anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot dużej paczki w ramach allegro smart

Gosia_Chan
#8 Zapaleniec#

WItam,

Zdarzyła mi się taka sytacja, że podczas zakupu towarów (kilka różnych sztuk o wartości 1700zł) używając opcji allegro raty 0% w alior bank zakup został zduplikowany. Zorientowałam się że coś jest nie tak dopiero w momencie kiedy otrzymałam dwie takie same przesyłki osobno zapakowane. Czyli w sumie dokonałam zakupów na 3400zł. No właśnie ja tego nie kupiłam i teraz jak to rozwiązać.

Ciężko teraz mi potwierdzic dlaczego tak się stało. W momencie uzupełniania wniosku o raty z innych banków otrzymałam decyzje odmowne, w tym samym czasie otrzymałam tez wiele roznych wiadomości na skrzynce jak i w centrum komunikacji co dodakowo uspiło moją czujność. Jestem natomiast pewna na 100% że nie dodawałam tych samych produktów do swojego koszyka i nie kliknełam kup teraz na dwóch różnych aukcjach.

Jedyne miejsce gdzie coś mogło pójśc nie tak to własnie strona banku gdzie owy wniosek uzupełniałam.

W momencie odebrania przesyłek kiedy zorientowałam się, że cos jest nie tak zalogowałam się na swoje konto allegro i produkty które zakupiłam były widoczne ale tylko w prawidłowej ilośći. Dopiero po jakimś czasie kiedy odświezyłam stronę okazało się, że teraz zamówienie pokazuje sie podwójnie (zostało zduplikowane).

Samo rozwiązanie sytuacji z Bankiem i sprzedawcą jest dosyc jasne złożyłam odstąpienie od umowy. Bank potwierdził że będzie wymagał zwrotu od sprzedawcy.

Problemem natomiast jest teraz odesłanie przesyłki spowrotem do nadawcy.

Paczka jest duża i wazy ponad 10 kilo. Ze względu na swoje nieporęczne wymary nie jestem w stanie po prostu jej wziąć w ręce i zanieść do najbliższego punktu. Nie mam auta i wycieczka do punktu taksówką była by dla mnie dodakowym kosztem. Nie chcę tez paczki uszkodzić bo jednak jej zawartośc jest cenna i nie chce być tym obarczona w razie jak coś pójdzie nie tak ( sprzedawca uzbepieczył ja tylko na 1000zł)

W momencie dodawania zwrotu na allegro otrzymałam informacje, że jest możliwość aby kurier przyjechał na adres dostawy w ramach allegro smart, aby paczkę odebrać. Kiedy zgłosiłam się do allegro oni odmówili wysłania takiego kuriera bez podawania konretnej przyczyny tylko mówia, że jest im przykro.

Zgłosiłam się do allegro o udowodnienie że byłam zalogowana na swoje konto w momencie dokonania owego zakupu. Zakup na tych dwóch aukcjach został dokonany o różnych godzinach. Ten błędny 5 marca o 8 rano. jestem pewna że wtedy nie logowałam sie na konto. Nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi w tym temacie.

Z tego co czytałam w momencie kiedy otrzymałam towar, którego nie zamawiałam ( był to błąd systemu) nie powinna tez ponosić żadych kosztów z tego tytułu i w takiej sytuacji jest to po stronie sprzedającego aby paczkę odzyskać.

Sprzedający twierdzi ze za kuriera płacić nie będzie allegro tez umywa ręce i każe mi iśc do punktu.

Co kiedy paczki nie odeślę na własny koszt i będę czekać aż sprzedawca się tym zainteresuje?

Za owe produkty płacic nie zamierzam, obecnie jestem w posiadaniu cudzych przedmiotów. 

Wyczytałam, że w takiej sytuacji moge obciążyc sprzedawcę produktów za przechowywanie ich.

Czy jest tutaj ktoś wpodobnej sytuacji? Ktos może doradzić? Czy udało wam się uzyskac informacje o logowaniu na konto?

Co kiedy jednak potwierdzi się, że był to błąd do kogo mam się wtedy zgłosic jeśli allegro dalej będzie umywac ręce? Czy mogę wysłac produkty na swój koszt i potem żadać zwrotu od allegro?

Dzieki

Gosia

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

Kupiłaś na raty dwa razy to samo. Możesz odstąpić o umowy ze sprzedawcą przy jednym z zakupów i odesłać towar. Po odesłaniu sprzedawca zwraca wpłatę do banku, a Ty z bankiem korygujesz umowę ratalną. Sprzedawca nie ma obowiązku przy zwrocie odbierać przesyłki własnym staraniem. Musisz więc poprosić kogoś, skoro nie jesteś sama w stanie, aby odesłał paczkę. To nie był błąd systemu, dwa razy kupiłaś na raty to samo, musiałaś złożyć dwa wnioski ratalne i masz dwa takie same zakupy w zakładce Kupione. W ramach Smart masz darmowy zwrot, ale kurier nie przyjeżdża po przesyłkę, tylko trzeba ją nadać zgodnie z tym; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-z-allegro-smart/jak-zwrocic-przedmioty-kupione-w-ramac...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Gosia_Chan to tylko Twoja nieuwaga . Złożyłaś kilka wniosków o raty - TO WIELKI BŁĄD !! , Nie dopilnowałaś akceptacji wniosków - DRUGI WIELKI BŁĄD . Nie doczytałaś regulaminu ,, smart ,, szczególnie o sposobie dokonywania zwrotu - TRZECI BłĄD .

Czego w takim razie oczekujesz ?? , że sprzedawca extra wyśle do Ciebie kuriera po paczkę ?? i tak poniesie koszty związane z Twoim niefrasobliwym zwrotem .

Nie możesz rządać zwrotu kosztów od nikogo bo zaakceptowałaś warunki ,,smarta,, !!!

oznacz moderatorów