anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa dostawa kurierem DPD UPS Pocztex Smart od 6 maja

rozik2
#11 Animator#

Dostaliście już tą wiadomość?

Allegro wprowadza obowiązek dodania Smart! dostawa kurierem.

Nie mam tej usługi, ale mam Paczkomaty, PWR i Allegro Polecony.

Nie kalkuluje mi się wprowadzanie usługi kurierskiej w Smart!, ponieważ obecnie mam zwykłego DHL (z góry i pobranie).

Monopol może wszystko, wiem o tym.. Nie uważacie że to niesmaczny żart (dla tych, którym się to po prostu nie opłaca) ?

Ile wychodzi dopłat do takiej usługi (pomijając foliopaki itd) ?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228

ZibiK30
#18 Luminarz#

@gemma22 Oczywiście, ze nie muszą. Tak jak sprzedawcy nie muszą mieć takich cen towarów jakie mają, mogą mieć je wyższe lub niższe, a mają takie jakie mają, często podyktowane popytem i podażą jak i względem konkurencji.

Dla Ciebie to jest lichwa taka sama jak dla mnie niektóre ceny towarów, gdzie oczy bolą, mózg się lasuje jak się widzi towar X przeceniony z 350 PLN na 49 PLN a u innych sprzedawców ten sam towar kosztuje 46 PLN.

Gdzie tu sprawiedliwość? I co mam zrobić? idę sobie kupować do tego co ma za 46 PLN zamiast się oburzać na to co mi się nie podoba. Tak samo działa allegro, możesz iść tam gdzie jest taniej, tyle, ze okazuje się iż mimo wszystko taniej jest tutaj porównując warunki i możliwości 😉

Ale poszedłbym na Twoim miejscu tam gdzie kzk87, ma teraz imponującą sprzedaż, tylko musisz dać ceny wyższe o 50% zgodnie z radą kzk87 i wszystko od razu się sprzeda 😉 Szkoda tylko, ze nie potwierdził zysku o co najmniej 50% 😄

A tak na serio, to bym na miejscu sprzedawców naciskał na ulepszenia i usuwanie powtarzających się problemów, walką z nieuczciwymi klientami i sprzedawcami w ramach tych podwyżek, bo oni i tak ich nie zmienią ale można się domagać w zamian wyższej jakości za wyższą cenę

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Właśnie otrzymałam informację że portal który co prawda już istnieje i jest na razie mało znany wprowadza to na co czekałam: darmowa wysyłkę. Ponadto zamierza przeznaczyć znaczną kwotę na reklame. I ceny nie muszą być 50% wyższe. Max prowizja 8%. Więc powoli się tam wszyscy przeniosą bo myślę że gro sprzedających jest na tyle wku... na allegro i ma dość dyktatury. [edycja]

Owszem pewnie część sprzedawcow na allegro zawyza ceny ale mnóstwo jedzie na "oparach" i wkurzam mnie jak się okazuje że opłaty allegro to np 60% mojego zarobku albo więcej. Logiczne chyba wówczas że to oznacza że nie mam zawyzonych cen skoro allegro tyle pożera.

Co do zaciskania sprzedawców na allegro. Naciskają. A allegro co? Ma na wszystko swoje statystyki, ankiety, punkcie w regulaminie i w du... czym poważaniu sprzedajacych

 

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

jaki to portal

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Przeczytaj tam gdzie kropeczki 😉

I co ciekawe tamten portal ma zbieżne statystyki że sprzedającymi jakie formy wysyłki preferują klienci i odpowiednią umowę sobie podpisali

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@gemma22  o kropeczki mi usunęli z posta 😆 Więc może jednak trochę obawiają się "tej" konkurencji skoro usuwają wszelakie ślady🤔  Jakoś w inych postach widziałam nazwy innych konkurencji (uznawanych powszechnie za niekonkurencyjne) i sobie były ...

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Przeczytałeś to co piszesz ???? 

oznacz moderatorów

monte1133
#10 Popularyzator#

Albo nie udostępniasz i tracisz oznaczenie SMART, co się równa dużym spadkiem obrotów, albo udostępniasz i dodajesz 3,99 do każdego produktu od 80 zł i ostatecznie płaci klient za haracz 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kzk87 Wszystko dla dobra sprzedawców i kupujących.😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

I tak allegro widzi przyjazną atmosferę na swojej platformie handlowej.

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Dokładnie wszystko dązy do zniechęcenia .

Ale może to dobrze i trzeba się wysilić i poszukać innych możliwości a tak to było zbyt prosto i zbyt wygodnie .

Inne portale zwiększą sprzedaż to ju pewne

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kzk87 jeśli uważasz ,że tego nie udźwigniesz to masz 3 proste opcje 

1. podnieść ceny 

2. zrezygnować ze ,,smarta ,, nie udostepniając kuriera .

3. jak sam napisałeś przejść na inny portal .

oznacz moderatorów

Client:58025408
#12 Orędownik#

ja nie mam żadnych pretensji co do tego obowiązkowego kuriera, mam natomiast duże pretensje do tego że tylko konta firmowe mają mieć Smart! przez to bo Allegro DPD, Allegro UPS, Allegro Pocztex jest tylko dla firm, nie dla osób prywatnych...Mam jeszcze nadzieję, że te metody zostaną udostępnione dla niefirm i one też będą mogły korzystać ze Smarta! Nie mam problemu z tym że 3,99 czy 1,99 jest na mnie

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Wyzysk i wykorzystywanie sytuacji z zimną krwią.

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

allegro podpisało umowy z dpd ups i pocztą , okazało się pewnie że jest zbyt mało wysyłek kurierskich i przewoźnicy chcieli skorygować ceny wysyłek, dlatego allegro "zmusza" nas do udostępniania tej formy wysyłki, jak nie udostępnimy stracimy klientów smart, ogólnie od stycznia koszty prowadzenia mojej działalności są ponad 20% wyższe niż w grudniu, podnieśli sporo czynsz, materiały w górę od 10do 30% , prowizje allegro.... co jeszcze, musiałam podnieść ceny o 10% aby wychodzić na swoje, tylko ciekawe kto mi to teraz kupi, skoro jest małych drobić które pracują dodatkowo dorabiając do pensji i oferują towar sporo taniej, nie mając opłat

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@orbitkownia_pl nie zapominajmy, że cały czas są promocje dla nowych firm, zwolnienia z prowizji, darmowe promowanie itd. Dla nas nie ma nic, my mamy wypadać z portalu, bo inni frajerzy nas zastąpią 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

ciekawe na jak długo? nowi zawsze myślą że świat podbiją, dopiero po kilku miesiącach do roku okazuje się że pracują za mniej niż najniższa, też to przerabiałam 10 lat temu, miałam niskie ceny w porównaniu do innych  a po 10 miesiącach kilka tysięcy na minusie. 

 

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Do tej pory było znośnie. Teraz wrażenie jakby pętla się na szyi zaciska... to jest dobry czas dla nowych portali bo sprzedawcy allegro mają dość bycia traktowanym jak pomietlo które nie ma prawa glosu i musi się godzić na wszystko. Z drugiej strony ich piaskownica ich zabawki to niech se tu zostaną z tymi zabawkami. My zmienimy piaskownice. 

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Zmienimy , koniec wygody trzeba się rozejrzeć 

 

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Choć muszę przyznać że przykro mi bo jestem na allegro od 14 lat i mam sentyment. No ale nie aż taki żeby za to  tyle płacić. Szkoda że allegro nie widzi tego w jakim kierunku idzie, że nie interesuje ich zdanie sprzedających (czyli de facto ich klientow). A może to o to w tym chodzi? Wydoic ile się da i zniknąć? Czas pokaże...  

No to [edycja]

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mikeza, Allegro ma około 20 milionów klientów miesięcznie. Według badań IRCenter w 2020 r. to najpopularniejsza wyszukiwarka produktów w Polsce. 

Ponadto jako Sprzedający na Allegro masz dostęp m.in. do bezpłatnych szkoleń tworzonych przez ekspertów Akademii Allegro. Jest to darmowa możliwość nieustannego poszerzania swoich kompetencji.

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów