anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Coraz bliżej zmiana warunków Allegro Smart! na kontach firmowych

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Przypominamy, że już 25 kwietnia 2023 r. zmienią się warunki oznaczenia ikoną Smart! ofert wystawionych na kontach firmowych. Do obowiązujących wymagań, dodajemy kolejne. 

 

Od tego dnia Smart! będą oferty, w których poza jedną z wymaganych kurierskich metod dostawy, udostępnicie też co najmniej 2 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego od różnych przewoźników.

Listę metod do wyboru podajemy poniżej:

  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex 
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL.

 

Wyjątek, który zwalnia z obowiązku

Jeśli sprzedajecie produkty, których nie można umieścić w automacie paczkowym – na przykład ze względu na rozmiar czy wagę - i nie udostępniacie w nich metod dostawy do punktów odbioru i/lub automatów paczkowych, to po 25 kwietnia oferty te nadal będą Smart!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
88 ODPOWIEDZI 88

Pengano
#13 Ambasador#

Jak dowiecie się czy przedmiot jest zbyt długi? Aktualnie to nie działa. Sprzedawcy są karani odbieraniem punktów jakości za posiadanie w ofercie przedmiotów powyżej 65 cm. Tak samo będą karani odbieraniem Smarta.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dokładnie, ten system jest mocno ułomny, tym bardziej , że są róznice w dopuszczalnych wymiarach dla róznych odbiorców. Mamy w ofercie produkty, które nie łapią się na paczkomat, dostawę do punktu odbioru poczta, ale spełniają wymagania odbioru z punktu DPD. Według alegro zostaną pozbawione smart, ponieważ nie będzie 2-3 form dostawy do punktu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza dziękuję, że poruszyłeś ten temat! Skonsultowałam go i wracam z odpowiedzią.  
Tutaj podsyłam artykuł, w którym zebraliśmy wymagane wymiary dla różnych metod dostawy, można sprawdzić, które metody dostawy wchodzą w grę.
Dla większych towarów warto rozważyć Allegro Odbiór w Punkcie DPD i Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex.
Jeśli przesyłki mieszczą się tylko do jednego punktu odbioru, to aby nie utracić Smart! należy oferować tylko dostawę kurierską. 
 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Zróbcie kalkulator. Wrzucam wymiary, ciężar i wyskakuje jak mogę nadać.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nikl przekażę to jako sugestię 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

jak rozumiem w opcji wysyłki DHL odbiór w punkcie mieszczą się zarówno odbiory z punktów jak również odbiory z automatów DHL. Z uwagi na różne wymiary wymagane przy tych 2 opcjach dostawy sugeruję, żeby w cenniku zostało to rozdzielone, czyli klient mógłby wybrać czy chce przesyłkę do boxów DHL, czy do punktu, bo sprzedając produkt np. o długości 70cm, do boxu się nie zmieści, ale na odbiór z punktu się łapie. Należałoby zrobić jak w przypadku poczty, osobno automaty, a osobno punkty.

Narzucenie wysyłki dłuższych produktów tylko w opcji kurier do domu jest mimo wszystko niekorzystne dla kupującego, który nie będzie miał opcji odbioru z punktu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Yermos
#9 Pomysłodawca#

Jakiego drugiego kuriera wybrać w 3 kwartale 2023 dla przesyłek o długości powyżej 120 cm jak tylko DPD przyjmuje takie przesyłki?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Yermos na chwilę obecną nie mogę odpowiedzieć na pewno, bo te wymagania jeszcze nie weszły, jednak najprawdopodobniej tak jak w przypadku wymagań, o których piszemy w tym wątku, będą wyjątki dla przesyłek, które ze względu na gabaryty nie mogą być dostarczane wymaganymi metodami dostawy.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

12k_pl
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, 
dostałem maila od kupującego że znikła w moich ofertach opcja wysyłki smart. Proszę o podpowiedź dlaczego. 
Pozdrawiam
Link do przykładowej oferty: 
https://allegro.pl/oferta/goracy-kubek-knorr-serowa-z-grzankami-karton-32-sz-13515329199

oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

Zmieniły się warunki oznaczenia smart, musisz więcej form dostaw udostępnić

oznacz moderatorów

klavdynek
#8 Zapaleniec#

Od 25 kwietnia trzeba mieć conajmniej 2 sposoby dostawy do punktu. Masz tylko paczkomat, powinieneś dodać jeszcze jeden sposób dostawy do punktu i smart wróci 🙂

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@12k_pl 

Bo nie czytasz e-mail 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@12k_pl Bo są nowe warunki dla Smarta, nowe metody dostawy.

oznacz moderatorów

euphoria_art
#11 Animator#

Ustawiłem sobie Pocztę Polską i paczkomaty inpost. Mam takie przeczucie że za jakiś czas wmuszą na nas sprzedawców aby mieć wszystkich kurierów w wysyłkach aby mieć oznaczenie SMART.

Ale teraz z innej beczki, sprzedaje około 60 obrazów na miesiąc, jaki sens jest mieć więcej firm kurierskich, dodam że mieszkam obok 2 małych miast w których nie ma żadnych siedzib firm dhl, ups, dpd, etc. Czy jeśli mam 1 paczkę nadać np. DPD to taki kurier przyjedzie do mnie na wioskę za friko po tą jedną paczkę? jak to jest bo jeszcze nigdy nie zamawiałem kuriera. Więcej jak dwóch kurierów to jest multum roboty przy wysyłaniu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@euphoria_art to nie przeczucie, już zapowiedzieli że na koniec roku będą wymagać do smarta 2 x kurier i 3 x punkt więc się szykuj 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@euphoria_art nie za friko tylko do X przesyłek zlecenie kosztuje, i właśnie po to trzeba wprowadzić większą ilość przewoźników u mniejszych sprzedawców po to, aby przewoźnicy chociaż odrobinę sobie podreperowali budżety. 

oznacz moderatorów

aurea_shop
#9 Pomysłodawca#

Witam serdecznie, przeczytałam wszystkie zasady związane ze Smartem. Sprawdziłam nasze dostawy - mamy chyba wszystkie możliwe jako dostępne. Moim zdaniem jest wszystko tak jak być powinno a jednak na części ofert mam Smart, na części nie mam. Proszę o pomoc, co mamy w dostawie jeszcze źle.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@aurea_shop 

Nie masz jednej przesyłki kurierskiej.

Ma być:

Allegro DPD, DHL, UPS lub Pocztex.

oznacz moderatorów

aurea_shop
#9 Pomysłodawca#

@serwis-texas Dziękuję za odpowiedź. Oprócz Allegro Kurier DPD muszę dołożyć osobną umowę z Kurierem?

oznacz moderatorów

aurea_shop
#9 Pomysłodawca#

@serwis-texas jeśli dołożę Kuriera Inpostu bo mamy z nimi osobną umowę podpisaną - wystarczy? Czy musi być jeszcze DHL bądź inny Kurier?

oznacz moderatorów