anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Coraz bliżej zmiana warunków Allegro Smart! na kontach firmowych

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Przypominamy, że już 25 kwietnia 2023 r. zmienią się warunki oznaczenia ikoną Smart! ofert wystawionych na kontach firmowych. Do obowiązujących wymagań, dodajemy kolejne. 

 

Od tego dnia Smart! będą oferty, w których poza jedną z wymaganych kurierskich metod dostawy, udostępnicie też co najmniej 2 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego od różnych przewoźników.

Listę metod do wyboru podajemy poniżej:

  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex 
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL.

 

Wyjątek, który zwalnia z obowiązku

Jeśli sprzedajecie produkty, których nie można umieścić w automacie paczkowym – na przykład ze względu na rozmiar czy wagę - i nie udostępniacie w nich metod dostawy do punktów odbioru i/lub automatów paczkowych, to po 25 kwietnia oferty te nadal będą Smart!

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
88 ODPOWIEDZI 88

serwis-texas
#21 Demiurg#

@aurea_shop 

InPostowy kurier nie należy do programu SMART. Tak jak pisałem wyżej ma być jeden:

Allegro DHL

Allegro UPS

Allegro DPD

Allegro Pocztex

 

oznacz moderatorów

aurea_shop
#9 Pomysłodawca#

@serwis-texas 

U nas jest:

Kurier, InPost
Kurier, DPD
Kurier, UPS
Kurier, InPost
Kurier, DHL
 
Plus tak jak chcą odbiory w punktach. Co jeszcze ?
oznacz moderatorów

aurea_shop
#9 Pomysłodawca#

@serwis-texas już chyba wiem "o co cho". Jedna zła ocena od Kupującego. Spadła nam ocena sprzedaży poniżej 98% jak to sobie Allegro życzy i mamy brak Smarta.

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Tak, to jest błąd projektowy Allegro i dyskryminacja małych firm. Duża firma może stracić wiele gwiazdek, czy innych aspektów oceny jakości i nie wpływa to na wynik, bo jest dużo danych. Mała firma od razu ma zrujnowaną całą sprzedaż, nawet jak pomyłkowo straci jedną gwiazdkę. Wszystko jest więc całkowicie losowe, a nie zależne od faktycznej jakości pracy.

Rozwiązaniem jest branie pod uwagę w statystykach 90 lub 180 dni, albo odrzucanie wartości skrajnych (jak przy sędziowaniu). Jednak Allegro woli dyskryminować małe firmy i nie naprawia tych błędów.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@aurea_shop 

Tak, tak, przepraszam. Nie rozwijałem dodatkowych kurierów i widziałem tylko InPost. Sorka za wprowadzanie w błąd. Owszem padło 98%. Trzeba jakoś ugadać tego jednego negatywa.

oznacz moderatorów

mr_ripper
#2 Obserwator#

Nie będę korzystał z Allegro One. Nie jestem w stanie zrealizować przesyłek 'na jutro' ani tym bardziej 'na dziś' (towar w zewnętrznym magazynku). Nie moge też tracić czasu na czekanie na kuriera. Nie będę zatem smart, trudno. Boje się, że za jakiś czas ta usługa z dobrowolnej będzie obowiązkowa dla wszystkich sprzedających.

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@mr_ripper to kiedy wyślesz to Twoja indywidualna sprawa, jeśli nie masz jakiejś granicznej godziny, to nadajesz wtedy kiedy chcesz, oczywiście zgodnie z tym jak sobie ustawisz to dla klienta.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mr_ripper
#2 Obserwator#

U mnie w grę wchodzi jedynie Allegro One Punkt, opcja wrzutki do automatu samodzielnie. Nie mam możliwości sprawdzić teraz czy da się zaznaczyć wyłącznie taką formę wysyłki a odrzucić wszystkie pozostałe

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

@mr_ripper w automacie możesz nadać wszystkie przesyłki, bez względu czy to będzie box, punkt, czy kurier, oczywiście pod warunkiem, że paczka zmieści się w boxie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów