anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie dostałem zwrotu prowizji przy wysyłce Allegro Paczkomaty InPost?

bazarowisko
#8 Zapaleniec#

1. Kupujący kupuje, płaci , odbiera i zwraca przedmiot, przy okazji korzystając ze smarta Paczkomat,

Allegro zraca prowizję, ale dodatkowej prowizji Allegro Paczkomaty Inpost 0,99-1,99 zł juz nie.

Na pytanie, czy ten koszt powinien ponieść kupujący odpowiedzi nie dostałem.

2. Kupujący kupuje, wybiera smart Paczkomat , nie płaci, anuluje sprzedaż, usługa Paczkomatem nie jest wykonana,  Allegro zraca prowizję, ale dodatkowej prowizji Allegro Paczkomaty Inpost 0,99-1,99 zł juz nie.

Na obydwa przypadki czekam już kilka dni na odpowiedż, przejrzałem cały regulamin, szczególnie o prowizjach i zwrotach. Ten drugi przypadek zirytował mnie szczególnie, Jak można brać prowizję za usługę w ogóle niewykonaną.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@bazarowisko w pierwszym przypadku bym nie liczył na zwrot usługa wykonana wypowiadali się admini na ten temat, ale w drugim nie ma podstawy do pobrania tej kwoty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bazarowisko
#8 Zapaleniec#

dzięki za info, ale nie ma tego w regulaminie chyba, że przeoczyłem, a poza tym z tym drugim przypadku tez dosytałem odpowiedż negatywną-odbiłem piłeczkę o podanie podstawy i cisza 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 kali ukraść krowę dobrze kalemu ukraść krowę źle

w dobie socjalizmu i ustawy konsumenckiej sprzedawca zwraca kupującemu koszt wysyłki i uznaje transakcję za nie byłą

a allegro wprost przeciwnie - mimo że Kupujący odstąpił od całości umowy i transakcji jaką zrobił na allegro

 

uokik powinien za to ostro finansowo ukarać allegro

oznacz moderatorów

gartdeco1
#10 Popularyzator#

@RED  obecnie allegro zlewa uokik, ale jak już [edycja]  się u nas rozkręci i podsunie mu się te machlojki allegro to ich prawnicy będą umieli złożyć odpowiednie wnioski do uokik i wywrzeć nacisk żeby konkurencja dostała po tyłku.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@gartdeco1 [edycja] nie uda się w Polsce to takimi metodami, płatnymi artykułami w gazetach i w necie lub za pomocą pożytecznych **piiip**ów (cytuje Lenina) może tak zadziałać

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bazarowisko, dzięki za Twoją wiadomość. Jeśli chodzi o punkt pierwszy, to mimo że Kupujący odstąpi od umowy, opłata jest bezzwrotna, ponieważ dotyczy ona wygenerowania etykiety w ramach Allegro Paczkomaty InPost i jest kosztem, który ponosi Sprzedający. Usługa zostaje wykonana prawidłowo i nie podlega anulowaniu. Możesz zwrócić się do Kupującego o pomniejszenie kwoty zwrotu wpłaty w związku z rezygnacją.

Co do kwestii drugiej, to jeśli Kupujący dokona zakupu, ale nie sfinalizuje zamówienia, opłata nie zostaje naliczona. Bez wpłaty od Kupującego nie masz możliwości wygenerowania etykiety. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mr_oma Możesz zwrócić się do Kupującego o pomniejszenie kwoty zwrotu wpłaty w związku z rezygnacją.

Jeśli sprzedała firma jest to niezgodne z prawem, pomniejszanie zwrotu o koszty sprzedawcy 😞

Drugie dotyczy opłaconego zamówienia i anulowania przed wysyłką Czy wtedy też pobieracie 0,99 zł czy dopiero po wygenerowaniu etykiety ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bazarowisko
#8 Zapaleniec#

Niestety mimo,że tranzakcji nie doszło i etykiety nie zostały wydrukowane (co dokładnie powinno brzmeć, że paczka nie została wysłana. Etykiety maja ważnośc 30 dni i z tego wynika,że dopiero usługa wykonana przez Inpost skutkuje obciażeniem dodatkową opłatą za paczkomat) w mojej historii opłaty te zostały naliczone, Z problemem w sumie za 3 zł borykam się już tydzień, na razie stanęło, że mam juz odpowiedż, że prowizja jest pobierana w czasie generowania etykiety, ale Pani nie może pomóc, bo nie widzi tych opłat na moim kącie, a że ja widzę to wysłałem historię rozliczęń z tych tranzakcji. Czekam na odpowiedż, może odzyskam te moje 3 zł. Pytanie o potrącenie tej prowizji od kupującego. Czy za potrącone 0,99 zł-1,99 zł prowizji od klienta moge sie obawiać np negatywnego komentarza, czy ewentualnie taki komentarz zostanie przez alllegro anulowany, czy w razie potrącenia otrzymam całkowitą prowizję za niezralizowaną tranzakcję, czy ewentualnie będziecie narzucać prowizję od prowizji 0,99-1,99 zł? Ale się napisałem, a 3 zł brak.  

oznacz moderatorów