anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z ilością przesyłek

TanieCiesielskie
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam

Widzę że temat przewija się w allegro gadane ale nie natrafiłem na jego rozwiązanie.

Problem dotyczy cenników dostaw gdzie do jednej paczki (kurierskiej czy to paczkomatowej) wchodzi jedna sztuka towaru, gdy klient zakupi na takiej aukcji (1z1) i kupi coś jeszcze na innej (obojętnie jakiej) allegro naliczy tylko jedną przesyłkę. Nie mogąc sobie z tym zjawiskiem poradzić zakończyłem aukcje w takiej formie.

 

Nieoczekiwanie problem powrócił w takim zakupie

1 klient kupił towar na 4 aukcjach z cennikami dostawy jak poniżej

Towar 1 zakup: 10paczek z 15 możliwych do zapakowania

Towar 2 zakup: 10paczek z 8 możliwych do zapakowania

Towar 3 zakup: 5paczkek z 5 możliwych do zapakowania

Towar 4 zakup: 10paczek z 15 możliwych do zapakowania

Allegro naliczyło tylko 2 paczki do paczkomatu, moje podejrzenia pada na towar 3 gdzie klient kupił taką samą ilość jak tak która się mieści w jednej przesyłce (analogiczna sytuacja do zakupu 1 z 1) i algorytm niejako ją pomija. Chyba że coś działa inaczej i po prostu tego nie rozumiem wtedy proszę o wyjaśnienie.

 

z góry dzięki

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_Likos_
#21 Demiurg#

@TanieCiesielskie  jeśli klient kupi taka ilośc jaką dopuszczasz w paczce lub mniejszą system liczy jedną przesyłkę , jelsi klient dobiera z innej aukcji także maksymalną ilośc lub mniejsza to może to "dołożyć" do pierwszej przesyłki. Niestety tak to działa

Ty masz policzone dwie ponieważ w aukcji nr 2 klient kupił 10 paczek z 8 możliwych - i tutaj system policzył dwie przesyłki

Borykalismy sie już dawno z tym problemem.

My rowiązaliśmy to w ten sposób że w cenniku ustawlismy mniejsza ilość sztuk niż moglibyśmy wysłać . Np opakowan 1 kg do paczkomatu moglibyśmy wysłać 22 szt a mamy w pisane w cenniku max 8 szt.

Wówczas jesli klient robi wieksze zakupy czesto system nalicza nam dwie-trzy przysługujące przesyłki.

Sytuacje kiedy musimy dolożyć do kolejnej przesyłki zdarzają sie jeszcze ale już dużo rzadziej niż wtedy gdy mieliśmy wieksze dopuszczale ilośc w cenniku.

Duża ilośc klientów i tak ma smarta wiec im nie przeszkadza to że system liczy dwie przesyłki ( bo za to nie płacą) a my mamy poduszke bezpieczenstwa. A jeśłi klientowi który placi za przesyłke system policzy podwójnie wówczas nadpłate wkładamy do przesyłki i zwracamy

oznacz moderatorów

TanieCiesielskie
#7 Wielbiciel#

Niby można tak kombinować, ale allegro doskonale wie o problemie przynajmniej od 2 lat i nic z tym nie robi...

Jest chory system i trzeba wywierać presję na zmianę tego, bo to jest kompletnie nie logiczne...

w innych wątkach moderatorzy wypowiadali się że pracują nad rozwiązaniem tego problemu (początek 2020 roku) Ciekaw jestem czy będą mieli odwagę powiedzieć na jakim etapie są prace nad tym nowym rozwiązaniem...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

TanieCiesielskie niestety ilość deklarowanych sztuk w przesylce musisz sam wykombinować tak aby połączone zakupy nie przekraczały dopuszczalnych gabarytów , trudno znaleść złoty środek .

Bywa ,że system wyliczy 2 przesyłki ,a dałoby się wysłać w jednej , a czasem trzeba z własnej kieszeni dłożyć za drugą bo 1 przekracza gabaryt .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TanieCiesielskie dziekuję, że podzieliłeś się z nami tym problemem. Na bieżąco zgłaszamy Wasze uwagi i sugestie. To również trafiło do odpowiedniego zespołu. Aby znaleźć bieżące rozwiązanie napisz proszę tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

TanieCiesielskie
#7 Wielbiciel#

już tam się zgłosiłem i rozwiązania typu poproś klienta żeby anulował zakup i potem kupił ponownie osobno mnie nie satysfakcjonują, bo o ile klientowi ze smartem może by się bawić (bo i tak ma za darmo) to klient bez smarta tego nie zrobi bo będzie miał drożej...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TanieCiesielskie nasz Doradca nie miał na myśli kupowania osobno, tylko żebyś zmienił sposób łączenia kosztów przesyłki w Ustawieniach dostawy na sumownie. Wtedy zostałyby wygenerowane trzy darmowe etykiety. Konsultowałam to dodatkowo, dlatego wracam z odpowiedzią po dłuższym czasie. Istnieje jeszcze możliwość zmniejszenia liczby produktów mieszczących się w przesyłce do np. 4/5 szt., wtedy w jednym danym zamówieniu tych przesyłek będzie wygenerowanych więcej - ale najrozsądniejszym wyjściem będzie zmiana na sumowanie się przesyłek. Akurat w tym zamówieniu i w tych ofertach proponujesz darmową dostawę od 800 zł, a kupujący przekroczył tą kwotę. Widzę, że zamówienie zostało już do niego nadane, ale zwróć proszę na to uwagę na przyszłość (może chcesz zmienić to w cenniku dostawy tak jak masz w innych ofertach na wyższą kwotę), ponieważ w takim przypadku darmowe etykiety nie powinny być przyznane. Tutaj więcej informacji na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów