anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro smart dla sprzedających

MAMY ROZWIĄZANIE!
_K_Urb
#8 Zapaleniec#

Witam,

Od pewnego czasu zastanawiam się nad dorobieniem paru zł ( działalność niezarejestrowana ).

Jak wygląda sprawa z allegro Smart;

-rozumiem, że mając udostępnione przynajmniej dwie formy wysyłki np. Inpost oraz DPD z odpowiednią ceną mogę ubiegać się o logo smart ?

Tak wiem o minimum 5 pozytywnych komentarzach i numerami listów przewozowych.. lecz główne pytanie brzmi..

Czy jako osoba prywatna muszę podpisywać umowy z DPD i innymi przewoźnikami, czy jest możliwość nadawania przesyłek jako osoba prywatna udostępnianie e-maila klienta i numeru listu i wówczas idzie to rozliczyć z allegro ?

dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
ACCURON
#13 Ambasador#

ja ma tylko smart inpost paczkomat

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Wystarczy wysyłać ponad 50 % przesyłek przez paczkomat In Post i wystarczy ta jedna forma bez kurierów do których i tak trzeba dopłacać .Sam tak mam i dobrze to funkcjonuje.

oznacz moderatorów
_K_Urb
#8 Zapaleniec#

Super. Dziękuję za pomoc.

Ile mniej więcej czasu może trwać przyznanie smarta po uzyskaniu 5 pozytywnych ocen i prawidłowych kosztach przesyłek itd itp.

Czy mając już aukcje na allegro bez smarta - automatycznie zostanie on przypisany do wszystkich aukcji, czy trzeba je wystawiać na nowo ?

dziękuje

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@_K_Urb 

Jeżeli zdobędziesz  5 unikalnych pozytywów to z mojego doświadczenia aukcje będą SMART następnego dnia roboczego. Nic nie musisz robić.  Wszystkie oferty które będą się kwalifikowały do SMART automatycznie takimi się staną.

oznacz moderatorów
_K_Urb
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za wyjaśnienie.

już ostatnie pytanie -może nie ten temat..

Jesli wysyłam paczki inpost i DPD przez Allegro to mogę te przesyłki doręczać osobiście (inpost- nadać samemu w paczkomacie a DPD w filii DPD ?). Czy zawsze po wygenerowaniu listów przewoźnik sam przyjeżdża po przesyłki ?

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@_K_Urb 

W linku który Ci wcześniej podałem są ceny podjazdu kuriera dla DPD.

Od czterech paczek gratis.

Co do InPostu to wejdź tu

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/jak-nadac-przesylke-przez-menedzera-paczek...

i pobierz załącznik PDF z punktu trzeciego.

Jest tam wszystko super opisane. Jak nadawać, co robić i są też ceny podjazdu kuriera. Od pięciu przesyłek jest gratis

 

oznacz moderatorów
_K_Urb
#8 Zapaleniec#

No właśnie jest mowa o podjazdach kurierów.. jeśli bd mial 2 paczki jedna na inpost druga na DPD to te podjazdy są bez sensu..

Rozumiem, że nie ma opcji aby samemu generować numery listów przewozowych i nadawać je w paczkomacie ?

oznacz moderatorów
parte_pl
#9 Pomysłodawca#

Chłopie czytaj to co Ci ludzie podsyłają 😉

Generując etykietę z inpostu sam decydujesz czy nadasz ją w paczkomacie / POK / czy utworzysz zlecenie podjazdu kuriera.

Z DPD podobnie przy nadaniu przez panel Allegro określasz czy sam zaniesiesz do punktu pickup czy też kurier ma podjechać.

oznacz moderatorów