anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam wykupiony smart a sprzedawca chce mnie obciązyć za zakup powyżej 40 zł. Dlaczego ?

Slawko13
#1 Nowicjusz#

Mam wykupiony smart a sprzedawca chce mnie obciązyć za zakup powyżej 40 zł. Dlaczego ?

Firma sprzedający [edycja]

taki tekst w koszyku :

"Koszt dostawy przekroczył 40 zł, dlatego nie możesz skorzystać z Allegro Smart!"

Czy to nie oszustwo ?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

pinsplash
#21 Demiurg#

@Slawko13  Nie, nie oszustwo - Smart nie oznacza WSZYSTKICH darmowych przesyłek

  1. Wykup usługę Smart ( na miesiąc lub rok)
  2. Przy kupowaniu na Allegro szukaj ofert oznaczonych logo Smart. Nie możesz skorzystać ze Smarta na Allegro Lokalnie.
  3. Sprzedający może mieć logo Smart ale nie zawsze do tego typu przesyłki, którą ty wybierasz. Np. wybierasz paczkomat a Smart jest tylko dla kuriera.
  4. Pamiętaj że są warunki od jakiej kwoty zakupów obowiązuje Smart : 40PLN lub 100PLN przy kurierze.
  5. Możesz łączyć zakupy aby „dobić” do limitu Smart od JEDNEGO sprzedającego. Jeżeli włożysz do koszyka zakupy za ponad 40/100 PLN ale od różnych sprzedających – nie będzie można skorzystać ze Smarta.
  6. Można łączyć zakupy od jednego sprzedającego aby „dobić” do limitu Smart ale te aukcje muszę posiadać TEN SAM typ Smarta np. Paczkomaty. Ne skorzystasz ze Smarta jak połączysz aukcje gdzie na jednej jest Smart kurier a na drugiej Smart Paczkomaty.
  7. Sprzedający może oferować różne przesyłki kurierskie, nie wszystkie muszą być Smart ( np. Fedex) Wybieraj te oznaczone Smart.
  8. Nie możesz użyć Smarta jeżeli w Twoim zamówieniu koszt dostawy za zakupy od jednego sprzedającego przekroczy 40 zł
  9. Zwrot przesyłki Smart jest bezpłatny, ale tylko w wypadku paczkomatów zwrot następuje przez paczkomat. W Wypadku kurierów ( DPD, UPS, Pocztex), odbiorów w punkcie ( Żabka, Orlen, Ruch) zwrot musi być dokonany w urzędzie pocztowym.
  10. W przypadku nie odebrania Smarta – jeżeli to paczkomat to jest to zwrot bezpłatny do Sprzedającego. W wypadku pozostałych form dostawy – Sprzedający za to płaci. Jeżeli nie odstąpisz od umowy – ma prawo obciążyć Cię kosztem zwrotu

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Slawko13 dałeś zapewne więcej produktów i łączny koszt dostawy przekroczył 40 zł i smart znikł, to że jest wykupiony nie gwarantuje wszystkich dostaw za free.

Usuń kilka produktów lub oddawaj pojedynczo i zobaczysz kiedy zniknie, możesz też podzielić na kilka mniejszych zakupów jak się łapiesz kwotowo 🙂

Ps nie sprzedawca bo smarta kupujesz od allegro i to allegro pokrywa dostawę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Slawko13
#1 Nowicjusz#

Nie możesz użyć Smarta jeżeli w Twoim zamówieniu koszt dostawy za zakupy od jednego sprzedającego przekroczy 40 zł

Nie rozumiem, we wszystkich reklamach , ofertach jest jasno powiedziane że zakup od jednego sprzedawcy musi przekroczyć 40 zł (w tym przypadku 150) a teraz sie okazuje że są kruczki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Slawko13 jest regulamin który się zatwierdza i zawsze warto przeczytać, wszędzie są kruczki 😞  Jak poznasz jak działa to będziesz wiedział jak to omijać, podziel na 3 zakupy w smarcie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Slawko13 Koszt zakupionych przedmiotów musi być powyżej 40 zł, a koszt ich dostawy nie może przekroczyć 40 zł - widzisz różnicę między jednym a drugim?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Slawko13 Musisz wybierać oferty oznaczone ikoną Smart i sposoby dostawy oznaczone ikoną Smart; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/korzysci-i-aktywacja-allegro-smart/jak-korzystac-z-allegro-s...

oznacz moderatorów

Batyskaf
#7 Wielbiciel#

Mam identyczny problem - niemożliwy jest wybór przesyłki Smart do paczkomatu, mimo że Sprzedawca ma uwzględnioną taką opcję przy zakupie za minimum 40 zł ponieważ ustawił, że w paczce mogą znaleźć się zaledwie dwa produkty. W związku z tym przy próbie kupna większej ilości sztuk koszy przesyłki liczony jest wielokrotnie i pojawia się komunikat, że przekracza on 40 zł i przesyłka Smart nie ma zastosowania.

Jest to o tyle śmieszne, że kupuję drobiazgi (typu cukierki) więc uważam że sprzedający świadomie ustawił tak przesyłkę. 

Pytanie bezpośrednio do niego pozostaje bez odpowiedzi.

Numer oferty: 9968542773

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@BatyskafCzęsto praktyki sprzedających, Smart nie musi być darmowy. Szukaj ofert które spełniają taką metodę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Batyskaf 

Jest to o tyle śmieszne, że kupuję drobiazgi (typu cukierki) więc uważam że sprzedający świadomie ustawił tak przesyłkę. 

Tak samo świadome jak kupujący dokładają do smarta a potem zwracają większość żeby mieć darmową wysyłkę, stawiam że sprzedawca się przed tym ustrzegł 😞 kupując więcej pozostanie Ci wybrać kuriera gdzie wyjdzie taniej i nie ma darmowego zwrotu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Batyskaf raczej wynika to z niewiedzy sprzedającego. Od każdej przesyłki smart Allegro pobiera od sprzedających dopłatę, więc w interesie sprzedającego jest żeby w jednej przesyłce wysłać jak najwięcej produktów. 🙂

oznacz moderatorów

Batyskaf
#7 Wielbiciel#

Wątpię, jak wyżej napisano motywacje sprzedającego mogą być różne.

Nie odpowiedział na moje pytanie w tej sprawie zatem sądzę, że wie co robi .

Ostatecznie kupiłam u kogoś innego, kto ma ustawione 40 przedmiotów w jednej przesyłce.

oznacz moderatorów

sylmie
#7 Wielbiciel#

Aktywowalem promocje smart. Wybralem 9 sztuk towarow od jednego sprzedawcy , nie moge skorzystac mimo ze kwota wynosi prawie190zl. Mam komunikat ze koszt dostawy przekracza 40zl i dlatego nie moge skorzystac z uslugi Smart. Wydaje mi sie ze po to sa limity 40/80 aby klient kupowal jak najwiecej a nie jakies ograniczenia..... Prosze o wyjasnienie.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@sylmie a po to regulaminy aby je czytać.... jak koszt dostawy przekracza 40 PLN - smart odpada...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sylmie Niestety Smart ma wiele ograniczeń. Jeśli koszt wysyłki przekracza 40 zł, przestaje on działać. Jeśli Smart nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz z niego zrezygnować, Allegro odda Ci pieniądze, które wpłaciłeś za "darmowe" dostawy; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1bba437d-af0e-404b-8a02-11af54caa0e5

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@sylmie A dosłownie parę postów wyżej (i kilka tygodni wcześniej) napisałem https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-kupuj%C4%85cych/mam-wykupiony-smart-a-sprzedawca-chce-mn...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DankMas
#7 Wielbiciel#

To jest gimnastyka.

Musiusz kupić drożej, żeby  zapłacić taniej--ogólnie 🙂 głupie to, ale działa.

oznacz moderatorów