anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

13 z Twoich ofert nie spełnia nowych warunków Allegro Smart!

rolfa
#11 Animator#

Jak w temacie - otrzymałem maila z informacją:

Zgodnie z danymi z 17 października, 13 z Twoich ofert nie spełnia nowych warunków Allegro Smart! Oznacza to, że od 25 października:

Mam problem, ponieważ:

- wysyłam paczki w wadze 25 kg, wymiar paczkomatowy, bez problemów wysyłka mieści się w InPost Paczkomaty.

Wymagacie teraz włączenia Allegro One (Punkt, Box) - ale nie łapię się do wysyłki do urządzeń Allegro One ponieważ paczki przekraczają wagę 20 kg.
W związku z tym - pytanie - jakie macie rozwiązanie do mojej sytuacji? Co mam zrobić, żeby nie stracić możliwości wysyłki do Paczkomatów i Smarta?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Przykładowe oferty:

nr: 12619135624, nr: 12559968069, nr: 12560048070

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

kostas11
#21 Demiurg#

@rolfa usuń z oferty wszystkie punkty i dodaj drugiego kuriera z listy, smart Ci zostanie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rolfa
#11 Animator#

Ale ja nie chcę usuwać InPost Paczkomaty gdzie idzie 70-80% sprzedaży.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@rolfa nic nie zrobisz allegro ma to gdzieś 😞

Do produktów 20 kg zrób darmową dostawę i tak dopłacasz do smarta 5 zl więc dodaj 5 zł do towaru i zrób darmową wysyłkę paczkomatem 🙂 a lżejsze dodaj One Box 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

SWIATEKA_PL
#7 Wielbiciel#

Mam podobny problem, drążyłem temat i wieść niesie że miał być jakiś formularz, pytanie czy coś wiadomo na ten temat ?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@rolfa Wg nowych wytycznych Smarta - musisz ustawić tylko 2kurierów, żeby zachować Smarta.

oznacz moderatorów

rolfa
#11 Animator#

Jak pisałem wyżej - "Ale ja nie chcę usuwać InPost Paczkomaty gdzie idzie 70-80% sprzedaży."

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@rolfa jak powiada allegro, smart nie jest obowiązkowy, a Paczkomatów nikt Ci nie zabrania udostępniać 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rolfa
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Czy można prosić o jakieś oficjalne odniesienie się do tematu?

oznacz moderatorów

Sklep_Segotep
#8 Zapaleniec#

Podpinam się do tematu, ten sam problem, większość sprzedaży idzie do punktów odbioru a od środy nie wiem co będzie...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Sklep_Segotep jak z większością zmian allegro nie do końca przemyślało swoje wymuszanie dostawa, mam nadzieję że jak sporo sprzedawców nie udostępni smarta allegro się z tego poronionego pomysłu wycofa 🙂 tym bardziej że po drugiej stronie są kupujący co mając smarta nie będą mieli od kogo kupować w smarcie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Sklep_Segotep
#8 Zapaleniec#

kto może strajkować ten może 🙂 Chyba pora poszukać jakieś pracy na https://www.gowork.pl/ bo sprzedaż padnie 🙂

oznacz moderatorów

rolfa
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Ponawiam prośbę o odniesienie się do tematu, do 25.10 już coraz bliżej.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa Sprzedający nie muszą udostępniać metod dostawy do punktu/automatu paczkowego w ofertach, w których produkty są zbyt duże lub zbyt ciężkie, aby umieścić je w automacie/punkcie.

Dotyczy to produktów, które wraz z opakowaniem przekraczają:

  • maksymalny rozmiar przesyłki dla automatu paczkowego, czyli 41 x 38 x 64 cm,
  • maksymalną wagę przesyłki dla automatu paczkowego, czyli 20 kg. 

Oferty z takimi produktami nie utracą oznaczenia Smart! 

Dodatkowo od 25 października będzie dostępna promocja “Zachowaj Smart! dla większych przesyłek”: https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-akcji-promocyjnej-zachowaj-smart-dla-wiekszych-przesylek-ZMq... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

rolfa
#11 Animator#

@ko_alka Temat jest o produktach powyżej 20 kg, ale do 25kg. Te produkty nie są zbyt ciężkie, żeby umieścić je w Paczkomatach InPost więc dlaczego nie można zostawić tej metody dostaw dla nich plus metod kurierskich żeby zachować Smarta? Nie rozumiem tej logiki.

oznacz moderatorów

rolfa
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Ponawiam, czy zamierzacie zrobić coś z paczkami 20-25 kg tak, żeby mogły być wysyłane w ramach SMART do Paczkomatów bez udostępniania opcji ONE, ponieważ tam się nie mieszczą?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@rolfa Zbieramy wszystkie takie sygnały od Sprzedających, ale na ten moment nie przewidujemy wyjątków. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ecocieplo2
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,
mamy dokładnie podobny problem
Paczkomaty InPost przyjmują 25kg, podczas gdy inne paczkomaty przyjmują 20kg.
Żeby pozostawić aktywne smart dla automatów i BOX:
Muszę mieć aktywne :

- Paczkomat Inpost który przyjmie 25kg przesyłkę
- Automat Allegro One (te same wymiary , 20kg)
- Automat DPD  (te same wymiary , 20kg),
- Automat DHL (te same wymiary , 20kg)
I nie jestem w stanie wysłać worka 25kg, jeżeli klient wybierze automat inny niż Inpost, mimo że gabarytowo wejdzie do każdego. Każdorazowo trzeba klienta informować że musimy zmienić kuriera aby móc wysłać jego przesyłkę, strata czasu klienta i sprzedającego.

Nie chcę rezygnować z paczkomatów, ale co drugą sprzedaż trzeba tłumaczyć klientowi że ma zmieniać paczkomat z Allegro One do Inpost jeżeli chce otrzymać zamówienie do paczkomatu, ponieważ konkurencja Inpost nie przyjmuje więcej niż 20kg,  a produkt ma worek 25kg.

Jak można rozwiązać ten problem ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ecocieplo2 nijak 😞 albo dajesz samych dwóch kurierów albo tłumaczysz kupującym 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ecocieplo2
#7 Wielbiciel#

czyli rozumiem @ko_alka , że jako sprzedający mam ograniczenie i utrudnienie w sprzedaży, zamiast ułatwienia, mimo że to tylko różnica w zmianach dostawy.

Mam produkt 25kg , który powinien mieć opcje dostawy wszystkimi dostępnymi kurierami, oraz dostawa do automatów które przyjmują 25kg .

A nie mam takiej możliwości, ponieważ są ograniczenia żeby utrzymać Smart.  Proszę o pomoc, ponieważ to strata czasu dla wszystkich, myślę że można jakoś załatwić tak łatwy temat.

oznacz moderatorów