anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę mieć wykupionego smarta aby wysyłać za darmo

sklepbarontex
#9 Pomysłodawca#

Czy muszę wykupić smarta pakiet roczny za 50 zł aby móc wysyłać Inpostem za darmo wysyłki smart? Bo widzę że ściągneło mi 8,99 zł z konta za wczorajszą paczkę. 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

kostas11
#21 Demiurg#

@sklepbarontex nie, wystarczy że spełnisz warunki z https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kategoria/allegro-smart to sam wskoczy na ofertach 🙂

A maila poprawnie podałeś bo to jest podstawa rozliczeń 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepbarontex
#9 Pomysłodawca#

Ale wskoczyło mi już, mam oferty z opcją smart. Ale mimo że zamówienie było od klienta ze smartem na paczkomaty in post to i tak 8,99 z konta w menadzerze inpostu mi sciągneło. 

Czy dostane wyrównanie na fakturze allegro czy jak to wygląda?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sklepbarontex  tu masz 0 zł od klienta i 0 zł na fakturze, allegro rozlicza się z inpostem pod warunkiem że podasz prawidłowego maila 🙂

A jak nadajesz ? masz połączone konto https://manager.paczkomaty.pl/allegro

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepbarontex
#9 Pomysłodawca#

Tak, mam połączone konto allegro. To w takim razie dlaczego pobrało mi to 8,99?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sklepbarontex  bo źle pobrało maila a od klienta miałeś 0 zł przy zamówieniu ?

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/jak-nadac-przesylke-allegro-...

Zgodnie z nowym modelem rozliczania przesyłek InPost, paczkę Allegro Smart! wyślesz bezpłatnie, jeśli Twój system do zarządzania sprzedażą przekazuje firmie InPost adresy mailowe klientów w prawidłowej formie, na przykład: 8wgqyk6a5+cub31c122@allegromail.pl

Ważne

Aby wygenerować bezpłatną etykietę w Managerze Przesyłek InPost, zaimportuj dane z Allegro.

Jeśli wygenrujesz paczkę ręcznie w zakładce Wyślij przesyłki, nie skorzystasz z darmowej etykiety.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepbarontex
#9 Pomysłodawca#

@kostas11  No to w dalszym ciągu nie rozumiem tej sytuacji, ponieważ importowałam wszystkie dane z allegro nie wpisywałam nic ręcznie i widzę że automatycznie wkleił się ten długi adres e-mail klienta. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not  możesz zerknąć w to zamówienie a @sklepbarontex  podaj nr. zamówienia 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepbarontex
#9 Pomysłodawca#

@kostas11  a gdzie znajdę numer zamówienia? Bo nie mogę go zlokalizować 😄

 

oznacz moderatorów

sklepbarontex
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 

59237bf3-2dcf-11eb-b68d-f51ec430ce1e
 
znalzałam
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sklepbarontex W zamówieniu widzę koszt 0,00 zł. Generowałeś więcej niż jedną etykietę? Konsultowałeś tę sprawę z @InPost ?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

sklepbarontex
#9 Pomysłodawca#

@nat_not Nie jestem pewna czy to było generowanie więcej niż jedną do tej paczki ale fakt, wydrukowałam ją dwa razy aby zobaczyć czym różnią się te dwa rozmiary dostępne gdyż była to pierwsza wysyłka InPostem i chciałam sprawdzić który rozmiar etykiety będzie dla nas lepszy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sklepbarontex no to jak wygenerowałeś dwa razy to za jedną zapłaciłeś 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sklepbarontex
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaliśmy przedmiot z opcją SMART, automatycznie klient nie płaci za przesyłkę. Wygenerowaliśmy etykietę poprzez menagera InPost i pomimo klinięcia Import Allegro InPost klikając opłać musieliśmy zapłacić 8,99 zł za przesyłkę. 

Proszę o informację dlaczego ? I co zrobić następnym razem abyśmy nie musieli opłacać przesyłki? 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

taka sama sytuacja u mnie.Klient nie zapłacił za przesylke.Niby powinna byc darmowa etykieta, a trzeba bylo zapłacić.

Dzwonilismy na infolinie inpostu, posprawdzala wszystko.Nie wie dlaczego tak.

Instrukcje jakie otrzymalismy to: opłacic i skadać reklamacje do allegro

Ciekawe ile bedzie trwala batalia o 8,99zł 🙂

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów