anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłki SMART przez Polkurier

MAMY ROZWIĄZANIE!
MotoAdiii
#7 Wielbiciel#

Witam, Polkurier zaproponował mi usługę SMART, połączyłem konto Allegro z Polkurier i nadaję przesyłki ze sprzedaży moich produktów na allegro za pośrednictwem Polkurier. Jeżeli mój klient ma tzw. SMARTA to nie płaci za przesyłkę, co jest dla mnie oczywiste. Nie rozumiem tylko dlaczego  Polkurier naliczył na fakturze te tzw. smart przesyłki jako normalne przesyłki.... Czy Allegro zwróci mi za te przesyłki ? czy się wykiwałem .... 😞 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@MotoAdiii brokerzy kurierscy i hurtownie obsługujące przesyłki Smart nie robią tego za free. Za obsługę takiej przesyłki naliczają zwykle kilka zł, spotkałem się z przedziałem 1-5 zł.

Jeśli policzyli Ci wg standardowych stawek, to musisz to zareklamować u swojego brokera kurierskiego. Allegro do rozliczeń z nimi nic nie ma, to kwestia między Tobą a brokerem.

Co do samej firmy Polkurier, my się z nimi rozstaliśmy w niezgodzie. Chcieli nam policzyć dopłatę za... w sumie nie wiadomo co. W każdym razie za zdarzenie, które nie miało miejsca u przewoźnika. Bo ani zły gabaryt (pierwsza wersja) ani zakwalifikowanie przesyłki jako NST przez strecz (druga wersja), nie wystąpiło. Mimo naszych gorących próśb nie poszli do sądu, po przysłaniu kilku wezwań do zapłaty. 🙂

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

P.S.
Ewentualnie może być jak u naszego obecnego brokera, wersja abonamentowa do obsługi Smarta. 9,90 netto/m-c + 19 groszy od każdej paczki. Ale nie skusiliśmy się, WzA + menedżer Inpostu nie jest straszny w obsłudze a dopłacać ciągle do "darmowych" przesyłek, to paranoja.

Informacje o wszelkich numerach paczek, linki do trackingu przesyłek, mamy łącznie w zakładce "Zamówienia". Trudno coś pogmatwać. 😉

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@MotoAdiii allegro Ci nie zwróci, Polkurier albo wprowadził Cię w błąd albo źle nadajesz paczki nie wprowadzając zaszyfrowanego mila kupującego na podstawnie którego operator wie że z paczki rozlicza się z allegro !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MotoAdiii przykro mi, ale są to rozliczenia między Tobą a brokerem i to z nim powinieneś wyjaśnić kwestię naliczeń. My opłaty na nadawanie przesyłek Smart! dodajemy  do faktury Allegro i wszystkie są widoczne w zakładce Rozliczenia z Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów