anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD - niesłuszne opłaty dodatkowe

euro-abc
#8 Zapaleniec#

Firma dpd zawyża wymiary paczek po czym doliczają mi OPŁATY DODATKOWE 35,99zł lub 45,99zł. Żadna przesyłka nie jest większa ponieważ każdą paczkę mierzyłem. Reklamacja złożona 25 dni temu czemamy na rozwiązanie.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

DPD jest z tego znane (przejrzyj wątki tu na forum jest ich wiele na ich temat) . Reklamacji też ci raczej nie uznają ale próbuj a jak odrzucą to się dobrze zastanów czy jest sens dalej z nimi współpracować.

oznacz moderatorów

euro-abc
#8 Zapaleniec#

Bardzo nie chcę z nimi współpracować, ale żeby mieć smart muszę zamienić na dpd na pocztex czy klient będzie zadowolony?

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Z małymi paczkami w DPD nie ma problemu, problem zaczyna się z większymi paczkami, ostatnio stosuje myk i jak narazie działa, w styczniu nie było dziwnych dopłat.

 

Na czym polega myk: dużą wyraźną czcionka przyklejam wymiary paczki wraz z symbolem ze suma wszystkich boków jest mniejsza niż 300cm, dodatkowo umieszczam informacje z wagą rzeczywistą.

 

Dla bezpieczeństwa takie paczki fotografuję tak aby były widoczne rozmiary paczki oraz waga rzeczywista - zdjęcia trzymam na kompie gdyby była potrzeba reklamacji.

Niestety dochodzi z 10min dodatkowej roboty ale człowiek jest w ten sposób zabezpieczony na wszystkie możliwe sposoby 

oznacz moderatorów

euro-abc
#8 Zapaleniec#

Dobry pomysł. Dziś właśnie przesłałem zdjęcia z miarą przy paczkach do allegro i ciekawe co z tego będzie. U mnie ciągle paczki o tych samych wymiarach. Ogólnie masakra

oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Nie po to naliczali, by teraz coś Ci oddawać. Z tą firmą każde wejście na "Rozliczenia z Allegro" będzie obarczone dreszczykiem emocji. Niezależnie od tego jakie paczki wysyłasz, magazynier może mieć po prostu gorszy humor.

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

jesli to przesyłka smart to reklamacja tylko do allegro oni działają w imienu sprzedającego

oznacz moderatorów

euro-abc
#8 Zapaleniec#

Tak reklamacja złożona przez allegro pierwsza w grudniu. Dzisiaj odpowiedź 28przesyłek do których doliczono po 35,99zł za sztukę odrzucona. Automatyczny sorter podał o całkiem inne wymiary niż te które wysyłam. Trudno żegnam dpd. Oczywiście nie odpuszczę tematu.

oznacz moderatorów

M-bet
#7 Wielbiciel#

Witajcie.

Dostaje od DPD dodatkowe opłaty za: "Dopłata do paczki o wadze powyżej 10 do 15 kg" gdzie paczka nie ważyła 4 kg. Wiem co wysyłam i ile waży. 

Czy allegro jest wstanie pomóc? Jak sobie z tym poradziliście?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@M-bet Czy złożyłeś już reklamację bezpośrednio w DPD?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

M-bet
#7 Wielbiciel#

Nie jeszcze nie składałem.

Mam takich nieuczciwych naliczeń ze strony DPD kilkanaście. 

@nat_not  allegro, że swojej strony nie jest wstanie pomóc?

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@M-bet Powinno ,bo to jest wysyłka przez allegro i im powinieneś  złożyć dyspozycję do złożenia reklamacji w twoim imieniu.

oznacz moderatorów

M-bet
#7 Wielbiciel#

@kolekcjoner608 jak to zrobić? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@M-bet Zachęcam do złożenia reklamacji w firmie kurierskiej zgodnie z instrukcją dostępną tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

M-bet
#7 Wielbiciel#

@nat_not dziękuje za pomoc.

Smutne jest to, że allegro nie reaguje, tylko mam wrażenie jak zwykle odbicie piłeczki a Ty płacisz.. W końcu też za coś płacę do allegro to oczekiwał bym jakiegokolwiek wsparcia. Nie mam podpisanej umowy z DPD czyli allegro jako pośrednik nie powinien wspomóc? 

oznacz moderatorów

M-bet
#7 Wielbiciel#

@nat_not czy można w jednej reklamacji złożyć kilkanaście niezgodnych naliczeń?

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Przecież to nie firma kurierska dolicza te opłaty tylko Allegro.

@M-betnie daj się wrobić w przepychanki z DPD bo w tej sytuacji oni nie są stroną.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Jeżeli nadajesz przesylki przez allegro i nie masz podpisanej umowy z dpd

reklamację składaj allegro na wysokość/zasadność pobranej prowizji

serwis odpowiada za swoje działanie a nie firmy trzecie

 

przekazywanie reklamacji do rozpatrzenia innej firmie jest czynnością abuzywną

 

oznacz moderatorów

M-bet
#7 Wielbiciel#

@RED a jesteś wstanie mi pomóc jak złożyć reklamacje na allegro? Składałeś już kiedyś? 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

skladasz na formularz kontaktowy

reklamacja data

co jest reklamowane

żądanie

i tyle

czekasz 30 dni

nie musisz odpowiadać na maile od allegro w trakcie tej reklamacji

możesz podeprzeć się prawem transportowym/przewozowym

były tu na forum podawane przepisy

oznacz moderatorów