anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący wybierają produkty tylko po to, żeby mieć dostawę Smart!

LDMuzejon
#2 Obserwator#

Niestety ale coraz częściej spotykam się z sytuacją kiedy Kupujący wybiera co najmniej dwa przedmioty tak by łączna kwota zakupu umożliwiała mu przesyłkę SMART po czym od razu jeden odsyła ( oczywiście bez podawania przyczyny ).
Efekt - od sprzedaży za kilkanaście złotych muszę odjąć ok. 2 zł prowizji za SMARTA - jak do tego dodamy prowizję od sprzedaży na Allegro i podatek - to w sumie wychodzi że nic nie zarabiam. 
Zdarza się to już tak często że jak widzę nowy zakup z kilkoma ( w moim przypadku ) książkami ( zazwyczaj z kompletnie innych dziedzin ) to wiem że tu na pewno będzie zwrot. Zastanawiam się czy nie taniej byłoby od razu napisać do takiej osoby że już przed wysyłką zwrócę większość wpłaty i ułatwię sobie pracę pakując tylko jedną książkę. Po co tracić czas na dodatkowe pakowanie, folię ochronną, później czekać aż przedmiot wróci by móc go wznowić do sprzedaży. 
Niestety ale Allegro stworzyło taki gratisowy ( a raczej na koszt Sprzedających ) raj dla cwaniaków - i z tego co widzę nic z tym nie robi. 

P.S. - Przeważnie po takiej akcji blokowałam możliwość zakupów takiej osobie - ale teraz doszły do tego negatywy i straszenie sądem.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przemyśl to jeszcze czy opłaca się udostępniać smarta ,może lepiej mnie sprzedać a mieć spokojną głowę.

oznacz moderatorów

LDMuzejon
#2 Obserwator#

Nie wiem jak konkurencyjna byłabym z pozycją za 15 zł + 10 zł kosztów wysyłki od tej samej za nawet 20 zł ale z wysyłką darmową. 
W zasadzie uważam że problem leży po stronie Allegro które każe Sprzedającym pokrywać część kosztów smarta i oczywiście w niektórych kupujących którzy to wykorzystują.

oznacz moderatorów