anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam Smarta a nie mogę wybrać paczkomatu inpost za darmo tylko inne - dlaczego?

d2ieciak
#8 Zapaleniec#

zakupiłem towary za kwot powyżej 40 pln i mam dostępne darmowe odbiory ruch itp ale nie mam darmowego paczkomatu inpost - nie wiem dlaczego? bardzo mi zależy na paczkomatach inpost a z pocztą polską mam niemiłe doświadczenia, czy to jest jakiś jednostkowy błąd czy może pokazywać się częściej? i czy w ogóle to jest jakiś błąd czy zagrywka Smart? jeśli tak to chyba będę rezygnował 😕

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca nie udostępnił paczkomatu w Smarcie. Poszukaj innej oferty, w której Smart przy paczkomacie będzie dostępny.

Nie jest to błąd.

oznacz moderatorów

d2ieciak
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca ma Smart ale dostępny jest tylko paczkomat poczty polskiej a nie inpost 😕 rozumiem że teraz sprzedawca może wybrać składniki smarta a nie komplet. Dzięki za potwierdzenie 🙂 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zapewne doczytał.

oznacz moderatorów

d2ieciak
#8 Zapaleniec#

Doczytałem ale nie ma info czy można sobie wybierać pakiet smart w kawałkach nie jako pełen komplet (z paczkomatami inpost) 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

d2ieciak tak naprawde to każdy sprzedawca decyduje jakie sposoby dostawy udostępnia. Część może być smart inne nie. Ktoś moze mieć paczkomat i pocztex 48 jedno bedzie smart a drugie nie bedzie ( w zależności jaki koszt dostawy wpisze sprzedawca). Niektórzy sprzedawcy w ogóle nie wysyłają do paczkomatow. Także do wyboru do koloru. A klient mająć smarta musi spojrzeć która dostawa u danego sprzedawcy jest smart. Na szczescie jest to dośc czytelnie oznaczone

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@d2ieciak Sprzedawcy kombinują, musisz czytać każdą ofertę, dodajesz do koszyka i widzisz czy wchodzi SMART.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Client:97320082 nie kombinuja tylko liczą:) nie wszystko w smarcie i nie każdy sposób dostawy jest opłacalny

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@milka1234567890 Sprzedawcy to kombinatorzy? Oj, szefowa się pogniewa.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@d2ieciak nie jest to błąd ani zagrywka smart, sprzedawca decyduje jaką formę dostawy oznaczy smart w swoich ofertach, od 4 stycznia sprzedawcy musza dopłacać do wysyłki w smarcie paczkomatem 0,99 - 1,99 zł i niektórzy mogą z tego rezygnować 😞 Poszukaj sprzedawcy co ma paczkomat w smarku jest ich na razie całkiem sporo 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

d2ieciak
#8 Zapaleniec#

Dzięki za obszerną odpowiedź. Takie konkrety lubię 🙂 osobiście wolę dopłacić żeby nie mieć do czynienia z pocztą polską. Na pewno fajnie by było gdyby był filtr do zaznaczenia z inpost 🙂 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@d2ieciak Sprzedawcy nie dopłacają do Smarta, nie wierz w to. Wliczają te dopłaty w cenę towaru i Ty dopłacasz 🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

xyz96 hmm to ja juz nie wiem może te opłaty 0,99 i 1,99  pojawiają sie na moim koncie bezpodstawnie?? Przeciez powiedziałeś że to klient dopłaca wiec może powinny sie na koncie klienta pojawaiac???? Umówmy sie nie róbmy klientom wody z mózgu. Opłata za smart jak każda inna częśc jest wliczona w cene produktu a część jest kosztem zmniejszonej marży. I tak to wygląda. Ceny produktu nie można podnoscic w nieskonczoność a skoro koszty allegro rosną trzeba je jakoś rozłożyć miedzy klienta a własne zyski wiec to nie tak że to klien płaci dopłate do smarta

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

masz rację 😄  ale doliczają to sprzedawcy a jak on skalkuluje koszty i w jakiej części doda je do marży produktu to inny temat ( w cenie towaru są koszty działalności, materiały do pakowania, koszty pracownika, koszty lokalu, rachunki, zwroty, reklamacje itd )

Od 4 stycznia koszt przesyłki metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart! podzielimy między nas i Ciebie. Będziemy ponosić większą część tego kosztu, a do Twojego rachunku za usługi Allegro doliczymy opłatę:

  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł.

Kurier smart dopłacasz jako sprzedawca 3,99 zł 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, Tobie się wydaje, że masz darmowe dostawy, a tak naprawdę płacisz za Smart kupując go, potem płacisz za towar wysokie ceny, ponieważ prowizje na Allegro, a co za tym idzie ceny towarów, są na tyle wysokie, aby serwis miał z czego dopłacać do Smart. Większość, moim  zdaniem, jest ukryta w cenie towaru, podobnie ja te dopłaty sprzedawców 0.99 - 1.99 zł.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

masz rację 🙂 ale to są koszty sprzedawcy które wkalkulował w produkt taka pazerność allegro, ceny są wysokie i będą rosnąć 😞

Jak mam produkt w sklepie internetowym za 100 zł i na marży 15 - 20 % nie dam rady go sprzedać z zyskiem na allegro 😞

Jak prowizja tu jest 12 - 15 % w mojej branży + 1 - 2 zł jak paczkomat lub 3,99 zł kurier w smarcie + kartonik 1 zł do pakowania bo tu nie mogę go doliczyć, to idzie to wszystko w towar i produkt na allegro wystawiam za 115 zł żeby zarobić, do tego dochodzą zwroty, reklamacje itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

xyz96 generalnie masz racje i zawsze za wszystko płaci klient koncowy. Płaci za : koszty produkcji/dystrybucji/pakowania/przesyłek/podatków/utrzymanie administracji państwowej i każdego pośrednika. Jednak pamietaj że każda firma chce maksymalnie te koszty obniżyć i nie można klientowi pisać że nagle sprzedawca podniósł cene o 1,99 bo musi dokładac do smarta i że to klient nagle zaczął płacic za smart . Takie twierdzenie nie jest prawdą. Sprzedawcy także muszą kalkulować czy moga podnieść cene czy muszą zrezygnować z częsci własnych zysków.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_  generalnie masz racje i zawsze za wszystko płaci klient koncowy.

Tu trafiłeś w punkt 🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

xyz96 ale tak funkcjonuje gospodarka. Niżej w tym samym wpisie  starałem sie Ci to rozpisac nie możesz wyrwać zdania z kontekstu.. Nawet za allegro gadane i utrzymanie serwerów też płaci klient koncowy:) . Lecz to nie znaczy że sprzedawcy nagle popodnosili cene z powodu dopłat do smarta. Częśc sprzedawców zrezygnowała z własnych zysków.

oznacz moderatorów