anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana paczka z paczkomatu - zgłoszony zwrot przez kupujacą

MAMY ROZWIĄZANIE!
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Mam pytanie dotyczące tego zamówienia:

 
3e5b0d50-8035-11ed-acbd-47f2e6e91577
 
Kupująca nie odebrała paczki z paczkomatu, poprosiłam więc kupującą o odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży przez zgłoszenie zwrotu na Allegro.
 
Kupującej oddałam kwotę całego zamówienia czyli 124,99 zł, zamówienie było Smart.
 
W paczce były dwa produkty:
1) Pierwszy na kwotę 99,99 zł - dostałam zwrot prowizji 2 zł (2%)
2) Drugi na kwotę 25 zł - także otrzymałam zwrot prowizji 0,5 zł (2%)
 
 
In Post pobrał mi 3,49 zł za wysłanie paczki do kupującej (koszt Smarta). Czy mogę odzyskać te pieniądze, czy przepadają? A może powinnam odliczyć sobie tę kwotę i oddać kupującej o 3,49 zł mniej?
 
Proszę o wyjaśnienie, bo może źle to rozumiem.
 
 
oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
kostas11
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI ta dopłata 3,49 zł jest bezzwrotna 😞 kupującemu też nie możesz jej potrącić 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI  kupujący prawidłowo odstąpił od umowy i powinien otrzymac cąłą kwotę.

Ta kwota 3,49 ( za smarta) to niestety Twoje koszty które musisz ponieść, podobnie jak koszty poakowani, rozpakowania, dokumentacji ksiegowej itd itp.

To koszt jaki ponosi sprzedający w ramach korzystania ze smarta

oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi, czyli zwrot nas kosztuje ...

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI tak samo jak zwrot bez smarta, trzeba oddać najtańszy koszt dostawy do kupującego 😄 więc w smart mamy taniej 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Najtańszy koszt dostawy oddajemy?

Jeżeli dostawa kosztowała 11,99 zł na Poczcie, to oddajemy  8,99 zł jak za dostawę do Żabki? Potrącamy kupującemu 3 zł?

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI  jeżeli dostawa był smart - wówczas oddajemy 100% czyli całośc wplaty za towar.

Jełsi za dostawe płacił kupujący wówczas możemy oddać koszt najniższej dostawy z cennika jaki oferujemy. U nas generalnie i  tak oddajemy tyle ile wpłacił kupujący. Bez sensu jest sie wykłucac o 2-3 zł i jeszcze do tego negatyw za niemiła obsługe ryzykowac. No ale to nasze zdanie, zgodnie z prawem możesz obniżyc do kosztów najtańszej dostawy z cennika

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI bez obrazy ile prowadzisz DG ??? że nie znasz UK ???

Art. 33. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy
zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest
zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych
kosztów.

Tak oddajesz najtańsze, nie liczymy smarta czy odbioru osobistego, oraz nie oddajemy opłaty dodatkowej za pobrania 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Czytałam kiedyś o tym na Gadanie, ale jakoś dopiero po tej nieodebranej przesyłce chciałam się dopytać.

Ja też wolę oddać pełny koszt dostawy i dostać pozytywa 👍 

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@CHECINIAKI niektórzy powinni mieć zakaz prowadzenia dzialalnosci gospodarczej. Albo powinno być tak, że dany pacjent moze rozpoczać wybraną dzialalnosc po zdaniu egzaminu z przepisów prawnych 😞

oznacz moderatorów
excessively-frug
#12 Orędownik#

ani żaden pajac, nie będzie decydował o wprowadzaniu egzaminów 🤣

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Żal

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@CHECINIAKI doprecyzowując to co napisał @_Likos_
3,49 zł dopłaty do smarta za wysyłkę do klienta nie możesz odliczyć
..ale prawdopodobnie będziesz miał doliczoną opłatę za zwrot nieodebranej paczki i tę opłatę już będzie można odliczyć od zwracanej kwoty.


Kupujący powinien odebrać paczkę i wtedy miałby "darmowy" zwrot w ramach wykupionego od allegro smarta. W sytuacji gdy jej nie odbiera przewoźnicy naliczają opłaty.


Wysokość opłaty za zwrot nieodebranej paczki są różne dla różnych operatorów i allegro dolicza je sprzedawcy zazwyczaj w kolejnym miesiącu rozliczeniowy. (szczegóły i kwoty opłat podane są w regulaminie smarta  i u przewoźników)

Niestety m.in związku z tym ze opłaty są doliczane w kolejnym miesiącu rozliczeniowym wielu sprzedawców nawet nie wie ze ma takie opłaty naliczane.

oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Super ALL-DA. Będę monitorować, czy taka opłata została pobrana. Tak czy siak pieniądze już wczoraj w całości oddałam kupującej.

Paczka wróciła z nową etykietą, która przez In post została naklejona na starą etykietę.

oznacz moderatorów
arkadius69
#11 Animator#

Zawsze w inpoście generują nową etykietę do zwrotu

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@ALL-DA  do wracających paczek z paczkomatów nie ma doliczanych dopłat. A w tym przypadku był to paczkomat.

Co do innych przewoźników masz racje - takie dopłaty bywają doliczane

oznacz moderatorów