anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przesyłki i potrącenie za koszty przesyłki w opcji smart.

MAMY ROZWIĄZANIE!
luuuucyna
#7 Wielbiciel#

Czy jeśli zakupiłam towar za pomocą opcji smart poprzez paczkomat inpost, ale nie został on odebrany i wrócił automatycznie do nadawcy, to sprzedający zwracając mi pieniądze może potrącić koszt 11,50 za przesyłkę. (w opcji aukcji jest zaznaczony darmowy zwrot w smart).

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
Paint_Box
#12 Orędownik#

Nie może Ci niczego potrącać, musi Ci oddać całą wpłatę. Wyślij mu tylko mailem odstąpienie od umowy, pisemną rezygnację, lub zrób zwrot w zakładce Kupione.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@luuuucyna Nie, taki zwrot jest darmowy. Odstąpiłas od umowy?

Zamawiasz i nie odbierasz?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@luuuucyna Może Ci potrącić tylko tyle ile sam za to zapłacił. Jeśli Ci potrąci to możesz się zwrócić do allegro o zwrot tego kosztu jeśli odesłałaś gwarantowanym darmowym smartem.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@luuuucyna Źle doczytałem, Nie został odebrany, to ma prawo Ci potrącić koszt jego powrotu

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@luuuucynaKtoś wyżej wprowadza Cię w błąd. Niczego nie może Ci potrącać, powrót przesyłki paczkomatem jest darmowy.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@luuuucyna  a skąd wytrzasnęłaś 11,50 zł za przesyłkę?

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:44052296 przy normalnych umowach koszty zwrotu nieodebranej przesyłki są naliczane przez firmy kurierskie i można je znaleźć w fakturach rozliczeniowych od operatorów. Czy Allegro udało się z nimi wynegocjować darmowy koszt zwrotu nieodebranej przesyłki, to tylko sprzedawcy wiedzą, którzy dokładnie analizują faktury 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ZibiK30  no ale tu jest paczkomat i to smart czyli powrót jest darmowy. Przy kurierach to ok np. DPD

bez smart

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:44052296 Jest ok do czasu gdy się nie pojawiają problemy z reklamacjami przesyłek 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
luuuucyna
#7 Wielbiciel#

No właśnie taką informację otrzymałam od sprzedającego. Bardzo się zdziwiłam...

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@luuuucynaJeżeli Ci nie odda całej wpłaconej kwoty, otwórz Dyskusję i poproś w niej o pomoc Allegro - wtedy szybciutko całość odda; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów