anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa dostawa kurierem DPD UPS Pocztex Smart od 6 maja

rozik2
#11 Animator#

Dostaliście już tą wiadomość?

Allegro wprowadza obowiązek dodania Smart! dostawa kurierem.

Nie mam tej usługi, ale mam Paczkomaty, PWR i Allegro Polecony.

Nie kalkuluje mi się wprowadzanie usługi kurierskiej w Smart!, ponieważ obecnie mam zwykłego DHL (z góry i pobranie).

Monopol może wszystko, wiem o tym.. Nie uważacie że to niesmaczny żart (dla tych, którym się to po prostu nie opłaca) ?

Ile wychodzi dopłat do takiej usługi (pomijając foliopaki itd) ?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228

gemma22
#11 Animator#

to ja poproszę wyłączyć mi te bezpłatne szkolenia i jednocześnie nie pobierać żadnych innych opłat prócz prowizji za sprzedaż tak jak było kiedyś

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Ja też poproszę o to samo 

Nie może gdzie indziej doradzają jak już tak dobrze to robią @@@@

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mr_oma nie obraź się, ale jeśli szkolenia prowadzą tacy eksperci, którzy wymyślili produktyzację w takiej formie jaka jest w tej chwili na allegro, to ja podziękuję za to.

Nie przeczę, że jest to najpopularniejszy portal/wyszukiwarka. Nie o tym tutaj dyskutujemy,a o polityce serwisu względem sprzedawców. No cóż, ja jestem tu już chyba za długo i przyzwyczaiłem się do tego, że kiedyś było inaczej.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Dokładnie. Mój mąż uczestniczył w tych ich "szkoleniach" i stwierdził że są z ... ( nieeleganckie określenie tylnej części ciala) i szkoda czadu. Lepiej te pieniądze na ekspertów przeznaczyć na co innego np dopłaty do smart 😉

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

a dzięki komu allegro ma tych klientów?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mr_oma "Allegro ma około 20 milionów klientów miesięcznie" - allegro, a nie sprzedający na allegro?🤔

"Według badań IRCenter w 2020 r. to najpopularniejsza wyszukiwarka produktów w Polsce" - to w końcu allegro to wyszukiwarka, portal czy sklep?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

...gdybyście tak nie zagmatwali tego wyciągania od nas kasy, po to, żeby wasz klient, czyli SPRZEDAWCA, nie wiedział tak do końca za co i ile płaci, to by nie była potrzebna żadna akademia

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@woozcarnia  ale dzięki temu zagmatwaniu regulaminu dużo ekspertów i konsultantów allegro ma prace A tak bezrobocie by wzrosło.

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Tak dokładnie ...

Ale jak tak dalej będą podnosić prowizję i komplikować regulamin to niedługo ci konsultanci nie będą wszyscy mieli kogo konsultować i bezrobocie i tak wzrośnie 

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Tak samo jak niektórzy sprzedawcy allegro niestety  mogą ich "ulepszen" nie przetrwać 😕

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

...allegro ma na tą tą samą, jedną jedyną "nagraną i odtwarzaną jak mantra" odpowiedź:

 

nie ingerujemy w decyzje ekonomiczne, ani politykę cenową sprzedających... 😁😁😁🤣🤣

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

No i oczywiście nie narzucają sposobu wysyłek 🙂 Oni tylko dbają "o miliony" które nagle straciły dostęp do paczkomatow mimo że ich wolumen się powiększa i jest najchętniej wybierana forma wysylki

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@gemma22 a może to jakaś ukryta polityka. Słyszałem, że allegro planuje uruchamiać swoje paczkomaty. Kto wie, czy nie chcą jednak trochę ograniczyć korzystania z inpost. Z pewnością nie chodzi tutaj o kupujących, bo oni i tak mają za dobrze. Stawiałbym na jakieś tarcia pomiędzy allegro - inpost, ewentualnie próby wynegocjowania lepszych warunków z DPD/UPS/Poczta, bo wiadomo, że wtedy liczba paczek kurierskich będzie miała na to wpływ. Dodatkowo osłabienie naszej pozycji w negocjacjach z firmami kurierskimi, bo nie będziemy mogli wyrobić limitów z własnej umowy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

A to niech uruchomią, za taką cenę jak daje inpost to proszę bardzo, tylko moim zdaniem rychło w czas. Wszystkie te firmy kurierskie obudziły się z ręką w nocniku i zaczęło się kombinowanie z żabkami, orlenami itd...

...a z drugiej strony, będąc na miejscu inpostu zapychać sobie paczkomaty za 8.99 i jeszcze coraz częściej w obie strony, bo ludzie już pokapowali, żeby dobierać do 40 do smarta, a potem zwracać, to czego nie potrzebuję

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@mikeza  ja obstawiam "tarcia" na lini inpost allegro bo allegro miało chrapkę wykupić inpost A tu niespodzianka inpost podpisał sobie umowe z konkurencją allegro i zonk więc allegro się odgrywa na ... sprzedających 

oznacz moderatorów

woozcarnia
#10 Popularyzator#

...hehe, może to nie do końca w temacie, ale mamy kolejne 2 zwroty po "dobieraniu do smarta"...także inpost na pewno wystawi lajka allegro. Potem kolej na DPD, bo niestety dali się w to wciągnąć. 

oznacz moderatorów

Client:98635706
#2 Obserwator#

Rozumiem, że kurier obowiązkowy, ale do wszystkich towarów?

Czy np mając smarta kuriera tylko na połowę towarów to tylko one też będą na paczkomaty ze smartem, a pozostałe nie ?

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Tak jak dasz do połowy ofert kuriera to ta połowa będzie smart razem z paczkomatami a przy reszcie gdzie zostanie sam paczkomat zniknie oznaczenie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

Najcięższą formą naruszenia prawa konkurencji są kartele – porozumienia między konkurentami

Śmiem twierdzić, że Allegro dokonało zmowy z Pocztą, UPS oraz DPD, aby wyeliminować z rynku inne firmy kurierskie, potwierdził to nawet w tym wątku pracownik Allegro, który najpierw oświadczył, że InPost Kurier nie wchodzi w grę w ramach Smart.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@daniel_net_pl Inpost im nie będzie potrzebny, Allegro wprowadza na rynek własne paczkomaty około 3000 😉 Ale pewnie będą jedne i drugie

Może będą miały właściwy wymiar do gabarytu (chyba)C we wszystkich skrytkach 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów