anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatny zwrot SMART

MAMY ROZWIĄZANIE!
Adramel
#10 Popularyzator#

Kupiłem fałszywy przedmiot - podróbkę Google Chromecast 3. Zakup był na SMART. Jak rozumiem z regulaminu smart to darmowa wysyłka i darmowy zwrot?

Ale gdy wypełniłem zwrot to:

  • Przygotuj paczkę.
    Napisz numer zwrotu KX82/2024 na kartce i umieść ją w środku.
    Sprawdź jak spakować.

 

Nadaj przesyłkę dowolną metodą we własnym zakresie, na adres:
(C/O 2095)MBB Logistics(The third party of Warehouse)
Os. Przemyslowe 9 Poland
69-100 Slubice
PL
 
We własnym zakresie? I to jeszcze gdy dostałem nie to co było oferowane?
 
 
oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
LEW433
#21 Demiurg#

Ok ale ta oferta ma Smarta ale nie spełnia darmowej dostawy Smart a więc zwrotu darmowego także nie ma.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/korzysci-i-aktywacja-allegro-smart/jak-korzystac-z-allegro-s...

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Adramel to zamówienie nie było realizowane w ramach Smart! dlatego nie przysługuje darmowy zwrot. Jeśli produkt jest niezgodny z opisem, powinieneś go reklamować, wtedy sprzedający po uznaniu reklamacji będzie musiał zwrócić Ci wszystkie poniesione koszty również koszt odesłania zamówienia do niego. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

To jak niby mogę różnić SMART spełniający warunki od niespełniającego - skoro oba się podpisane jak SMART. To przecież jest wprowadzanie w błąd kupującego - wiedzę SMART to kupuje. 
Liczyłem się z ryzykiem że Chromecast będzie wałowany wiec wybrałem ofertę SMART licząc na darmowy zwrot w razie problemu.
W jaki sposób poznawać czy oferta jest SMART czy nie jest skoro sam znaczek SMART nie oznacza tego co ma oznaczać?

Adramel_0-1726900041582.png

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Adramel rzucasz się , a kupujesz usługę bez zapoznania się z warunkami i zasadami , wszystko pisze i jest powszechnie dostępne , warunki zaakceptowałes w chwili opłacenia usługi smart .

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Adramel SMART działa dla zakupów od 45 zł przy punktach odbioru oraz od 65 zł przy dostawach kurierem. 
W tym wypadku nie płaciłeś za wysyłkę bo sprzedający oferował ją za 0 zł - on pokrywa koszty wysyłki.  

IMG_5442.jpeg

 Informację o koszcie zwrotu również są zawarte w ofercie:

IMG_5440.jpeg

Teoretycznie powinieneś zgłosić reklamację ale tam już adres do odesłania jest w Azji więc w praktyce zdecydowanie prościej (chociaż że stratą) będzie zrobić to jako zwrot. 

oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

Wskaż mi ten punkt regulaminu który mówi że oferta podpisana jako smart nie jest smart

oznacz moderatorów
SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@Adramel A jak kupowałeś, to nie połapałeś się, że płacisz za przesyłkę i nie jest to w ramach Smart? Przecież Smart jest od 45 zł, więc w wypadku tej oferty obowiązuje dla zestawu dwóch sztuk - co zresztą jest opisane. 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

Kupiłem dodatkowy przedmiot także na SMART by dobić do 45zł
Wysyłka była darmowa

Adramel_0-1726903100368.png

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Adramel Jak wysyłka ze Smart to zwrot ze Smartem, A nie myl z darmowym, tu mogą być inne warunki. Jak była Smart to pisz i musi być zwrot ze Smartem na terenie kraju, pisz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a09c2d7f-ef5c-4001-847a-cbe75830e40e

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Adramel Dostawa z Kurier (brak znaczka smart)

Sprzedawca w obu opcjach oferował przesyłkę za 0 zł

Kurier 0,00 zł
za 12 - 17 dni u Ciebie
 
Kurier, Wysyłka z Azji do Polski 0,00 zł
za darmo z pakietem SMART dla zakupu od 65 zł
za 12 - 17 dni u Ciebie
 
Ale zwrot i tak jest płatny bo zamówienie musiało by być za min. 65 zł
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Adramel 45 zł to próg SMART dla dostawy do punktu odbioru - czyli np. Paczkomat. 

W tej ofercie dostępny był tylko kurier na koszt sprzedającego. 

Wskaż mi ten punkt regulaminu który mówi że oferta podpisana jako smart nie jest smart” 

Przeczytaj regulamin - warto się z nim zapoznać. 
Oferta oznaczona SMART może być nawet z towarem za 1 zł a smart działa po spełnieniu warunków zawartych w regulaminie. 

"Jak zobaczyłem 45zł i 0zł za wysyłkę to nabrałem się że wszedł SMART"

Otóż to - "nabrałeś się" bo nie znasz warunków usługi SMART 😐

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Adramel oprócz znaczka przy ofercie to oznaczenie powinno być przy metodzie transportu.

Poza tym powinieneś się cieszyć, że do zwrotu adres masz w Polsce. Bo reklamacje musisz wysłać do Chin

oznacz moderatorów
Halfrunt
#19 Nestor#
Warunki dostawy, więcej:
Kurier, Wysyłka z Azji do Polski 0,00 zł
za darmo z pakietem SMART 

 

dla zakupu od 65 zł
oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

Smart z kurierem do 65zł. I wszystko jasne. Sprytny sprzedawca dał sam z siebie darmową wysyłkę a dodatkowo oznaczył smart. Jak zobaczyłem 45zł i 0zł za wysyłkę to nabrałem się że wszedł SMART

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Adramel może byś tak ten regulamin usługi przeczytał? Np dowiesz się wtedy że zwroty smart są na terytorium PL za darmo 

oznacz moderatorów
SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@Adramel Klasyczna pułapka na niezbyt uważnych. Zresztą, jak poczytasz tutaj tematy na temat sprzedawców z Chin, to się przekonasz, że jest niewielka szansa otrzymać to, co było w opisie - opisie najczęściej zerżniętym od naszych krajowych sprzedawców 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@Adramel Cóż, recenzje jednoznacznie wskazują, że to chińska podróba... Coś kiepsko działa ta ochrona marek w Allegro

oznacz moderatorów