anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja części towaru

bladyy78
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Kupiłem tester klimatyzacji uszkodzony w nim był wąż i zawór, po kontakcie ze sprzedającym, sprzedawca kazał odesłać uszkodzone ekementy poprzez zwrot bo tak nie będę ponosił kosztów. Uszkodzone elementy zamówienia odesłakem sprzedawca, wymienił towar i teraz w allegro widnieje ze towar zwróciłem, a ja przecież reklamowałem uszkodzone elementy, które do mnie wróciły, więc nie zwracałem produktu tylko go reklamowałem. W tym momencie czuje się oszukany bo w razie odpukać ponownej reklamacji sprzedawca może się wypierać ze towar mu już przecież odesłałem. Czy rąk wygląda proces reklamacji na allegro? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@bladyy78 No tak to wygląda , nie powinieneś odsyłać na reklamację w ramach zwrotu konsumenckiego . Nic straconego , na wszelki wypadek zachowaj korespondencję ze sprzedawcą i jeśli zaistnieje taka potrzeba wróć tu to wskażemy Ci inne narzędzia do wywierania presji na sprzedawcę . Jeszcze raz piszę ,,jeśli zaistnieje taka potrzeba ,, 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Takie pytanie należało zadać tu przed odesłaniem, teraz już nie oddasz za za darmo ale masz przecież dowód zakupu, Jak widać że zrobiłeś zwrot, przecież wówczas musiałby Ci oddać środki. Zachowaj wszystko co dotyczy zakupu i rozmowy czy maile od sprzedającego.  Zawsze należy wysłać na reklamację bo te koszty zwraca Ci sprzedający.

oznacz moderatorów

bladyy78
#7 Wielbiciel#

No to to ja wiem i że koszty by musiał mi sprzedający oddać, ale sprzedający w ten sposób przedstawił mi jak mam tą reklamację przeoprowadzić w wiadomości wysłanej poprzez allrgro, więc tak zrobiłem, byłem przekonany że tak się to przeprowadza, w sumie nie rozumiem tego dlaczego allegro na to pozwala, czy nie zabrania tego regulamin allegro. Ciekawi mnie czy sprzedający teraz dostanie zwrot prowizji?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@bladyy78 
sprzedawca kazał odesłać uszkodzone ekementy poprzez zwrot

No i prawidłowo.
Odesłanie rzeczy do sprzedawcy jest zwrotem.

Istotne jest jaką odpowiedź w ankiecie "Dlaczego zwracasz ?" wybrałeś podczas wypełniania formularza zwrotu ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów