anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka pocztex kurier pobranie - jak to w ogóle działa?

Client:116847377
#1 Nowicjusz#

Cześć, chce wysłać paczkę przez wysyłkę pocztex kurier za pobraniem i mam parę pytań.

1.) Czy mam zwyczajnie pójść na pocztę i od zera nadawać tam paczkę? Allegro nie udostępnia mi możliwości nadania paczki, jest też mowa o umowie własnej z przewoźnikiem, o której nie mam bladego pojęcia.

2.) Jak działa płatność? Prawdę mówiąc nigdy w życiu paczki na poczcie nie nadałem - tym bardziej nie mam pojęcia jak rozliczy się ze mną allegro/poczta po zakończeniu transakcji.

3.) Czy jestem w jakiś sposób zabezpieczony przed ewentualnymi problemami z wydaniem pieniędzy przez wyżej wspomniane podmioty? 

Proszę o szybką odpowiedź, nie mam dużo czasu i pełne ręce roboty.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:116847377 Metody dostawy z grupy Allegro Standard nie wymagają podpisywania umowy z przewoźnikiem. W przypadku metod dostawy realizowanych przez Pocztex wyjątkiem są metody pobraniowe - jeśli chcesz z nich korzystać, podpisz umowę z przewoźnikiem. Bez umowy nadanie tą metodą i rozliczenie tych przesyłek z nami nie będzie możliwe.

Szczegóły dotyczące nadania kurierem Pocztex możesz sprawdzić na stronach Poczty Polskiej, dotyczących tej usługi. Jeśli będziesz mieć wątpliwości najlepiej dopytać bezpośrednio u przewoźnika, czyli przedstawicieli Poczty.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Przy pobraniu weź jeszcze pod uwagę że w przypadku gdy odbiorca nie odbierze przesyłki albo odmówi jej przyjęcia i paczka do Ciebie wróci zapłacisz za koszt wysyłki w obie strony.

Możesz domagać się zwrotu poniesionych kosztów od odbiorcy ale może długo zająć i drogo kosztować, allegro w tym nie pomoże.

Przelew po odbiorze paczki pobraniowej dostaniesz w ciągu 2-5 dni roboczych na wskazane konto przy tworzeniu paczki/etykiety.

oznacz moderatorów