anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro SMART, a drop allegro-allegro

Sado1994
#7 Wielbiciel#

Witam,

Jak wygląda kwestia smart? Wypełniłem jakieś warunki i mam oznaczenie SMART i dostawy 0 zł. Klient kupuje u mnie, więc ja zamawiam na innej aukcji towar z danymi klienta i to idzie w świat. Mam naliczoną opłatę za smart czy to się tyczy tylko jak ja generuje etykietę jakbym to ja wysyłał?

Jak to wygląda pod względem zwrotu, kiedy klient chce zwrócić darmowym paczkomatem bo ma SMART i moja aukcja też jest SMART? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Za Smarta, za zwrot odpowiadasz Ty ale wszytko zależy jaki masz adres zwrotu! A kupujący ze Smartem ma darmowy zwrot.

oznacz moderatorów

Sado1994
#7 Wielbiciel#

Z tego co zdążyłem wyczytać w necie, to jak mam adres zwrotu mój fizyczny, to jak klient nada paczkomatem czy czymś tam, to i tak zwrot przyjdzie na ten adres podany w zwrotach, więc to dobra sytuacja jest. 

A jak z tymi opłatami, które normalnie są doliczane w ramach wysyłek SMART? Jeżeli nie korzystam z etykiem obecnie i wysyłek, a zamawiam na innych aukcjach, to nic nie będzie mi doliczone? 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Sado1994 a w jakiej wysokości to opłata? Może masz dopłatę Smart do zamówienia. Jak klient kupuje ze smart to ma darmowy zwrot do Ciebie

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Opłate nalicza w momencie odebrania paczki. Ty jej nie nadajesz wiec Tobie nie naliczy

Jesli nie masz abonamentu to naliczy Ci 1zł opłaty za transakcje

 

W przypadku zwrotu klient nie bedzie mial mozliwosci wygenerowania etykiety.

Bedziesz mogł to zrobic tylko Ty i ewentualnie podesłać wygenerowaną etykiete kupującemu. ( chyba, że system przyjmie dwa te same numery nadania do dwóch różnych zamówień )

Adres do zwrotu bedzie od tego sprzedajacego od ktorego Ty kupiles.

 

Przypuszczam, że Ty zakupisz towar na FV wiec teoretycznie tracisz prawo do zwrotu, tym samym Twoj klient powinien zwrócic towar Tobie i powinieneś wziąć go sobie na stan

 

oznacz moderatorów

Sado1994
#7 Wielbiciel#

Obecnie nie działam jako firma, tylko osoba prywatna. 

Popraw mnie jak się mylę, ale na moją logikę to jakby klient chciał zwrócić towar zakupiony u mnie, to przez SMART normalnie powinien wygenerować etykietę i paczka wróci do mnie, wtedy mogę zwrócić ja do sprzedawcy, który zajmował się wysyłką towaru. Czy to tak nie działa? 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jesli sprzedajesz jako osoba prywatna to zwrotu nie musisz przyjmować

Co do ewentualnego zwrotu to kupujący nie wygeneruje etykiety jesli nie odbierze paczki od Ciebie. 

Obliczaleś prowizje ? Co z paragonem na niższą kwote ktorą otrzyma Twoj kupujący ?

No i poczytaj sobie o danych jakie allegro przekazuje do US. Z tego co pamietam to chyba po 30 transakcjach juz leci raport na Twoj temat. 30 transakcji lub 2tyś Euro

Przemyśl sobie to wszystko

oznacz moderatorów

Sado1994
#7 Wielbiciel#

Bardzo dużo osób w ten sposób działa na początku. Jeżeli chodzi o działalność nierejestrowaną, mogę miesięcznie robić do 1750 zł przychodu. 

Jak chodzi o paragony, to wystarczy kontakt ze sprzedawcą, aby nie wrzucał dokumentu do paczki, tylko wysłał mi na maila.  Prowizje są naliczane, nie ważne, czy jesteś osobą prywatną czy firmą. Skontaktuje się z pomocą allegro i zapytam o kwestie tych zwrotów, trzeba wiedzieć takie rzeczy. 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

no tylko ile zarobisz jeśli masz limit miesieczny 1745zł ?

jesli w dropie allegro-allegro wyjdziesz +200zł na miesiąc to uznam to za bardzo dobry wynik

A co bedzie jeśli np 27 lutego osiągniesz sprzedaz 1500zl i 28 lutego sprzedasz 5 itemków po 100zl ? 

 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

do tego pamietaj o ciągłym monitorowaniu cen

np teraz masz glosniki ktore przeglądając na szybko masz najtaniej na allegro

twoja cena 259,99, następna cena 279zł wiec albo znalazles sprzedającego ktorego pomija przegladarka np przez jakis błąd albo cena u Twojego sprzedawcy sie zmieniła

oznacz moderatorów

Sado1994
#7 Wielbiciel#

1745 zł to nie jest obrót, tylko w moim przypadku moja marża, którą narzucam na produkt, więc można coś zarobić, druga sprawa, nikt normalny nie porywa się od razu na firmę, najpierw trzeba zobaczyć jak to działa, pouczyć się i próbować - po to jest działalność nierejestrowana. 

Co do głośników, trzeba dobrze szukać, przeglądarka pewnych rzeczy nie wychwytuje i nie można tylko na tym polegać, trzeba swój czas poświęcić. Cena głośników jak najbardziej jest prawidłowa, ale szkoda, że tak mało zainteresowanych 😉 

oznacz moderatorów