anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

graniczne godziny nadania przesyłek DHL

gryfus01
#8 Zapaleniec#

dla mojego kodu pocztowego graniczna godzina nadania przesyłek DHL to godz. 13.00 w/g 

Godziny graniczne nadawania przesyłek u przewoźników w ramach Allegro Smart! - podsumowanie

przesyłki nie zostały odebrane w terminie ale za to zostały odjete punkty w jakości sprzedaży.

napisałem do allegro potwierdzając zrzutami ekranu historie przesyłek i otrzymałem taka odpowiedź:

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. 

Otrzymałam informację od przewoźnika, że punkty partnerskie jak i automaty POP BOX nie mają godzin granicznych. Obie przesyłki zostały odebrane zgodnie z oferta.


Życzę miłego dnia!

Pozdrawiam
// Martyna [edycja]
Zespół Allegro

 

czy były jakieś zmiany w godzinach nadawania, czy przewoźnik odbiera przesyłki jak chce i kiedy chce i co allegro na to ?

dosłownie jakieś 3 tygodnie temu taka sama sytuacja i DHL potwierdził brak odbioru przesyłek a allegro przywróciło zabrane punkty a teraz zmiana narracji ze strony DHL i allegro

gryfus01

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gryfus01 podaj proszę numer sprawy lub numer zamówienia, które przytaczasz, może była to inna metoda nadania.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

gryfus01
#8 Zapaleniec#

Przyjęliśmy zgłoszenie numer "41555417" ref:!00D240aE05.!500Ti08v48p:ref

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika help 🌼jaka jest godzina graniczna dla nadań DHL box dla kodu 25-735 , szukam i coś mi nie idzie .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria hmmm faktycznie jest problem, a możesz podać dokładny adres automatu o którym piszesz? Dla tego kodu powinna to być ul. Piekoszowska numery nieparzyste od 39 do 61, a w pliku mamy numery 31, 37A i 85 (i kody pocztowe są inne). 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika  konkretnie chodzi mi o automat 

AUTOMAT DHL BOX 24/7
Piekoszowska 37a ·
 
Wczoraj nadana przesyłka  28046259703 - 9:50 i nie odebrana przez kuriera  , a to nie pierwszy przypadek , jest to wręcz nagminne , stąd moje pytanie , interesuje mnie również automat na ul. 1 Maja 156 

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Przekazałam zgłoszenie do zespołu, który wyjaśni tę kwestię z przewoźnikiem. Wrócę do Ciebie z odpowiedzią najszybciej jak to możliwe. 🙂

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Firma-Polmer
#11 Animator#

To samo przerabiałem ostatnio z Dpd które nie odebrało przesyłek z żabki. Co śmieszniejsze dostałem odpowiedź od jednego z panów all że przesyłka jedna z trzech faktycznie nie została zeskanowana w czasie a do drugiej się nie przyznaje ze nie odebrał w czasie. Ta pierwsza niby wykluczyli z jakości wysyłki a co śmieszniejsze następna Pani z All stwierdziła ze "Ona nie wie czemu kolega tak napisał bo przesyłka nie została wykluczona". Jedna sprawa zajmowało się już chyba z 5 osób i tak wyszło że to nasza wina bo godzin granicznych nie ma a kurier może odebrać z POPów przesyłkę do dwóch dni roboczych licząc po dniu nadania. 

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

@gryfus01 

Godzina graniczna tyczy się odbioru przesyłek przez kuriera (zlecenia przyjęte przed tą godziną będą realizowane jeszcze w tym samym dniu). Nie ma to jednak wpływu na przesyłki nadane w punkcie (bo nadając w punkcie, nie zlecasz odbioru).

Co do terminu doręczenia, to DHL gwarantuje dostawę w ciągu dwóch dni roboczych od dnia nadania (jako moment nadania przyjmujemy moment pozostawienia przesyłki w punkcie).

ps.
Tutaj problemem jest interpretacja, czym jest "nadanie" przesyłki. Zgodnie z ustawą, nadanie, to przekazanie przesyłki operatorowi pocztowemu lub jego przedstawicielowi. Natomiast dla Allegro momentem nadania jest dopiero wysłanie przesyłki z punktu.
Jak już pisałem w innym poście, określenie momentu nadania jest kluczowe dla określenia, kto odpowiada za przesyłkę. Do momentu nadania jest to nadawca (nawet jak nie ma fizycznie przesyłki), a od momentu nadania do doręczenia jest to przewoźnik.

oznacz moderatorów

gryfus01
#8 Zapaleniec#

sugeruje się wykazem godziny graniczne nadawania przesyłek opublikowanym przez allegro, gdzie w wykazie są uwzględnione punkty w sklepach, stacjach paliw, salonikach jak i AUTOMATACH DHL POP BOX. W momencie pozostawienia przesyłki przed godzina graniczną zarówno w punkcie jak i AUTOMACIE jest ona skanowana i automatycznie informacja idzie do przewoźnika jako zlecenie odbioru. Tak jest w Inpost. Czy w DHL jest inaczej ? Jak traktować wykaz tych godzin granicznych. DLACZEGO allegro odejmuje punkty skoro ten wykaz jest nie ma zastosowania w tym przypadku.

albo ja czegoś nie rozumie, albo już nie wiem co ?

oznacz moderatorów