anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obowiązkowa dostawa kurierem DPD UPS Pocztex Smart od 6 maja

rozik2
#11 Animator#

Dostaliście już tą wiadomość?

Allegro wprowadza obowiązek dodania Smart! dostawa kurierem.

Nie mam tej usługi, ale mam Paczkomaty, PWR i Allegro Polecony.

Nie kalkuluje mi się wprowadzanie usługi kurierskiej w Smart!, ponieważ obecnie mam zwykłego DHL (z góry i pobranie).

Monopol może wszystko, wiem o tym.. Nie uważacie że to niesmaczny żart (dla tych, którym się to po prostu nie opłaca) ?

Ile wychodzi dopłat do takiej usługi (pomijając foliopaki itd) ?

oznacz moderatorów
228 ODPOWIEDZI 228

domkar04
#14 Krzewiciel#

@krejzole @mwmonety A ja tam nie wiem, kupuję na allegro dlatego bo właśnie jest taniej, dostawa też jest taniej albo i nawet za darmo, a nawet jeżeli jest na allegro coś jest drożej to z dostawą i tak ostatecznie wychodzi taniej.

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

@domkar04 kupując w e-sklepie droższe rzeczy bardziej się opłaca , przykład na allegro dzianina 55zł metr w sklepie 51łz metr od 100zł mają wysyłkę gratis, więc kupując 1m mam taniej na allegro ale ja kupuję zazwyczaj 5-10m więc już sporo w kieszeni

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@domkar04 Niestety tak zawsze nie jest .W koszt tego przedmiotu z darmową dostawą masz wliczoną prowizję zwykle od 11 do 15% oraz koszt dostawy .Chcąc tą samą pozycję w tym samym sklepie poza portalem zapłacisz za wysyłkę ale odchodzi ci koszt prowizji który jest zwykle wyższy nisz sama dostawa.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@mwmonety Nieraz porównuję ceny ze sklepami internetowymi i niczym się one nie różnią (nawet bywało że w sklepie internetowym było drożej!), jedyna różnica jaką widzę to koszt paczkomatu  na allegro mam za 8,99 zł albo za darmo, w sklepie internetowym często jest za 11-12 zł.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@domkar04 Twoja sprawa i twoje pieniądze ale warto zawsze spytać sprzedawcę o koszt towaru przy zakupie bezpośrednio z jego sklepu.

oznacz moderatorów

browzur
#12 Orędownik#

@mwmonety , troszkę w tym prawdy, co mówisz. Covid i lenistwo idą w parze z nadmiarem gotówki. Ale i tak ostatnio nie skorzystałem z oferty na Allegro, tylko w sklepie stacjonarnym, bo mimo wszystko było taniej. Przynajmniej widziałem towar, a nie kota w worku bez starannego opisu z cenami skalkulowanymi wg tutejszego "porządku". Klient też umie liczyć🙂

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Poza allegro często opłaca się kupować droższe rzeczy lub kilka rzeczy których łączna wartość przekracza 100zl. Coraz czesciej już wtedy z dostawą tych idzie taniej niż z darmowym startem allegro.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@domkar04 nie ma reguły. Oczywiście, że sporo produktów jest tutaj tańszych, ale są również dużo droższe niż w normalnych sklepach, czy sklepach on-line. Dla przykładu opakowania tekturowe - na allegro są bardzo drogie, kupuję tylko w sklepach internetowych, albo zamawiam bezpośrednio u producenta, bo wychodzi sporo taniej. A za przesyłkę i tak trzeba płacić, bo praktycznie nikt nie oferuje dostawy w smarcie dla kuriera.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@mikeza  nie martw się od 6 maja będzie musiał 😉 i będziesz mógł zamawiać na allegro z "darmowa dostawa" 😁

oznacz moderatorów