anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja

siwy1268
#2 Obserwator#

Witam , kupiłam plecak , który po trzech miesiącach zaczął się pruć, zgłosiłam sprzedającemu reklamacje, która na wstępie odrzucił, jednak zaznaczył, że pójdzie mi na rękę i wymieni plecak jeśli odeślę. Teraz kwestia przesyłki, czy  wypadku reklamacji nie jest tak że sprzedawca powinien opłacić koszt zwrotu.?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@siwy1268 w przypadku reklamacji Ty odsyłasz przedmiot do sprzedającego i w przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji sprzedawca zwraca Ci koszt za przesyłkę. 

oznacz moderatorów

siwy1268
#2 Obserwator#

Kiedy się nie zgodziłam, i napisałam że reklamacja powinna być uznana bo wada wystapiła już po 3 miesiącach itd to dostałam informacje że mam odesłać do nich oni odeślą do producenta , jeśli producent nie uwzględni reklamacji to poniosę wszystkie koszty również te wysyłki do producenta . Czy jeśli reklamuje produkt zakupiony w sklepie to nie jest tak, że w ich kwestii leży rozpatrzenie tej reklamacji? Przy czym oni już na wstępie zaznaczają że reklamacja nie będzie przez nich uznana.

oznacz moderatorów

siwy1268
#2 Obserwator#

cd. Kiedy się nie zgodziłam, i napisałam że reklamacja powinna być uznana bo wada wystapiła już po 3 miesiącach itd to dostałam informacje że mam odesłać do nich oni odeślą do producenta , jeśli producent nie uwzględni reklamacji to poniosę wszystkie koszty również te wysyłki do producent . Czy jeśli reklamuje produkt zakupiony w sklepie to nie jest tak, że w ich kwestii leży rozpatrzenie tej reklamacji?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@siwy1268 "zaznaczają że reklamacja nie będzie przez nich uznana"
Rozpatrzyli reklamację i jej nie uznali - mają takie prawo a Ty oczywiście masz prawo się z tym nie zgodzić.

oznacz moderatorów

siwy1268
#2 Obserwator#

czy jest sens rozpoczynać dyskusje przez allegro? co z tym dalej robić, plecak za 60 zł no ale naprawdę szajs, 

oznacz moderatorów

siwy1268
#2 Obserwator#

czy  powinni mi wystawić jakiś dokument odrzucenia  reklamacji? bo narazie to jest wszystko korespondencja mailowa

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

mogą cię poinformować w mailu że reklamację odrzucają ale muszą napisać uzasadnienie

 

oznacz moderatorów

siwy1268
#2 Obserwator#

napisali że  jest to uszkodzenie mechaniczne @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

no to prawidłowo uszkodzenia mechaniczne wynikłe z nieprawidłowego użytkowania nie podlegają rękojmi czyli założyli że ty rozdarłeś/ rozprułeś/ zawadziłeś etc

oznacz moderatorów

siwy1268
#2 Obserwator#

ok, czy mogę od tego sie odwołać, nie zgodzic

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

tak ale to zależy czy chce ci się do rzeczoznawcy z tym iść po ekspertyzę wtedy z papierkiem potwierdzającym twoją wersję należy ponownie wystąpić z reklamacją, polecałbym się z producentem skontaktować może wyda pozytywna decyzję reklamacyjną z gwarancji. Musisz sobie wygooglać rzecznika praw konsumenta gdzieś niedaleko swojego miejsca zamieszkania są też darmowi rzeczoznawcy z nim współpracujący więc jak widzisz jak mieszkasz w mieście wojewódzkim to raczej da się to załatwić jak na kompletnym zadupiu to za 60zł decyzja czy się opłaca należy do ciebie

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Odwołanie masz prawo złożyć, udaj się do MRK.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@siwy1268 mają prawo tak napisać i mają prawo odrzucić reklamację. Nie mamy kompetencji sądu i nie podważamy decyzji reklamacyjny sprzedającego. Ty masz prawo się z tym nie zgodzić i założyć dyskusję, decyzja należy do Ciebie 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów