anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro żąda ode mnie nowych przewoźników ale sami nic nie pomagają w tym temacie

kolekcjoner1602
#9 Pomysłodawca#

Witam. Mam żal do Allegro bo atakuje mnie teraz pismami i telefonami, że jak do końca sierpnia nie udostępnię nowych przewoźników stracę prawo Smarta. Jest to ruch bardzo nie przemyślany w stosunku do sprzedawców!!! Mianowicie w dostawcach musi być koniecznie Allegro One. No spoko ale w mojej okolicy takiego paczkomatu nie ma, a jeździć do najbliższego nie będę by wysłać paczki bo jest on za daleko. Już kilka razy było pismo z mojego konta i osób prywatnych o umieszczenie owego paczkomatu w dzielnicy Gnaszyn w Częstochowie w okolicy Poczty Polskiej. Były podane ulice oraz były porobione zdjęcia. Otrzymaliśmy odpowiedź, że mamy czekać na kontakt, który od paru miesięcy jeszcze nie nastąpił. Więc tu moje pytanie, czy Wam naprawdę nie zależy na sprzedawcach???? Dookoła mnie mam już 3 paczkomaty InPost. Im jakoś zależy, a Wam jakoś nie. Tylko wymyślacie nowe strategie i wyższe opłaty, a na koniec straszycie pozbawieniem przywilejów i stratą przez to klientów. Róbcie tak dalej, a i Wam zaczną uciekać sprzedawcy bo na rynku powstała NOWA PLATFORMA SPRZEDAŻOWA, która jeszcze trochę i Was zdominuje. 
Czekam na szybką i konkretną odpowiedź. Odpisanie wiadomości typu "Sprawa jest przekazana dalej" nie będzie mnie zadowalać. Czekam na KONKRETY!!

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Agent555
#17 Koryfeusz#

Jeśli chodzi co o platformę sprzedażowa **piiip** to ona nigdy nie zdominuje allegro. 

 

Serwisu allegro żaden portal nie zdominuje, allegro zawsze będzie największą platformą zakupawa .

oznacz moderatorów

kolekcjoner1602
#9 Pomysłodawca#

No zobaczymy

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Popieram, nigdy nic nie jest stałe i pewne, postęp to zmiany, nowe firmy, nowe idee, inny sposób myślenia.

oznacz moderatorów

kolekcjoner1602
#9 Pomysłodawca#

Nie pamiętam i nie mam teraz czasu szukać bo jestem na urlopie ale mam zdjęcia w telefonie to zaraz podeślę na nowo. Jest to miejsce koło ulicy Spółdzielczości adres około 4a, a w kierunku ulicy Energetyków, bliżej dużego budynku Zakładu Lekarskiego połączonego z Pocztą Polską. Przy tym budynku było by najwygodniej bo jest wjazd i miejsce do zaparkowania. Dodam, że jest to w Częstochowie, dzielnica Gnaszyn, w której jest sporo firm.367405855_1229756217704730_1458806358686545083_n.jpg367410880_842539137214786_7974734593573689517_n.jpg367409241_966158901262078_697966936509007880_n.jpg

oznacz moderatorów

kolekcjoner1602
#9 Pomysłodawca#

allegro one.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner1602 dziękuję! Przekażę to do odpowiedniego zespołu i gdy otrzymam odpowiedź, dam znać! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner1602 to nie jest od tak bo Tobie pasuje, bo fajne miejsce 😞 właściciel terenu musi chcieć to wydzierżawić 🙂 

A jak kiedyś wysłałem im listę miejsc w Szczecinie to napisali że nie planują tu się rozwijać 😞 mamy 3 automaty na lewobrzeżu 😞

Na dziś w dwóch już stoją automaty InPostu i Orlena 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner1602
#9 Pomysłodawca#

Niestety wiem, że to nie jest tak łatwo, "bo ja chce". Miejsca i zdjęcia były robione tam gdzie właściciele terenu nie będą mieć nic przeciwko temu by dodatkowa kasa wpadła im do kieszeni. Jedną Panią tez pytałem w innym miejscu, bliżej mnie ale niestety InPost był szybszy i kazała sobie podpisać klauzurę o braku innych paczkomatów w pobliżu. Oni przynajmniej sami zadzwonili i pytali o miejsce. To nawet Orlen ma więcej miejsc odbioru i nadania paczek w mojej dzielnicy.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner1602 czy możesz podać numer zgłoszenia w którym kontaktowałaś się w sprawie automatów w Twojej dzielnicy lub czy możesz przesłać na adres spolecznosc@allegro.pl wiadomość jaką przesłałaś w tej sprawie z adresem miejsca, w którym miałby być postawiony automat?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kolekcjoner1602
#9 Pomysłodawca#

Już wysyłam wiadomość na pocztę.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner1602 przepraszam, że czekałeś na odpowiedź! 
Przykro mi, ale otrzymałam informację, że Częstochowa jest poza strategią rozwoju naszych One Boxów - jeśli coś się zmieni, będziemy się kontaktować. Nie umiem odpowiedzieć, dlaczego taka decyzja została podjęta, natomiast możesz udostępnić metody dostawy Allegro One Box, Punkt i zamawiać podjazd kuriera po odbiór przesyłek. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@la_nika To jak to jest ,skoro nie chcecie się rozwijać nawet w tak dużych miastach to po co na siłę zmuszać do korzystania z tej formy dostawy.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner608 są to decyzje biznesowe i tak jak pisałam nie jestem w stanie podać powodów. 
Natomiast to, że w Twojej okolicy nie ma automatu paczkowego nie oznacza, że nie możesz skorzystać z tych metod, ponieważ możesz zamówić podjazd kuriera po przesyłki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika pewnie, nie po to zrezygnowałem z umowy UPS żeby ponownie prosić się o odbiór paczek, albo nie przyjeżdżali albo byli po zamknięciu sklepu 😞 

Jakoś InPost DPD czy Poczta potrafi podjeżdżać między 12 - 14 a inni mają problem 😞 

Ta decyzja biznesowa może okazać się klapą, albo celowe działanie wymierzone w pozbycie się małych firm 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner1602
#9 Pomysłodawca#

Allegro niestety w taki sposób robi sobie strzał w kolano. Narzucając coś co nie funkcjonuje w pełni sprawnie spowoduje mniejsze obroty lub nawet odejście mniejszych firm, które są zostawione same sobie. Mam dwa punkty wysyłkowe i teraz mam do jednego dać kuriera, a co z drugim punktem? Za paliwo nikt mi nie zwróci by teraz przewozić paczki z miejsca na miejsce, a i rozwój firmy mocno przez to podupadnie. Zacznijcie też dbać o sprzedawców dzięki którym macie kasę, a nie tylko o kupujących, którym na chwilę obecną wszystko wolno. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner1602 nie koniecznie, maja w tym cel, ja stawiam na przejęcie rynku, i ograniczenie smarta na to wskazują wyniki finansowe a że rykoszetem oberwą małe firmy czy niszowe to skutki uboczne, na dziś OSA ma 5 % sprzedaży na Allegro zobaczymy jak podadzą wyniki za 2023 r. 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów