anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kto płaci za dostawe smart?

MAMY ROZWIĄZANIE!
lukastris
#7 Wielbiciel#

dzien dobry; mam proste pytanie - pytam jako kupujacy niepłacacy za dostawe .. i pytam z ciekawosci no i troche z troski o sprzedawcow 😉 pozdrawiam

 

czy moze za darmowa dostawe placi firma inpost?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mdrogeria
#21 Demiurg#

@lukastris Ty płacisz , allegro pokrywa ten koszt z prowizji naliczanych sprzedawcom , a sprzedawcy doliczają prowizję do ceny towaru ..... proste ...prawda ?😁

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Zasada jest prosta - za wszystko zawsze płaci kupujący, bezpośrednio, czy pośrednio ale zawsze jest to kupujący.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@lukastris 

Ja postaram się Ci dokładniej wytłumaczyć 🙂

Tu są opłaty jakie my ponosiły na rzecz Allegro

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-smart-zasady-rozliczen-0K6XkWDOeCP

Resztę dopłaca Allegro. Trzeba wziąć pod uwagę że nie znamy realnej opłaty za np Allegro Paczkomat InPost.

To że cena widnieje najczęściej jako 9.99 zł to nie oznacza że np Allegro płaci Inpostowi 8 zł.

No i chłopaki mają rację. My te opłaty wrzucamy w cenę. Klient który ma SMART płaci po prostu za przesyłkę. Klient który nie ma SMART nie dość że płąci za wysyłkę to kupuje drożej towar :).

Od strony klienta, nie posiadanie SMART oznacza spore, dodatkowe koszta.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Takiego mema ostatnio znalazłem 😁
19c848.jpg

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@lukastris myślę że tak uśredniając to płacimy pół na pół allegro i sprzedawcy a w końcowym rozliczeniu to pokrywają kupujący 😄

Smart to taki myk przywiązujący kupujących do serwisu, bo skoro mam darmowe dostawy to nie będę płacił gdzie indziej za dostawę i z czasem nawet nie patrzysz jak przepłacasz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Ten płaci co zamawia ,nawet jak mu się wydaje że jest inaczej .

oznacz moderatorów