anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa dostawa kurierem DPD UPS Pocztex Smart od 6 maja

rozik2
#11 Animator#

Dostaliście już tą wiadomość?

Allegro wprowadza obowiązek dodania Smart! dostawa kurierem.

Nie mam tej usługi, ale mam Paczkomaty, PWR i Allegro Polecony.

Nie kalkuluje mi się wprowadzanie usługi kurierskiej w Smart!, ponieważ obecnie mam zwykłego DHL (z góry i pobranie).

Monopol może wszystko, wiem o tym.. Nie uważacie że to niesmaczny żart (dla tych, którym się to po prostu nie opłaca) ?

Ile wychodzi dopłat do takiej usługi (pomijając foliopaki itd) ?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228

woozcarnia
#10 Popularyzator#

....no to właśnie u nas jest tak, że na 237 od początku roku 27 kurierskich, to chyba coś nie tak z tymi statystykami

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mr_oma @mikeza @woozcarnia potwierdzam u mnie kurier 12 % 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

benio2010
#9 Pomysłodawca#

u mnie to samo, nawet jak była funkcja SmartKurer Inpost, większość wybierała paczkomat proporcja 70 do 30%

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mr_oma @mikeza @woozcarnia kostas11

Ja jestem z Pocztex-em , mam kilka w miesiącu , problemów nie widzę . Pomimo ,,smarta na Pocztex ,, i tak z kurierek Inpost bez smarta kładzie Pocztę , nie wspominając o Paczkomatach .W 2019 roku Poczta i Inpost tak mniej więcejbyło 50/50 a teraz tak się zaczęło z pandemią 80% zabiera p. Brzoska , bywają dni ,że 100% . Tak ,że dla mnie to żadne zmiany , no chyba ,że wróci smark na kurierki Inpostu.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mr_oma 

regularnie przeprowadzamy wewnętrzne badania pod kątem satysfakcji i oczekiwań klientów. 

I co? Zadowoleni są z Allegro za drenowanie kieszeni sprzedających?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pulkownik66 to badania niezależne 🙂

Według badania KANTAR z października 2020 roku. InPost Paczkomaty 24/7 używane są przez 85% kupujących w sieci.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@mr_oma  A kiedy ktoś wreszcie zadba o satysfakcję i oczekiwania sprzedawców? Co my tylko od zarabiania kasy dla allegro bez żadnego prawa głosu? Mamy się godzić na wszystko co wprowadzanie "dla dobra kupujacych"

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Dobra nauczka dla nich to odejście ok 10 % sprzedających w ciągu b/r i wejście konkurencyjnego serwisu

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

...standardowa odpowiedź allegro na takie pytania to: 

allegro w żaden sposób nie ingeruje w decyzje ekonomiczne sprzedawców ani ich politykę cenową, a wprowadzone dla dobra kupujących zmiany , odpowiadają na potrzeby naszych klientów, które poznajemy dzięki rzetelnym i regularnym badaniom rynku...ablababla bembelebembe

Tylko do cholery zapominają, że to właśnie MY, sprzedający jesteśmy ich klientami, a kupujący są naszymi klientami

 

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

No właśnie to sìę nazywa kr......m

i ignorancja czy [edycja] pozwalają na takie zagrywki 

Masakra coś nie tak w tym mocno demokratycznyo-zachodnim kraju

Chyba że PRL wraca ????

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@woozcarnia sytuacja na allegro przypomina trochę KRLD. Naród bieduje, ale się cieszy, bo w końcu kraj i ich przywódca wszystko robi dla narodu. Analogia wypisz wymaluj jak na tym portalu. Sprzedawcy mogą dziadować, bo w końcu wszystko dla dobra ogółu, w sumie mogą przecież pracować za darmo, niech się przysłużą systemowi 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Normalnie rynek powinie ich rozliczyć 

Oczywiście nie będzie to plajta od razu ale spadek zysków z [edycja] nastąpi .

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

**piiip** jest korekt szkoda że u nas się nie przyją 

Też mają 11 % prowizji ale co tydzień promocje np. Tylko 1 zł.prowizji od 50 artykułów i za tydzień znowu 

A oni nic tylko kraść i kraść 

Zobaczymy co to przyniesie

Niech kradną może ktoś kiedyś ich rozliczy

Nikt ich nie będzie.żałowal

 

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

@WIECZOREKPL  e b a y? - uważaj, to jest słowo zakazane 😉

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

to się po prostu zrobi portal dla takich co mają milionowe obroty miesięcznie...no i pa, założymy sobie stacjonarny sklep i może jakąś stronkę znowu...a i tak głównie żyję z usług..

...a kupować będę dalej ;), kupować ze smarkiem i odsyłać, kupować i odsyłać, kupować i odsyłać...i odsyłać...yłać...ać..:)

zastanawiałem się jak się komukolwiek opłaca wystawiać cokolwiek na sztuki w cenie poniżej 2 pln 🙂

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Nie opłaca się 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@woozcarnia prawda jest taka, że w przypadku smarta allegro wylało dziecko z kąpielą. Pomysł nie był zły, ale realizacja dużo gorsza. Dla przykładu masa darmowych zwrotów i zakupów tylko, żeby przekroczyć daną kwotę. To są tak po prawdzie głównie straty finansowe dla portalu, który musi to pokryć. Proste, że finalnie te koszty są przerzucane na nas - sprzedawców.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

@mikeza święta prawda...ale jak to im na fejsbuku napisaliśmy z rzeszą ludzi, to odpowiedź była jedna...bla bla dla dobra klienta, blaaaa...nie ingerujemy, blaablabla..statystycznie, a badania pokazują...blaaaa

A statystycznie wychodzi na to, że jak w całym zeszłym roku na ponad 2700 dowolnych przesyłek allegro mieliśmy 4 zwroty, bo faktycznie ktoś się rozmyślił, to już tylko w lutym tego roku mieliśmy 7, ewidentnie dobieranych do 40 pln...

Pewnie to zależy też sporo od asortymentu itd, ale raczej mniejszość sprzedaje agd lub złoto 

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

No bo nasz  klient ( sprzedawów ) to nasz pan ale my dla allegro to już nie my ... to tylko masa do prodùkcji ich % zysków ...ile ??? Na czym zysku...o a tam ...też weżniemy...

na wysyłce o proponuje zarządowi tej spółki o nazwie firma Allegro..a może na odpowiedzi na zapytania też 9 % a co tam ...a kto niby ma odpiwiadać na wasze pytania ...

No to ok. Masz pytanie płać..

Tak też zrobicie ..to zróbcie 

To będzie wasz koniec 

oznacz moderatorów

witilo1967
#9 Pomysłodawca#

Drogie Allegro , zamiast wprowadzać wciąż nowe, utrudniające nam życie pomysły , zapewnijcie nam małą stabilizację w tych trudnych czasach , niech chociaż aplikacja Allegro Sprzedaż działa normalnie ,bo od miesiąca jej praktycznie nie ma . Taką polityka jaką obecnie uprawiacie , strzelacie sobie w kolano . Obciążenia dla sprzedawców przełożą się wkrótce na kupujących , zaczną odchodzić i co wtedy?

oznacz moderatorów