anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie jest to pytanie, a raczej stwierdzenie jak sprzedawcy traktują kupno z programem SMART.

Client:42929526
#7 Wielbiciel#

Chciałabym przedstawić swoje spostrzeżenie odnośnie kupna z programem SMART. Mimo opłacania rocznej stawki z a te usługę, sprzedawcy dokonują manipulacji, że koszty nabycia towaru / produktu i tak płaci kupujący. Wczoraj miałam jasny dowód na to jak to się odbywa. Z  produktu, który nabyłam zapomniano zdjąć cenę jaka obowiązywała u sprzedawcy 50, zł. a na allegro ten produkt został wystawiony za kwotę 59,zł. Kupując z SMART zapłaciłam z programem 59,zł.  Rozumię,  że sprzedawca musi produkt zapakować, wysłać itp. Ale niech to będzie przedstawione rzetelnie w ofercie a nie pokrętnie, że mam ulgę kupując z programem SMART. Takie poczynania nie zachęcają do kupna, gdzie naiwni kupujący stwierdzają, że jest taniej. 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

LEW433
#21 Demiurg#

Ale to jest jasne i proste, zawsze i kupujący tego nadużywają i sprzedający kombinują żeby zminimalizować swoje opłaty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:42929526 problem jest taki że nie ma nic za darmo, Wy płacicie allegro abonament a my płacimy dodatkowo dopłatę do Waszej wysyłki nawet 8 zł zależy to od wartości zamówienia, więc już dawno wiadomo że czasem można znaleźć oferty bez smarta taniej płacąc za wysyłkę 🙂 druga sprawa prowizja która już dochodzi do 15 % więc wszystko ląduje w towarze 😞

tu masz przykład na podstawie paczkomatów 

Allegro Paczkomaty InPost
1,59 zł
2,09 zł
2,89 zł
3,99 zł
6,69 zł
8,69 zł
10,95 zł

 

Dam Ci przykład sprzedając towar za 10 000 zł allegro ma prowizję z dopłatami 1800 zł a mi zostaje 300 zł więc siłą rzeczy towary muszą być droższe o jakieś 10 - 20 % 

Druga sprawa że allegro narzuca max opłatę za wysyłkę, więc jakieś kartony itp, trzeba dodać do produktu gdzie tak naprawdę powinno to być w cenie wysyłki, tak samo Protect kosztuje też trzeba se to wkalkulować w towar, tak samo sprzedawcy przed obawą negatywa oddają całość przy zwrotach mimo że mają prawo potracić za używanie, tak samo zwroty w smart darmowe i kupujecie bez pomyślunku i zwracacie to wszystko generuje koszty 😞

i wiele innych jest tu problemów technicznych za które płacą kupujący

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:42929526
#7 Wielbiciel#

Dziekuję.

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#11 Animator#

Ale porównujesz towar ze sklepu stacjonarnego tego sprzedawcy? 

Dodatkowe koszta sprzedawcy to nie tylko koszt pakowania, tez kolo 15-20% prowizji oraz koszta za smarta (tzn sprzedawca dopłaca do każdej przesyłki smart dodatkowo).

oznacz moderatorów

Client:42929526
#7 Wielbiciel#

Dziekuję, brak takiej informacji na allegro.

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

uważasz, że allegro będzie się afiszować dodatkowymi kosztami ?;)

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:42929526 "Z  produktu, który nabyłam zapomniano zdjąć cenę jaka obowiązywała u sprzedawcy 50, zł. a na allegro ten produkt został wystawiony za kwotę 59,zł" 

50zł to cena w sklepie stacjonarnym a 59zł to cena smart. 

"Rozumię,  że sprzedawca musi produkt zapakować, wysłać itp." - nie no co tam pakowanie, na początek musi zapłacić +/-20% prowizji i jeszcze opłacić Twoją darmową przesyłkę, dziwie się, że jest tak niewielka różnica.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak masz rację, sprzedający ciągle narzekają, ale jakość biedy nie ma u nich! Bo i tak w sumie zapłacą kupujący😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 wiesz czemu narzekają, bo ja np. się bardzo źle czuję z tym że klient przepłaca czasem 50 zł a mógł by to kupić taniej w sklepie internetowym albo na allegro jak by nie było tych wszystkich ukrytych opłat i dopłat 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:42929526
#7 Wielbiciel#

Dziekuję. Godne zastanowienia i ocenie.

oznacz moderatorów

sklep_solpio
#12 Orędownik#

dokładnie to co napisali wcześniejsi użytkownicy,

dam ci teraz przykład doliczenia mojego do zamówienia za które klient zapłacił 175,30 zł 

za wysyłkę musiałem zapłacić 6,69 zł + 26 zł prowizji dlatego też nie ma co się dziwić jak gdzieś na stronie u kogoś będzie taniej. 
Tym bardziej kupujący nadużywają tego potem zwracają towar gdzie my i tak zwrotu za przesyłkę w pierwszą stronę nie dostajemy tylko zwrot prowizji 🙂 

Dlatego może kupujący niech spojrzą na nas ile mamy z tym problemów 🙂

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:42929526 To normalne . Nikt Ci nie będzie sprzedawał w smarcie po takiej samej cenie jak ma na swoim sklepie stacjonarnym jak musi za niego płacić . Smart ma za zadanie przyciągnąć uwagę na darmową wysyłkę ,to tak samo jak "gwarancja najniższej ceny" ,która dotyczy tylko nielicznych sklepów a w innych można jednak kupić taniej.

oznacz moderatorów

Client:42929526
#7 Wielbiciel#

Dziekuję. Wszystkie  uwagi przeczytałam uważnie, maja one sens, ale w posumowaniu brakuje dobrej przejrzystej informacji sprzedawców. A przecież wiemy, że sprzedają " różni ludzie" i Ci uczciwi i nie koniecznie ....

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:42929526 "ale w posumowaniu brakuje dobrej przejrzystej informacji sprzedawców."

Ale w jakiej formie  to sobie wyobrażasz? Przecież umieszczenie w treści oferty informacji o tym, że przepłacasz nie jest zgodne z regulaminem serwisu. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Chyba mylisz pojęcia. Kto Ci powiedział, że ze smartem jest tanie?. Sprzedawca- wątpię? A pierwszymi przeciwnymi smartowi są sprzedawcy. Tyle, że bez tego sprzedaż im pada wiec grają w głupią grę allegro i znoszą dodatkowe koszty i negatywy za przymusowe metody dostawy...Jakim cudem miałoby być taniej. Zapłaciłaś całe 60 zł. Na ile paczek niby to wystarczy i kto zapłaci za resztę? Sprzedaż ze smartem jest dużo droższa z wielu powodów:

-Pierwszym są dopłaty do smarta dla sprzedawcy. Tak nie tylko Ty częściowo płacisz, płacicie to oboje, a allegro cos tam dokłada i reklamuje jak to partycypuje w kosztach xD. Wiadomo to potem jest wliczone w cenę. 

- drugą sprawą jest masa nie potrzebnych zwrotów. Ludzie tu nie grzeszą intelektem. Są wielcy bo wymyślili takie rzeczy jak: kupowanie 3 podobnych przedmiotów by wybrać jeden, po co czytać opisy można obejrzeć; kupowanie 3 takich samych przedmiotów by zostawić ten co przyjdzie pierwszy; działy z książkami, ubraniami czy częściami samochodowymi robią za darmową wypożyczalnię...

Sądzisz, że zwrot jest bez kosztów. Kto płaci za zmarnowane opakowania, czy czas. Sprawdzenie zwrotu zajmuje tyle samo czasu co spakowanie paczki. Zaskoczę Cię ale to również wlicza się w ceny towaru.

Najuczciwsi sprzedawcy od dawna wystawiają towar w dwóch cenach: drożej ze smart i taniej bez.

Teraz zgadnij z czego allegro dokłada swoje grosze do smarta? Pewnie Cię to zdziwi ale minimalna suma opłat za sprzedaż na tym portalu to ponad 20% od obrotu bez promowań itp. Z promowaniami i innymi akcjami zwiększającymi sprzedaż to 30 do nawet 50% od obrotu? 

Oczywiście to znowu jest wliczone w cenę. Teraz zastanów czemu allegro od Twojej wpłaty zgarnia średnio ze 30% po to by dopłacić do darmowych wysyłek dla ludzi co i tak paczki odeślą? Dlaczego woli co roku płacić z tych pieniędzy kary dla UOKu niż zwyczajnie zagrać fair i obniżyć o to prowizje, żebyś Ty mogła taniej kupić, a sprzedawca po opłaceniu wszystkich kosztów miał większy zysk niż 300zł od 10000 obrotu? Tak sprzedawca od takiego obrotu nie ma więcej niż kilka stówek, allegro ma przeważnie ponad 3000, z czego większosć idzie na takie bzdety jak czyjeś dopłaty do zwrotów, UOKiK czy project dla ludzi co chcą zatrzymać towar i kasę...

Ale co tam łatwiej obwiniać sprzedających niż spojrzeć na wierzchołek tej góry...

 

oznacz moderatorów

Client:42929526
#7 Wielbiciel#

Dziekuję za obszerne wyjaśnienie. Nie zastawiałam się nad tym jak faktycznie działa SMART. Wiadomo, że allegro nie działa darmo. Suma suma sumarum, stwierdzić trzeba, że są nieuczciwi sprzedawcy jak i bardziej nieuczciwi kupujący. Jest to wszystko bardzo pokrętne. 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@Client:42929526  dlaczego nieustannie powtarzasz, ze „sa nieuczciwi sprzedawcy”? Już Ci wyjaśniono jakie są koszty sprzedaży na Allegro i korzystania ze smarta. To że cena na Allegro jest wyższa niż w sklepie własnym czy w innym kanale sprzedaży to prosta matematyka. Nikt nie sprzedaje dla idei tylko dla pieniędzy. I nikt nie jest nieuczciwy dlatego że dolicza do ceny towaru koszty sprzedaży, pakowania i „darmowej” wysyłki smart 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:42929526 Ty naprawdę uważasz że te przesyłki są "za darmo" i kurierzy tak o sobie za 59 zł rocznie jeżdżą tam i z powrotem po całym kraju? 🙂


SMART to taki sprytny trik abyś myślał, że masz coś 'za darmo' a oczywistym jest przecież, że nie ma nic za darmo i ktoś musi za to zapłacić.

Za każdą dostawę płaci allegro (z prowizji od sprzedaży) oraz dopłaca (bezzwrotnie) sprzedający - więc finalnie za wszystko płaci kupujący.


Poza tym - nawet taka prosta kalkulacja - standardowa najtańsza dostawa np. paczkomatem na ten moment wynosi 16,99 zł (oczywiście allegro ma wynegocjowane nieco lepsze ceny) więc przy towarze za 59 zł trzeba policzyć koszty wysyłki, pakowania, prowizję, podatki,  itp. itd i nie zapominaj że sprzedającemu musi jeszcze coś zostać żeby mógł wyżywić rodzinę.


oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Pofam ci przykład z życia ost żona pokazała mi pewną rzecz że chce na prezent dostać na allegro. Najniższa cena 59zl średnia cena 79zl plus wysyłka bo przestałem smarta dotować więc trochę drogo ale ok dokładanie sobie sprawdziłem ten produkt nawet na zdjęciach miałem dane producenta i tknęło mnie poszedłem do lokalnego chińczyka i co znalazłem to samo dosłownie ten sam towar bo miał taką samą etykietę producenta z danymi wyprodukowano dla niemieckiej firmy etc w tym samym kolorze wielkości etc w cenie 25zł czyli na allegro jest 2 do 3 razy drożej ten sam towar sprzedany bo trzeba zapłacić 20 do 30 % prowizji od sprzedaży, dopłate do paczki smart dla allegro bo ty masz darmo, spakować w karton poświęcić czas pracownika etc i gdzie tu to tanio na allegro i po co ni ten smart  skoro i tak zapłacę więcej za ten towar niż w stacjonarnym i tak zapłacę za ten towar więce ze smartem o wartość wysyłki do tego zostanę zawalony ofertami promowanymi tak że tego tańszego towaru z zakupu bez smarta znaleźć nie mogę a jak znajdzę to wpadam na chińczyka z zwrotem i reklamacją do Chin 

oznacz moderatorów