anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę uzyskać status SAMRT w moich oferta meblowych?

i-Sofa
#7 Wielbiciel#

Mam duży problem, żeby moja oferta z sofą była Smart. W warunkach jest dokładnie napisane, że oferty z Dostawą Mix z Zadbano też mogą być Smart. Dałem taką możliwość do produktu, jednak wchodząc w ofertę nie wyświetla się SMART. Kupiliśmy ofertę Smart i jest ona aktywna na naszym koncie. Co muszę zrobić, żeby dla moich produktów pojawiła się komunikat, że oferta jest smart? Dziękuje z góry za wszelkie podpowiedzi 🙂

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@i-Sofa podaj proszę numer tej oferty. Chodzi o wszystkie Twoje oferty czy jakąś konkretną? Powinieneś też zadbać o warunki dotyczące konta, czyli:

  • zdobądź co najmniej 5 unikalnych pozytywnych ocen transakcji (łapek w górę) w ciągu ostatnich 12 miesięcy
  • utrzymuj średnią ocen sprzedaży na poziomie co najmniej 98% (lub status Super Sprzedawcy)
  • zadbaj o poprawną obsługę adresów mejlowych kupujących w systemie do zarządzania sprzedażą, z którego korzystasz oraz upewnij się, że są poprawnie przekazywane do firmy logistycznej – dowiedz się więcej na ten temat
  • utwórz warunki zwrotu przedmiotu i dodaj je w ofertach
  • w zakładce Ustawienia dostawy ustaw prawidłowe wartości dla metod dostawy, z których korzystasz
  • udostępnij w swoich ofertach:

    • co najmniej jedną z poniższych metod dostawy do drzwi:
    • Allegro Kurier DPD
    • Allegro Kurier DHL
    • Allegro Kurier Pocztex
    • Allegro Kurier UPS
    • Allegro Przesyłka polecona

    • co najmniej dwie z poniższych metod dostawy do automatu paczkowego i/lub punktu odbioru – od różnych przewoźników (to nie jest konieczne jeśli gabaryt na to nie pozwoli to w ogóle nie udostępniaj odbioru do punktu/automatu)
    • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
    • Allegro Paczkomaty InPost
    • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
    • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
    • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex
    • Allegro Odbiór w Punkcie DHL.

Dopiero gdy te warunki zostaną spełnione to w ofertach pojawi się Smart! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

i-Sofa
#7 Wielbiciel#

Np dla tej 

https://allegro.pl/oferta/nowoczesna-sofa-rozkladana-gaja-z-pojemnikiem-13620094576

 

Czy muszę dodać kurier dpd jeżeli wiem, że oni nie wyślą mojej oferty tym transportem ?

Chciałbym mieć w opcjach transport od Zadbano, jest możliwość, żebym miał tylko z tym transportem oznaczenie Smart.

 

Prosze o podpowiedz co muszę dodać do tej oferty, żeby była smart https://allegro.pl/oferta/nowoczesna-sofa-rozkladana-gaja-z-pojemnikiem-13620094576

oznacz moderatorów

i-Sofa
#7 Wielbiciel#

Muszę spełniać te warunki żeby być Smart, jeżeli jestem nowym sprzedawcą? 

  • zdobądź co najmniej 5 unikalnych pozytywnych ocen transakcji (łapek w górę) w ciągu ostatnich 12 miesięcy
  • utrzymuj średnią ocen sprzedaży na poziomie co najmniej 98% (lub status Super Sprzedawcy)

I czy muszę dodawać te typy przesyłek skoro nie wyślę mebla w paczkomacie? 

  • udostępnij w swoich ofertach:

    • co najmniej jedną z poniższych metod dostawy do drzwi:
    • Allegro Kurier DPD
    • Allegro Kurier DHL
    • Allegro Kurier Pocztex
    • Allegro Kurier UPS
    • Allegro Przesyłka polecona

    • co najmniej dwie z poniższych metod dostawy do automatu paczkowego i/lub punktu odbioru – od różnych przewoźników:
    • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
    • Allegro Paczkomaty InPost
    • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
    • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
    • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
    • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex
    • Allegro Odbiór w Punkcie DHL.
oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

tak ,widzisż możesz sofe wysłąć do paczkomatu;)lub we wszystkich wysyłkach  allegro do smarta zapłacić kare (czytaj dopłata)

Wszystkie wysyłki praktycznie które oferuje ten serwiis w  ramach allegro  są do 10 kg czasami 20 , powyżej dopłaty--- jedynie Prl poczta ale musisz mieć umowę lub  poczte-olać smarta niech inni dają sie dymać na te dopłaty- a poczte olej bo paczka idzie czasami 14 dni ;)jedynie co sie kalkuluje to wysyłać do 10 kg i małe paczke reszta to robienie ze sprzedawców **piiip**ów -chcesz mieć smarta to płać dopłaty i kary -tak działa alegro wymuszają na nas swoje przesyłki - jedyne roziazanie to podnieśc cenne o kary i dopłaty jak chcesz mieć smarta;))albo poczta;)) 

oznacz moderatorów

i-Sofa
#7 Wielbiciel#

Jakie są to cenowo kary? I za co? Jeżeli użytkownik zaznaczy przesyłkę Smart a ja mu wyślę to przez mój transport? Jest taka możliwość?

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

do małych przesyłek róznie najwiecej kroji najtanszy czyli DPD na zasadzie tanio ale drogo sa tani ale potafia jak wpiszesz na etykiecie przez pomyłke 750 kg zamiast 7,5 kg zapłacisz za palete i nie ma tłumaczenie  na reklamacje nie licz bo i tak nie oddadzą pomyliłes sie to płac

oznacz moderatorów

i-Sofa
#7 Wielbiciel#

Tylko ja nie mam małych przesyłek, mam tylko duże. 

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

ZOBACZ CO CI TA KOLEZANKA Z POMOCY NAISAŁA: WYSLIJ KANAPĘ JAKO odbiór W PUNKCIE ALBO DO ŻABK;)Ido paczkomatu nie wejdzie-TAK DZIAŁA ALLEGRO nietety , czasami mam wrażenie że myslą o nas -- i tak **piiip**i będą sie dostosowywać-zapomnij o jakims sensownym rozwiązaniu-jak rozmawiałem przez telefon z obsługą to rozkładają-ręce

  • co najmniej jedną z poniższych metod dostawy do drzwi:
  • Allegro Kurier DPD
  • Allegro Kurier DHL
  • Allegro Kurier Pocztex
  • Allegro Kurier UPS
  • Allegro Przesyłka polecona

  • co najmniej dwie z poniższych metod dostawy do automatu paczkowego i/lub punktu odbioru – od różnych przewoźników:
  • Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
  • Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
  • Allegro Odbiór w Punkcie UPS
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex
  • Allegro Odbiór w Punkcie DHL.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pomóżcie, pokierujcie sprzedającego: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@i-Sofa tak jak napisałam jeśli przesyłka nie zmieści się do punktów odbioru to nie musisz udostępniać metod do punktu odbioru. 
Do 2 czerwca 2023 mamy promocję dzięki niej możesz łatwiej zyskać oznaczenie Smart! w swoich ofertach. 
Twoje oferty wystawione na koncie zwykłym lub firmowym oznaczymy ikoną Smart!, jeśli:

Jeśli Twoje przedmioty gabarytowo przekraczają limity dla przesyłek Smart! to nie będziesz mógł udostępniać tych metod dostawy. 
W tym artykule możesz sprawdzić metody dostawy Smart! oraz maksymalne wymiary i wagę każdej z nich. Allegro Zadbano nie jest dostępne w ramach Smart! czy możesz wskazać gdzie znalazłeś taką informację? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów