anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

smart a nie obsługiwany kod pocztowy allegro one

FajnyLaszek
#7 Wielbiciel#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Dzień dobry.
Mam problem taki że kurier allegro one przestał obsługiwać nasz kod pocztowy.
Jak mogę przywrócić dostawy smart? 
Oraz co mam zrobić z zamówionymi przesyłkami ( w zeszłym miesiącu kod był obsługiwany)

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FajnyLaszek aby mieć Smart! w przypadku Allegro One wystarczy udostępniać metodę Allegro One (Punkt, Box). W tym przypadku kurier Allegro One nie jest potrzebny 🙂 
Jeśli chodzi o przesyłki które zostały już zamówione tą metodą to konieczne będzie nadanie ich w inny sposób.
Czy możesz podać przykład zamówienia nadanego tą metodą z okresu kiedy kod pocztowy był obsługiwany? 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

FajnyLaszek
#7 Wielbiciel#

Zamówienie które zostało odebrane to allegro one box:

70b74ec0-757c-11ee-b479-77d9e9f94ff0

Etykieta utworzona 03.11.2023
Paczka nadana 15.11.2023

Dziś udało mi się nadać zamówienie na : Allegro One Punkt (Allegro One Punkt, epaka A005640)
 Tj zrobić etykietę. zamówienie 980ae520-80b9-11ee-8d27-0d5f049e80b7
 


a nie mogę zrobić etykiety na:
Allegro One Box, One Kurier (Allegro One Box, zielony automat AL100CB1) zam c9ed98a0-78fb-11ee-8879-25a56cdff4c6
 

Allegro One Box, One Kurier (Allegro One Box, zielony automat AL026SH1) zam  
3f1eb8d0-78f6-11ee-8f72-15e2b3c2dca2
 
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FajnyLaszek przykro mi, jednak nadanie tych przesyłek (metodą Allegro One Punkt, Box, Kurier) nie będzie możliwe.
Podejrzewam, ze ten kod nie był nigdy obsługiwany przez Kuriera One. 
Wskazane zamówienie - 70b74ec0-757c-11ee-b479-77d9e9f94ff0 to metoda Allegro One Box.
Już wyjaśniam, jak to działa. W ramach Allegro One mamy dwie metody dostawy:

  • Allegro One (Punkt, Box) – metoda z dostawą do punktów odbioru i automatów paczkowych w całej Polsce. Przesyłki obsługuje kurier UPS.
  • Allegro One (Punkt, Box, Kurier) – metoda z dostawą do punktów odbioru, automatów paczkowych i na adres kupującego na terenie wybranych miast. Przesyłki obsługuje Allegro One Kurier.

Ponieważ Twojego kodu nie obsługuje kurier Allegro One, powinnaś usunąć metodę Allegro One (Punkt, Box, Kurier) ze swoich cenników, natomiast z metody Allegro One (Punkt, Box) możesz śmiało korzystać i ona wystarczy, aby w Twoich ofertach było oznaczenie Smart! 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów