anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący częściej wybierają kuriera odkąd jest promocja i zaczynają się problemy

mikeza
#20 Guru#

Od kiedy wprowadzono limit w smarcie dla kuriera 40zł to nagle nikt nie wybiera odbioru z punktu, czy paczkomatu, za to 90% to są przesyłki kurierskie. No i zaczynają się problemy, bo wiadomo, że poczta lub DPD nie lubi jeździć po dziurach tylko wypisuje się fikcyjne awiza. Ja już zbieram bęcki, za to, że kurier nie dostarczył pod wskazany adres. Jak był odbiór z punktu to jakoś wszyscy grzecznie paczki sami odbierali, a jak się wybiera kuriera wymagania wzrastają. Szkoda tylko, że allegro nie bierze za to odpowiedzialności 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak zwykle za wszystko odpowiada sprzedawca ,za błędy innych też. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma obowiązku udostępniać kuriera, nie ma obowiązku mieć Smart.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

ja bym poszedł krok dalej i powiedział, że niema obowiązku sprzedawania na allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A ja bym poszedł dalej, nie ma obowiązku kupowania.😁

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie ma też obowiązku pisać na tym forum, szczególnie ja jest to pisanie dla samego pisania, bez głębszego sensu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

potwierdzam, z dpd jest problem

liczba przesyłek wzrosła

u nas kurier DPD potrafi nie odebrać przesyłek codziennie

i to się nagminnie powtarza

mam w każdej ofercie przy dostawie napisane, że nie polecam tej formy wysyłek

ale kto by to czytał

oczywiście przy zakupie allegro nie wyświetla kupującemu dodatkowego pola znajdującego w zakładce dostawa bo i poco

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ostatnio miałem zwrot paczki DPD z adnotacją nie ma możliwości pozostawienia awiza. Kurier nie był łaskaw skontaktować się z adresatem, nie ponowił również próby doręczenia, pomimo takiego obowiązku. Sam postanowił zwrócić paczkę, podając taki kuriozalny powód.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mikeza 

Mógłbyś mnie oświecić, od kiedy tak jest? Może jakiś link?

Bo wyraźnie przeoczyłam...

Dzięki z góry😊

[edit] Pardon, Kaśka leniwa i jej się wyguglić nie chciało. Już wiem, przepraszam za zawracanie gitary.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

je też nie mam czasu na śledzenie tych wszystkich zmian, a allegro ostatnio non stop zasypuje nas mailami. Według mojej wiedzy wprowadzenie limitu 40zł dla kuriera nastapiło ledwo kilka dni temu, może nawet w ok. weekendu. Od momentu wprowadzenia tej kwoty dla kuriera, liczba paczek z tą formą wysyłki drastycznie podskoczyła. Nie wiem, czy to jakaś czasowa promocja, czy może allegro sonduje rynek. Ja w każdym bądź razie nie jestem zadowolony z wprowadzenia takiego limitu dla przesyłek kurierskich.

tak na marginesie, dzień bez zmian na allegro to dzień stracony, a ostatnio dostaję non stop maile z zapowiedziami nowinek. Nie wiem, kto to ogarnia ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mikeza 

Właśnie się doczytałam - czasowa promocja, od 23 września do 3 stycznia 2022. Chociaż po tym co piszesz szczerze wątpię, żeby ją wyłączyli po tym czasie.

Wiele zależy od tego, jak mocno Allegro docisnęło cenowo firmy kurierskie. Ale tego się nie dowiemy...

Kto to ogarnia? To trochę tak jak z chińskim "alfabetem" przed reformą. Istniało około 2 milionów ideogramów i podobno jeden bardzo stary i mądry Chińczyk znał wszystkie😁

A potem umarł. I trzeba było zrobić reformę🤣

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A potem umarł. I trzeba było zrobić reformę, jak wszystko z czasem, a co wydoją to wydoją z nas, i sprzedających i kupujących.🤗

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Jak zobaczyłam, kto kupił Allegro od Napstera, pomyślałam: no, teraz to będzie [edycja], [edycja] i jeszcze raz [edycja].

Nie myliłam się ani trochę.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Do mnie wydzwaniają od czasu do czasu i konsekwentnie tłumaczę im, że powinni obniżyć prowizje, uprościć procedury i nie generować regulaminów, z którymi większość i tak nie jest wstanie się zapoznać ze zrozumieniem. Nie dają się jednak przekonać do zmian a nawet idą w coraz gorszym kierunku.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Do tego z mojego doświadczenia i rozmów z chłopakami z kurierki...  Kurierów u mnie z paczkami codziennie jest minimum dwóch-trzech... I jakoś w przeciągu ostatniego miesiąca czy dwóch znajomy kurier z Fedexu dał sobie spokój i poszedł na rentę. Znajomy kurier z UPS też zamienił kurierkę na jeżdzenie taksówką 😉 ,  Ten z DPD też zniknał a zamiast niego jeździ jakiś młody który ciągle ma problem z trafieniem pod adres choć jest u mnie 3 razy w tygodniu 😉  Odeszli starzy wyjadacze bo im narzucili tak wariackie normy i wymagania że oni nie byli w stanie ich spełnić i dali sobie spokój.

Firmy kurierskie zatrudniły więc młodych i niestety głupich. Młodzi jak to młodzi, myśleli że dadzą radę i sie dorobią  😉 A nie dają rady bo to fizycznie niemożliwe. (No chyba że w Excellu u jakiegoś korposzczura badania wykazały ... 😂 )  Więc fałszują dokumentacje. Ileż to razy miałem wpisane w trackingu , "ADRESAT nie zastany"  bo paczka miała być niby do 11 rano doręczona i żeby nie dostał KARY to musiał zafałszować dokumentacje, a dowoził poźniej.

I to mnie tu właśnie w tym całym bajzlu najbardziej fascynuje...Wszystkie, ale to wszystkie firmy kurierskie mają niewiarygodnie rozbudowane działy prawne, infolinie, reklamy i inne cuda wianki. Tylko kompletnie nie dbają o tych którzy naprawde robią robotę...I genarelnie mają w dudzie wożenie paczek 😉

Dla przykładu, takiego dosyć zabawnego, Fedex, firma kurierska, niby poważna , nie  ?

Faktury wysyłają mi zwykłymi listami przez Pocztę Polską...;) Bywa tak że na raz mam w skrzynce  fakturę i od razu drugim listem ponaglenie do wpłaty bo inaczej komornik, dział prawny itp straszenie 😉 Często gęsto zresztą za nie doręczoną  zpaczkę która od 3 tygodni leży gdzieś tam u nich na cle.

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

faktycznie, nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać nad tymi firmami. A wydawałoby się, że idzie to w kierunku profesjonalizacji. nic bardziej błędnego niestety, skoro kurier zwraca mi paczkę z adnotacją "brak możliwości pozostawienia awiza". Kto w dzisiejszych czasach zostawia papierowe awiza adresatowi ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No przecież idzie ? Przecież , 😂  badania wykazują, słupki rosną , są organizowane meetingi i narady do tego  prezentacje slajdów i w klimatyzowanej sali konferencyjnej w korpo sie wszystko zgadza ....

Tylko qurna nie wiadomo dlaczego  😂 paczek nie ma kto wozić...

oznacz moderatorów