anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam z allegro a Baselinker

housefarm
#7 Wielbiciel#

Mam zintegrowane konto allegro z Baselinker. W Baselinker jest również integracja "Wysyłam z allegro". Otrzymałem zamówienie i chciałem wygenerować numer listu przewozowego przez "Wysyłam z allegro". Zaznaczyłem wiec z listy wyboru kurierów "Allegro Inpost Paczkomat". Niestety domyslnie to zaznaczenie powoduje że jest to z podjazdem kuriera. A ja chciałbym nadać paczkę w paczkomacie. Czy jest mozliwość w tej wtyczce dodac możliwość wyboru, żeby sprzedawdca w Baselinker zaznaczał: podjazd kuriera lub nadanie własne w paczkomacie?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

MikroLITY
#13 Ambasador#

Masz umowę z Inpostem (lub masz konto Prepaid)? Jeżeli tak, to wysyłaj paczki przy pomocy wtyczki Inpostu - tam w ustawieniach masz sposób nadawania przesyłek w paczkomacie.

oznacz moderatorów

starosta_op
#8 Zapaleniec#

Mam umowę z inpostem powiązana z kontem Allegro. Mam też z BL integrację z InPost kurier i InPost paczkomaty. No ok. Zrobię tak jak mówisz, tylko jedno pytanie. Jak w poligonie InPost Paczkomaty wybiorę opcje allegro paczkomaty InPost to zapłacę zgodnie z cennikiem allegro czyli tam jest jakiś procent od wartości zamówienia czy zapłacę za paczkę zgodnie z cennikiem inpostu i moja umowa handlowa? Strasznie namieszane z tymi cennikami, bo ja mam na umowie handlowej swój cennik poza allegro i w ramach allegro Smart. Dodatkowo allegro ma swój cennik z inpostem i tutaj są inne ceny o wiele niższe bo zapewne wynegocjowane pomiędzy allegro a InPost. Dlatego ważne jest czy dostanę fakturę od InPost czy tak jak zwykle od allegro gdzie będzie przesyłka paczkmatowa za jakieś 2,5 zl

oznacz moderatorów

starosta_op
#8 Zapaleniec#

Pisze jako starosta_op a housefarm to konto firmowe 😉 Bo wiesz o co chodzi. Do tej pory nadawalem przesyłki poprzez panel allegro i przychodziły mi rozliczenia za wszystkie paczki InPost, DPD w fakturze z allegro. Teraz w BL mam osobno integrację z wysyłam z allegro i osobno z InPost kurier i paczkomaty. I teraz nie wiem czy jak będę nadawał przez integrację z InPost paczkomaty to allegro otrzyma tą informację i doliczy mi usługę paczkmatowa po swoim cenniku czy InPost otrzyma info z BL i naliczy mi po swoim cenniku przesyłkę czyli jakieś 10,90 teraz na umowie handlowej.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

1. W Allegro dodajesz umowę własną (oraz zaznaczasz Używaj oferty dla Sprzedawców Allegro).

2. W Baslinkerze aktywujesz integrację z Inpost i to wszystko. Nadajesz, jak normalne przesyłki. Za przesyłki Allegro bez Smarta (10,95 zł) rozliczysz się z Inpostem. Przesyłki Smart pojawią się w rozliczeniach z Allegro.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Dodam tylko, że sam tak robię od lat (BL + wtyczka Inpostu) i nadaję przesyłki Allegro w paczkomacie. Jeżeli coś zepsujesz w ustawieniach, to dostaniesz od Allegro maila (kilka minut po nadaniu), że paczki są źle rozliczane i żebyś poprawił ustawienia.

oznacz moderatorów

starosta_op
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za bardzo za wyjaśnienia. Czytelnie to opisałeś, więc teraz wiem na czym stoję. Bałem się tylko że będę właśnie zawsze płacił te 10,95 niezależnie czy allegro czy poza allegro, korzystając właśnie z tej integracji w BL jako InPost paczkomaty. Dziwi mnie jednak fakt dlaczego wtyczka Wysyłam z allegro nie jest dopracowana tak by mieć faktycznie wszytsko w jednym miejscu. To jeszcze jedno pytanie. A jak masz na allegro np. jeszcze opcje kuriera DHL i DPD to wtedy jak w BL nadajesz numer? BLPaczka? Odnośnie DPD to widzialem że jest w BL paczka DPD allegro smart

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Jeżeli masz umowę z DPD i używasz integracji DPD (w BL), to rozliczenia za przesyłki Allegro DPD masz z Allegro. DHL nie wiem.

oznacz moderatorów

housefarm
#7 Wielbiciel#

Ok. Rozumiem. To w takim razie może końcowe pytanie. To w takim razie jesli wszytsko ogarne indywidualnymi integratorami to po co "Wysyłam z allegro". Cos to daje czy to wtyczka, która miała fajnie łaczyć wszytskie metody wysyłki w jedno, ale jeszcze nie jest dopracowana?

oznacz moderatorów

housefarm
#7 Wielbiciel#

Po stronie sklepu allegro mam uruchomione nastepujące opcje dostawy:
1) Allegro One Punkt, One Box
2) DHL Kurier
3) DHL Punkt
4) DPD Kurier
5) DPD Punkt Pickup
6) Orlen Paczka Automat

Tak jak pisałem dla tych opcji będę korzystał z wtyczki "Wysyłam z allegro" pod Baselinker. Proszę zatem o wytłumaczenie lub wstzanie strony gdzie znajde informację jak dla każdej z powyższych metod nadam paczkę? Czy tak jak w Inpost przez "Wysyłam z allegro" będzie to podjazd kuriera domyslnie? Czy po prostu nadam paczkę w punktach danego przewożnika. Chc to wiedzieć, żeby skalkulować koszty czy nadanie fizyczne mogę zrobić sam w punkcie czy musze wzywać i płacić za kuriera do każdej z tyhc metod. 

Będę bardzo wdzięczny za rozpisanie punkt po punkcie jak fizycznie nalezy dostarczyć paczkę jako sprzedający do przewoźnika żeby ją nadać. Oczywiście pytam dlatego, że po wyborze w Baselinker we wtyczce "Wysyłam z allegro" powyższych metod dostawy nie pojawiają się również metody nadania: punkt/podjazd kuriera. 

oznacz moderatorów