anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nadawać przesyłki do paczkomatu InPost?

skleppro100
#9 Pomysłodawca#

Czy żeby nadawać paczki do paczkomatów Inpostu trzeba podpisywać umowę bezpośrednio z Inpostem? Udostępniłam klientom Smart ale wyświetla mi się tylko DPD, UPS itd, nie ma paczkomatu Inspost i nie wiem jak sobie z tym poradzić

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@skleppro100 

W Twoich ofertach ze smartem widzę dostawę paczkomatem. Inpostem możesz nadawać bez umowy. 

A to czy w ofercie jest paczkomat zależy od tego jak skonstruowałaś swoje cenniki.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

skleppro100
#9 Pomysłodawca#

Kurcze ale w cenniku mam paczkomat i cenę taką jak trzeba a przy nadawaniu w ogóle nie wyświetla się Inpost mam tylko innych dostawcow

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@skleppro100 Którego zamówienia dotyczy ten problem? Prześlij też zrzut ekranu, na którym będą widoczne dostępne dla Ciebie opcje nadania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

skleppro100
#9 Pomysłodawca#

Screenshot 2021-12-15 at 11-40-25 Dodawanie paczki 2.png

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@skleppro100   Masz konto firmowe więc żeby nadawać INpostem przez Wysyłam z Allegro musisz podpiąć umowę z przewoźnikiem. Nadawaj tak jak napisał Ci @DAHIOOSH_ATELIER  przez managera inpost.

Tutaj : https://manager.paczkomaty.pl/

Podepnij pod managera swój sklep na Allegro i wtedy będziesz widzieć w nim swoje przesyłki i wygenerujesz etykiety.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

skleppro100
#9 Pomysłodawca#

nijak nie wiem jak podpiąć sklep na Allegro, gdzie mam szukać tej zakładki?

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

skleppro100
#9 Pomysłodawca#

czyli żeby powiązać konto z Allegro muszę mieć wykupiony abonament? Bo mam taką odpowiedz ze na stronie Allegro

Nie masz powiązanych kont

Jeśli chcesz powiązać ze sobą kilka kont, aby wspólnie obsługiwać z nich
sprzedaż, musisz posiadać aktywny abonament na co najmniej jednym z kont.

Posiadasz aktywny abonament na jednym z kont?
Zaloguj się na nie i powiąż konta.

Nie posiadasz aktywnego abonamentu na żadnym z kont?
PRZEJDŹ DO STRONY ABONAMENTU

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@skleppro100 to dlatego, że próbowałaś powiązać konta na Allegro, służy to do zarządzania np. kilkoma swoimi kontami i przełączania się między zakładkami. Do tego trzeba mieć wykupiony abonament Allegro.
Natomiast jeśli sprzedajesz na koncie firmowym to możesz korzystać z Wysyłam z Allegro, ale aby nadawać przesyłki w tym narzędziu korzystając z usług InPostu konieczne jest podpisanie i podpięcie umowy z nimi. 
@Kaliope_Brzeg chodziło pewnie o powiązanie konta Allegro z kontem Managera przesyłek InPost. Aby to zrobić wejdź proszę tutaj, utwórz konto, następnie (upewnij się, że jesteś zalogowana na koncie Allegro, które chcesz połączyć oraz sprawdź proszę czy nie masz włączonej blokady wyskakujących okienek (pop-up)).
W Managerze przesyłek wybierz Allegro >  Import Allegro InPost. Na ekranie pojawi się przycisk "zarządzanie kontami", kliknij "dodaj nowe" określ dowolną nazwę dla konta i potwierdź klikając "powiąż". InPost przekieruje Cię na Allegro, gdzie dokończysz proces.
Na kolejnym ekranie wpisz kod autoryzacyjny (zostanie podany automatycznie) i wybierz "dalej", możliwe, że konieczne będzie ponowne zalogowanie do konta Allegro. Pojawi się komunikat "Udało się!", a gdy zamkniesz okno z kontem Allegro, powrócisz do Managera przesyłek. Kliknij tam proszę "gotowe". Powiązanie może potrwać kilka minut. W tej zakładce będziesz miała informację o wszystkich powiązanych aplikacjach. 
Tutaj znajdziesz szczegółową instrukcję nadawania przesyłek 🙂 
W razie pytań, chętnie pomożemy!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

skleppro100
#9 Pomysłodawca#

Monika bardzo dziękuję za poprowadzenie krok po kroku. Robię wszystko tak jak napisałaś i wszystko jest ok do momentu :  InPost przekieruje Cię na Allegro, gdzie dokończysz proces. No nie chce mnie przełączyć. Mam komunikat;

Konto

skleppro100 - Trwa uzyskiwanie dostępu... Upewnij się, że połączyłeś konto na stronie Allegro!

I nic się dalej nie dzieje. Zero kodu aktywacyjnego, nic. Kompletnie nie wiem jak sobie z tym poradzić.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@skleppro100 nie ma sprawy! Najprawdopododniej masz włączoną blokadę wyskakujących okienek (pop-up). Nie wiem z jakiej przeglądarki korzystasz, więc wpisz proszę w google "blokada pop-up i nazwę przeglądarki". Powinnaś bez problemu znaleźć instrukcję jak to wyłączyć 🙂
Po wyłączeniu spróbuj powiązać konta ponownie, powinno się udać 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

skleppro100
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Udało się  :):):) Bardzo Ci dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@skleppro100 super! Bardzo się cieszę i polecam się na przyszłość 😉 Pozdrawiam!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DAHIOOSH_ATELIER
#7 Wielbiciel#

Paczki wysyłane za pomocą InPost musisz nadać w managerze paczek inpost. Nie przez allegro. Tworzysz konto w menagerze paczek potem łączysz to z kontem allegro. w tym managerze masz zakładkę allegro, potem import allegro i tam wyświetlają ci się wszystkie paczki zamówione z dostawą inpost, nadajesz, opłacasz i tyle. Wszystko przez stronę inpostu a nie allegro

oznacz moderatorów