anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dopłaty do allegro smart

scot_bond
#8 Zapaleniec#

witam, możliwe że był podobny temat ale nie znalazłem tutaj.

Chodzi o dopłaty dla sprzedawców 0,99gr i 1,99zl. Czy idzie obejść taką dopłatę ?

Wiem że jest jakiś rabat jeśli kurier inpost dostarczy na nastepny dzień paczke ale przecież to jest nie logiczne, Paczkomat nadawczy znajduję się od docelowego np 50km, kurier może da rade dojechać, ale jak jest oddalony o 300km to wiadomo że na drugi dzień nie dojedzie a wiąże się  z tym że rabat nie zostanie przyznany.

 

Czy jest jakieś rozwiązanie na ten absurd czy odpowiedź allegro będzie w  stylu" sory, taki mamy klimat"

 

pozdrawiam

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Taki mają klimat, łatwo tego nie obejdziesz. Możesz to wliczyć w cenę towaru, wtedy za tę dopłatę do Smart zapłaci kupujący.

oznacz moderatorów

scot_bond
#8 Zapaleniec#

Tak też myślałem, ale dzięki serdeczne za odpowiedź

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@scot_bond a co ma 50 czy 300 km do tego ? paczki nadane inpostem dziś jutro są przeważnie w paczkomatach 🙂  wszystko zależy czy dasz radę ustawić zamów do 15 a dziś kurier zabierze jutro będzie u kupującego 🙂 kwestia czy nadajesz w paczkomacie czy masz odbiory i jak regularnie podjeżdża kurier ? możesz spróbować i się załapać lub dodaj to w koszty i wkalkuluj w marżę towaru 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

scot_bond
#8 Zapaleniec#

Jeśli paczkomat odbiorczy znajduje się daleko to nie zawsze paczka przychodzi w jeden dzień bo bywa że w 2 dni a nawet 3.

Z paczkomatem mam nieciekawie dzisiaj wysłałem paczkę ,nadałem o 13:00 i nadal siedzi w paczkomacie kurier przychodzi rano I tylko raz dziennie, chyba faktycznie będzie trzeba doliczyć te koszta 😕

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@scot_bond to jak nadajesz w paczkomacie to zapomnij o rabacie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@scot_bond "witam, możliwe że był podobny temat ale nie znalazłem tutaj." - masz rację, coś słabo szukałeś. Znalezione w kilkanaście sekund😏
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawc%C3%B3w/zmiany-od-4-stycznia-dop%C5%82ata-za-pa...
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/4-stycznia-zmiany-w-regulaminie-allegro-sp...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

scot_bond
#8 Zapaleniec#

W regulaminie nie ma odpowiedzi na temat tego absurdu

oznacz moderatorów

LYNX11
#7 Wielbiciel#

Dwie ważne informacje - pracownik Allegro napisał do nas :

1. Do przyznania upustu brane są tylko zamówienia wysłane do deklarowanej godziny.

Jeżeli ustawili Państwo wysyłkę tego samego dnia do godziny 11:00 to zamówienia złożone po godzinie 11:00 nie będą brane pod uwagę w przyznawaniu upustu nawet wtedy gdy zostały wysłane tego samego dnia .

Co to oznacza  : Godzina graniczna 11:00 . Klient kupuje o 11:17 i sklep wysyła  zamówienie tego samego dnia .

Upustu nie będzie mimo iż dostawa następnego dnia realnie jest wykonana.

2. Urlop - jeśli ktoś ma jeszcze złudzenia co powinien robić w czasie urlopu , podpowiadam - WYSYŁAĆ zamówienia . Wklejam info od pracownika serwisu 

,,  Status urlopu nie zwalnia Sprzedającego z obowiązku wysyłania paczek w terminie.

Rozumiem, że może wydawać się to nieintuicyjne, lecz urlop ustawiony na koncie ma głównie za zadanie informować Kupującego o możliwym dłuższym czasie wysyłki...,, 

WNIOSEK : przed ULOPEM ZMIEŃ CZAS DOSTAWY ( + ,, X ,, dni urlopu ) jeśli nie chcesz po powrocie odkryć  że Skuteczność Wysyłki spadła o 25 % 🙂 a wraz z nią PUNKTY za JAKOŚĆ OBSŁUGI

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@LYNX11 

Status urlopu nie zwalnia Sprzedającego z obowiązku wysyłania paczek w terminie

Ameryki nie odkryłeś 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LYNX11
#7 Wielbiciel#

To wspaniale że Państwo odkryli to dawno temu bo nie wszyscy są tacy mądrzy https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/urlop-sprzedaj%C4%85cego-a-deklarowany-cza...

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@LYNX11 

Jakbyś lepiej poszukał to temat ten jest tutaj co jakiś czas od roku wałkowany i rozkładany na czynniki pierwsze. Widać urlopów nie ustawiałeś od dawna 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LYNX11
#7 Wielbiciel#

Proszę wybaczyć ale nie prosiłam o rady . A analiza moich urlopów nie powinna szanownych Państwa interesować . Na ,, Ty ,, z osobami obcymi nie jestem . Moje uszanowanie .

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LYNX11 "Na ,, Ty ,, z osobami obcymi nie jestem" - na forach zazwyczaj obowiązuje netykieta, więc zwracanie się do kogoś bezpośrednio nie jest niczym nadzwyczajnym.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Upss 😊

Spadłam z krzesła jak @WREDZIA-W1   😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów