anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot zamówienia poniżej 40 zł a zwrot kosztu transportu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Bysior1985
#7 Wielbiciel#

witam,

jestem kupującym

mam smarta

zamówiłem coś za 15 zł, zapłaciłem za paczkomat 8,99

teraz chcę zwrócić towar korzystając z bezpłatnego zwrotu towaru w paczkomacie

pytanie: czy zostanie mi zwrócony koszt transportu, czyli 8,99?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
auto_sfera2000
#10 Popularyzator#

@xyz96 Oczywiście nie raczyłeś przeczytać co napisałem wyżej?!

Może sobie odesłać jak sobie chce, ale dostanie rekompensatę za dostawę i odesłanie w wysokości najniższej możliwej dostawy!

Nigdzie nie napisałem, że kupujący jest zobligowany do wyboru jakiejś konkretnej formy odesłania przedmiotu! To by było głupie, i ograniczałoby prawa konsumenta, bo może np. nie mieć możliwości skorzystania z tej samej firmy co sprzedawca!

Może sobie nawet wysłać taksówką przez pół polski! A i tak dostanie rekompensatę np. 10zł za doręczenie i 10zł za odesłanie! 

ps. Ja odpisuje ci na stwierdzenie "kupujący odsyła towar na swój koszt", że to nie prawda, a ty mi wyjeżdżasz z całkiem innym tematem dotyczącym wyboru sposobu zwrotu! Umiesz w dyskusję?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@auto_sfera2000 Ale po co ty piszesz o jakiejś rekompensacie??? Niech sobie sprzedawca oddaje nawet 1 zł jeśli nie poinformował. Generalnie wszyscy informują, generalnie wszyscy wiedzą, że kupujący odsyła towar na swój koszt i może go odesłać za milion złotych, jeśli ma taki kaprys. To są podstawy, po co gmatwasz prostą sprawę?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@auto_sfera2000 

No faktycznie,masz rację😉

Wrzucę dla innych.

Zgodnie z art. 23 ustawy - konsument ponosi koszty wysyłki towaru do sprzedawcy tylko wtedy, gdy sprzedawca poinformował o konieczności poniesienia tych kosztów przez kupującego. Jeśli sprzedawca nie udzielił tej informacji, to koszty zwrotu przesyłki ciążą na sprzedawcy.

oznacz moderatorów
auto_sfera2000
#10 Popularyzator#

@xyz96 "kupujący odsyła towar na swój koszt"

Ty gościu rozumiesz po polsku czy nie bardzo! Nie wszyscy informują i nie wszyscy wymagają zwrotów na koszt kupujących!

To są tylko twoje wymysły. Słyszałeś choćby o Zalando?

"Zgodnie z art. 23 ustawy - konsument ponosi koszty wysyłki towaru do sprzedawcy tylko wtedy, gdy sprzedawca poinformował o konieczności poniesienia tych kosztów przez kupującego. Jeśli sprzedawca nie udzielił tej informacji, to koszty zwrotu przesyłki ciążą na sprzedawcy."

Masz przepisy zacytowane, a dalej wypisujesz jakieś farmazony nie na temat! Kolejny co siedzi cały dzień na tym forum, a czytania ze zrozumieniem nie opanował, i udaje eksperta żeby się dowartościować? O co z wami chodzi?

Naucz się od @konto zamknięte , co znaczy dowiedzieć się czegoś, wynieść coś z dyskusji, i przyjąć jak porządny człowiek, że wcześniej o czymś się do końca nie wiedziało!

Swoją drogą... @konto zamknięte Dziękuję i gratuluję postawy, to niestety już rzadkość w internetach, pełnych ludzi idących w zaparte, żeby nie przyznać że o czymś nie wiedzieli 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@auto_sfera2000 Przy odstąpieniu od umowy kupujący odsyła towar na swój koszt, a sprzedawca oddaje mu koszt towaru + najtańszy koszt wysyłki do kupującego, może też oddać tyle, ile kupujący zapłacił za przesyłkę, nie ma obowiązku oddawać najtańszego kosztu.

Możesz jeszcze pisać 10 elaboratów, a powyższej prawdy nie zmienisz.

Jeśli sprzedawca nie poinformował, niech sobie rekompensuje jak chce, może oddać nawet 1zł, ale generalnie nikt nic nie oddaje, każdy informuje o odesłaniu na własny koszt. Kupujący nie ma żadnego obowiązku odsyłać najtańszym kosztem oferowanym przez sprzedawcę. I nie wykrzykuj tu na mnie, bo już raz wykrzykiwałeś i nic ci to nie pomogło.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@auto_sfera2000 

Niestety "śmietanka" tego forum ma problemy z dyskusją z kimś nowym a jak jeszcze dojdzie do tego,że ten nowy wie więcej to już całkiem😀

Na szczęście nie jest ich przesadnie dużo-powiedziałbym,że jest podobnie jak na innych forach.

Wydaje mi się,że wszelakie piwa,łapki,w punkt,like itd demoralizują forumowe społeczeństwo...

 

oznacz moderatorów