anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany od 4 stycznia - dopłata za paczkomaty w smarcie

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#
Co zmienimy

Od 4 stycznia koszt przesyłki metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart! podzielimy między nas i Ciebie. Będziemy ponosić większą część tego kosztu, a do Twojego rachunku za usługi Allegro doliczymy opłatę:

  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł.

Uwaga: aktualnie na liście metod dostawy Allegro Smart! mamy:

  • Allegro Paczkomaty InPost – to tej metody dotyczy powyższa zmiana

 

Brawo allegro! Najpierw wymuszanie niskiej ceny dostaw, potem objęcie prowizją kosztu wysyłki, teraz to. Mam nadzieję, że UOKiK wreszcie dobierze wam się tyłków za to 🙂 

oznacz moderatorów
155 ODPOWIEDZI 155

orbitkownia_pl
#11 Animator#

to nie jest ukrywanie opłat w cenie towaru to zwyczajna podwyżka dla kupujących, aby sprzedawca miał ten sam zarobek co przed waszymi podwyżkami, najpierw prowizja od ceny dostawy , później dopłata do smarta i teraz jeszcze wzrost prowizji od sprzedaży od 1do 5% w zależności od kategorii. Ciekawe ile jeszcze podwyżek w 2021 roku planujecie i w jakiej formie. ja u siebie w sklepie zostawiłam stare ceny wysyłka gratis od 60zł , na allegro niestety ceny poszły w górę o 1-2 zł

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@orbitkownia_pl "teraz jeszcze wzrost prowizji od sprzedaży od 1do 5% w zależności od kategorii" - nie % tylko p.p. (punktów procentowych)😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@gartdeco1  nie do końca zgadzam się z wyjaśnieniami @nat_not. Sprzedawca nie ukrywa opłat w cenie przedmiotu. Marża, którą ustala sobie sprzedający nie tylko zawiera zarobek, ale też wszelkie koszty jakie ponosimy przy sprzedaży. Jeżeli działania Allegro wpływają na wzrost kosztów sprzedaży, to oczywiste jest, że sprzedawcy odpowiednio zwiększają marżę.😊

oznacz moderatorów

gartdeco1
#10 Popularyzator#

Jako przedsiębiorca nie mogę oszukiwać moich klientów i doliczać im części kosztów wysyłki skoro mają już zagwarantowaną Bezpłatną wysyłkę w pakiecie smart. Mam pytanie, w którym miejscu w ofercie mogę poinformować kupującego o tym że pokrywa część kosztów wysyłki 0,99zł(dopłata do smart) w cenie przedmiotu pomimo że już za przesyłkę opłacił kupując pakiet smarta.

@nat_notuprzejmie proszę o odpowiedź.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@gartdeco1 Treść opisu powinna dotyczyć wyłącznie oferowanego przedmiotu. Nie możesz zamieszczać w niej informacji dotyczących składowych ceny tego towaru.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

gartdeco1
#10 Popularyzator#

@nat_not  dziękuję za odpowiedż.

Klienci allegro od 20 stycznia będą mieli najwyższe ceny produktów mojej firmy w całej europie, niemiec czy francuz kupi sobie taniej i też ma darmową wysyłkę na innych platformach.

Świata poza allegro nie widzicie, ale skoro was stać to proszę bardzo.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria gwarantuje że jak to napiszesz w regulaminie to będziesz miał ostrzeżenie lub zawieszenie konta

tak samo za zapiski że cena zawiera koszta opakowania i prowizje allegro

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

czy ty możesz @nat_not   dobrze spać w nocy po takich wpisach?

Treść opisu powinna dotyczyć wyłącznie oferowanego przedmiotu. Nie możesz zamieszczać w niej informacji dotyczących składowych ceny tego towaru.

To może napiszesz tutaj oficjalne stanowisko serwisu gdzie umieścić tą informację?

 

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

@RED wynika z tego że nigdzie, to ty masz być brany za pazerną świnie, a nie serwis allegro , taka sytuacja klient znalazł mój produkt w e- sklepie gdzie ceny są niższe , zadzwonił że znalazł na allegro ale tam jest drożej i żeby mu to wystawić w cenie sklepowej bo ma smarta... Klient nie zdawał sobie sprawy z tego że allegro ma takie prowizje. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Klienci z czasem przejrzą na oczy i sami przestaną  robić tu zakupy ,co z tego że wygodniej ale drożej .

oznacz moderatorów

RONCO_PL
#8 Zapaleniec#

Szkoda, że przy cenie zakupu nie ma informacji ile kupujący płaci characzu.

 W kategorii gdzie jest 16% prowizji, jak damy ją do strefy zrobi się +9,6% a po dodatkowym wyróżnieniu kolejne 9,6% + wasze dodatkowe opłaty za smart (który rzekomo miał być abonamentem dla kupujących) i inne dziwne sprawy, robi się ponad 35% prowizji. Sory allegro, ale wasza pazerność nie zna granic. RP za wyroby medyczne pobiera obniżony VAT 8%, a wy doicie tą kategorię ile wlezie. Minister zdrowia pewnie niezadowolony, że kupujący muszą tyle przepłacać za produkty, które z założenia mają być tanie dla narodu bo chronią zdrowie.

oznacz moderatorów

RONCO_PL
#8 Zapaleniec#

*Haracz

oznacz moderatorów

jagisport
#8 Zapaleniec#

W takim razie należy podnieść ceny przesyłek w tej formie ale NIE ZRZUCAĆ KOLEJNE KOSZTY NA SPRZEDAJĄCYCH !   Handluję art sportowymi ,6/12 miesięcy nie mogę normalnie żyć bo wszystkie obiekty sportowe i szkoły są zamknięte a wy chcecie mi nałożyć kolejne opłaty ? Może należy rozważyć opłatę dla kupujących , a może wprowadzić opłatę za zwroty ?  Ciągle podnosicie prowizje i jeszcze teraz to ?!!

oznacz moderatorów

RONCO_PL
#8 Zapaleniec#

Tragednia. Mydlicie oczy sprzedającym  programem szybkich dostaw, który jest celowo wadliwy i nie możliwy do spełnienia przed sprzedawców. 

Przykład: Mamy ustawiony czas wysyłki np. na godzinę 15. Zamówienia, które wpłynęły przed tą godzina i zostały wysłane tego samego dnia są rabatowane. Natomiast zamówienia które wpłyną po ustawionej godzinie, pomimo że zostaną wysłane również tego samego dnia już nie są...

Przyłkad: Zamówienie złożone o godzinie 8:00 i opłacone zostało przez nas wysłane o 16:00 - jest rabat 

Zamówienie złożone i opłacone o  godzinie 15:01 zostało wysłane o godzinie 16:00. Rabat 0.99zł / 1.99zł już nie policzony.

Rozumiem, że to celowe bo przecież publikujecie, że 40% zamówień ogółem na allegro wpływa po godzinie 15. Przewoźnicy nie pracuja 24.   Gratulacje,o ja się spytam. Czy to jest program szybkich dostaw? Dlaczego zamówienie wysłane po 8 godzinach jest rabatowane. A zamówienie wysłane po niecałej godzinie już nie? 

Dlaczego tworzycie program niemożliwy do spełnienia przez sprzedawców? 

Ja chętnie ustawię czas wysyłki na godzinę 23.30 tylko proszę mi kuriera Inpost / DPD i pocztexa na tą godzinę zamówić. Również w sobotę i niedzielę. 

Gratulacje allegro. Kolejny characz, który trzeba przerzucić na kupujący. Pytanie tylko kiedy przestaną kupować bo już za drogo.

 

oznacz moderatorów

pablopaz
#7 Wielbiciel#

Powiedzieć, że jesteście draniami, to nic nie powiedzieć. "Podzielimy się kosztami..." A pytaliście mnie o zdanie w tej kwestii? Kasujecie prowizję i to jest ok. Potem kasujecie prowizję od kosztów dostawy. A teraz kasujecie jeszcze raz prowizję za paczkomat smart, czyli drugi raz od kosztów dostawy. Qwa, wy kończyliście Wyższą Szkołę Marksizmu Leninizmu!!!???

oznacz moderatorów