrzucajcie winy na sprzedających za coś, czego nie deklarują!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DarkStoorM A takie zdanie ma allegro 😉 

Według naszych badań kupujących interesuje końcowy efekt, czyli informacja o tym, kiedy otrzymają swoje zamówienie.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zgłoś-swój-pomysł/zmiana-quot-kup-do-quot-quot-dostawa-jutro-quot/...

________
Κώστας
oznacz moderatorów