anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jeden kod zwrotu dwie paczki - stało się

MAMY ROZWIĄZANIE!
BodekP
#7 Wielbiciel#

Witam. Zwracałem dwie paczki do jednego sprzedawcy przez "szybki zwrot Allegro". W obu paczkach były buty.

Wygenerowałem jeden kod zwrotu i do paczkomatu włożyłem obie paczki oddzielnie zapakowane, bez etykiet, ale na obu paczkach pisakiem napisałem kod zwrotu. Jedna paczka dotarła do sprzedawcy a druga zaginęła. 

Po zgłoszeniu reklamacji w InPost otrzymałem odpowiedź, że "na podstawie systemów monitorujących paczkomat, stwierdzono nieprawidłowe nadanie przesyłki. Nadawca umieścił dwie przesyłki do jednej skrytki (...)".

Czy jest jeszcze szansa na uznanie mojej reklamacji?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kostas11
#21 Demiurg#

@BodekP to pisz do InPostu, skoro wiedzą że były dwie paczki, niech Ci odeślą jedną 🙂 jak kurier jej nie przytulił to powinna być na magazynie paczek niezidentyfikowanych 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
BodekP
#7 Wielbiciel#

Już mi odpisali, że odrzucają reklamację, bo nadałem paczki niezgodnie z regulaminem ( §7 pkt 2 (...) Nadawca może włożyć do skrytki Urządzenia Paczkomat tylko jedną przesyłkę.) .

Nieważne, że obie paczki były opisane, nieważny jest zapis na monitoringu, że włożyłem dwie paczki. Ważne, że nadałem paczki niezgodnie z regulaminem.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@BodekP primo kod zwrotu allegro to nie jest nr nadania paczki gdybyś wydrukował 2 etykiety z poziomu swojego panelu użytkownika to nic by się nie stało i miałbyś nr śledzenia w inpost. Więc pretensji do sprzedawcy nie miej bo on zgodnie z ustawą wstrzyma się z zwrotem kasy do chwili odbioru paczki czyli do czas bliżej nieokreślony do nieskończoności skoro inpost paczkę kolokwialnie ze żarł. Secundo jak napisałeś szybki zwrot allegro czyli usługa allegro to reklamuj u allegro że inpost pracując dla nich jako podwykonawca paczkę gdzieś zaorał. 

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@BodekP 

Szanse na odzyskanie paczki są znikome. Miałem podobny przypadek gdzie InPost zasłaniał się swoim regulaminem przy odbiorze paczki i nic nie dało się zrobić. Paczka zniknęła a reklamacja została odrzucona. Niestety przy tej ilości przesyłek które codziennie obsługują nikt nie będzie się zajmował 1 paczką która została źle wysłana.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@BodekP ten numer nic nie znaczy, służy do nadania - otwarcia skrytki, wtedy dopiero jest przydzielany numer nadania, odwołaj się od reklamacji i poproś o poszukanie paczki podając co jest na niej napisane !

Sprzedawca też nic Ci nie odda bo paczki nie nadałeś 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@BodekP jeżeli inpost wie o 2 paczkach to ich ciśnij, odwołaj się od ich decyzji

co to znaczy

"na podstawie systemów monitorujących paczkomat, stwierdzono nieprawidłowe nadanie przesyłki."

skoro przyjęli przesyłki to niech wykonają usługę

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@RED jak był by ogarnięty kurier to by wklepał na ekranie kod nadania i nadał paczkę a po chwili ją wyciągnął 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
BodekP
#7 Wielbiciel#

Sprawa zakończyła się pomyślnie.
Po odwołaniu się do InPost od ich decyzji oraz uwadze, że mają naganie na monitoringu, że wkładam dwie paczki do paczkomatu, paczka się znalazła.

Zadzwonił pan z InPostu z pytaniem dokąd ma wysłać paczkę, do mnie czy do sprzedawcy.

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi 🙂

oznacz moderatorów