anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany od 4 stycznia - dopłata za paczkomaty w smarcie

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#
Co zmienimy

Od 4 stycznia koszt przesyłki metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart! podzielimy między nas i Ciebie. Będziemy ponosić większą część tego kosztu, a do Twojego rachunku za usługi Allegro doliczymy opłatę:

  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł.

Uwaga: aktualnie na liście metod dostawy Allegro Smart! mamy:

  • Allegro Paczkomaty InPost – to tej metody dotyczy powyższa zmiana

 

Brawo allegro! Najpierw wymuszanie niskiej ceny dostaw, potem objęcie prowizją kosztu wysyłki, teraz to. Mam nadzieję, że UOKiK wreszcie dobierze wam się tyłków za to 🙂 

oznacz moderatorów
155 ODPOWIEDZI 155

kostas11
#21 Demiurg#

@ARGENTYNA_LTD ale jak wyślesz w 24h to Ci zwrócą 🙂 https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawców/zyskaj-bonus-za-dostawę-następnego-dnia-pozn...

z resztą są już watki dodaj do towaru i zapomnij, szkoda czasu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ARGENTYNA_LTD
#7 Wielbiciel#

a może właśnie trzeba żeby każdy napisał co na ten temat myśli

Gdzie to wszystko prowadzi ? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ARGENTYNA_LTD Dlatego, że Allegro nie ma już z czego dokładać.  Prowizje są za niskie. Poza tym usługa "darmowych" dostaw jest za tania 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 wydaje mi się że problem jest kwota 40 zł ( sporo klientów robi takie zakupy ) do której dokładają, zobacz ile prowizji ma allegro z takiej sprzedaży  w zależności od kategorii  3 - 4 zł a paczkomat kosztuje 8,99 zł pewnie mają lepszą kwotę wynegocjowaną ale nie aż tak niską i muszą dokładać 😞 a lepiej przerzucić na sprzedawców którzy to wrzucą w towar i każdy będzie zadowolony prócz klienta ktory i tak za to wszystko zapłaci 🙂 ale ma darmową wysylkę 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Powinni bardziej szkolić i informować klientów bo teraz mam tak że jeden klient kupuje kilka pozycji każda powyżej 40 zł i mu wysyłam na jego życzenie osobno a oni do każdej dopłacają a jakby klient spakował je razem na jedną wysyłkę dołożyli by do jednej.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Jak widać można. Nie pasi - nie sprzedawaj na All. Tak z tego wynika.

Profity z opłacania SMART idą dla Allegro. Kosztami wysyłek teraz Allegro będzie się "dzielić" ze sprzedającymi. Moim zdaniem to dąży do jednego - przerzucenia na sprzedawców wszystkich kosztów związanych ze wszystkimi wysyłkami i wyciągnięcie ze sprzedających max. kasy, ile się da.

Ale uwaga - już działa nowa platforma, tym razem z ogromnym kapitałem, z dużymi środkami przeznaczonymi na reklamy i benefity dla uczestników.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

dobrybiopreparat
#8 Zapaleniec#

Witam,

Trochę mnie dziwi, że Allegro wprowadza nową opłatę, a na forum o tym praktycznie nikt, nic nie napisał. Może to dlatego, że póki co Allegro nie zdecydowało się poinformować o tej nowości w zakładce "Dla sprzedających". 

Otóż Allegro od 4 stycznia wymaga od sprzedających zapłaty za każdą przesyłkę Allegro Smart w wysokości 0,99/1,99 zł brutto.  

Nie za bardzo przyjmuję informacji o zachęcie do szybkiej wysyłki (za paczki przy których dzień po zamówienie zostanie podjęta próba doręczenia Allegro ma zamiar zwracać nową opłatę). InPost przyjmuję paczki w tygodniu do 17, a na weekendzie do 13. Jeżeli więc nawet zatrudniłbym nowych pracowników, wybudował nowe magazyny, zakupił własne pojazdy, żeby dostarczyć paczki do punktu, pracował 7 dni w tygodniu przez 24h na dobę to i tak poniosę dodatkową opłatę. Jakim cudem mogę wysłać tego samego dnia transakcje, które wejdą w godzinach 17-23:59, a w weekend 13-23:59? Przecież to jest fizycznie niemożliwe! No po prostu nie da się..

oznacz moderatorów

temporalis_pl
#11 Animator#

Od nowego roku, chyba nawet od stycznia, sprzedawcy będą musieli dopłacać do paczek smart również paczkomatów. Taki prezent od **piiip** na nowy rok 😄

oznacz moderatorów

Client:51783529
#8 Zapaleniec#

Normalne,wszystko drozeje.Oby to miało realne podstawy. 

oznacz moderatorów

Client:51783529
#8 Zapaleniec#

Duzo i nie duzo,ale po co te komplikacje,czy nie lepiej podwyzszyc oplate w Smarcie?

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#
  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł.

 

czym się różnią paczki gabaryt A, w takich samych pudełkach ale z inną zawartością

np Telefon za 200, a w drugiej deska do krojenia za 40zł

 

Skąd pomysł by dodatkowe opłaty uzależniać od wartości towaru ?

Powyzej 100zł bedą traktowane jakoś priorytetowo ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Nie. Uzależniliśmy opłaty od wartości towaru w oparciu o przekonanie, że w przypadku tańszych produktów np. pakowanych osobno, wyższe koszty mocno ograniczałyby zysk sprzedających.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@nat_not Dla mnie i innych podobnych sprzedawców którzy sprzedają tylko w licytacjach te koszty jakie teraz ponoszę są już mało opłacalne( koszty pakowania itp. )które idą z mojej kieszeni a po 4 stycznia jak mam jeszcze dopłacać do kosztów nadania to niestety ale moja działalność handlowa będzie musiała zostać tutaj zakończona przynajmniej do poprawy warunków sprzedażowych.Jest to dla mnie też bolesne ale rozsądek mi podpowiada że to już czas opuścić tę scenę nie chcecie bym dla was zarabiał trudno ja sobie radę dam nie jest to moje główne źródło dochodów mam stałą pracę a allegro jedynie straci klienta który regularnie dla was pracował .

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@nat_not  a jak to będzie wyglądało w przypadku zwrotu części towaru przez kupującego ? Czy te 0,99PLN podlegają zwrotowi?  Pytam, ponieważ u mnie co jakiś czas zdarzają się klienci, którzy kupują towar za np. 2PLN do tego dobiera coś za 39PLN. Ma darmową wysyłkę. Po otrzymaniu towaru, od razu droższą rzecz zwraca. Dla mnie jest to ewidentne wyłudzenie darowej wysyłki.  Ja oczywiście oddaję pieniądze za zwrócony towar, allegro od razu oddaje mi prowizję. Czy po zapowiadanych zmianiach w takim przypadku będę obciążony opłatą 0,99PLN?

Endrju
oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Powiem szczerze, że mnie rozczulają takie posty. Zastanawianie się ile złótówek zapłacisz jak Ci ktoś tam zrobi zwrot za tyle i tyle. Człowieku liczysz potfel zamówień. Kalkulujesz w excellu budżet i zyski dla całego biznesu, a nie rozczulasz się bo ktoś Ci kupił za 2 zł. Ja np mam to gdzieś, że mam w allegro 20 zwrotów miesięcznie. Bardziej interesuje mnie to, że mam 3000 zamówień w smarcie i zapłacę za to ok 4000 netto miesięcznie tylko z tytułu tej nowej opłaty. 50 koła rocznie z tyt nowej opłaty. Połowa sprzedawców z tego forum nawet pewnie tyle nie zarabia, patrząc na to co pisze w postach. A nawet nie jestem jakimś gigantem w swojej kategorii. Na tym forum dominująca większość to narybek który kalkuluje drobne jak dzieciak w sklepie któremu mama dała 5 zł na lody. Poszedł kupił loda za 1,80 zł, zapłacił i wyszedł. A potem pomyślał, że mu zostało jeszcze i czy liczy czy mu starczy jeszcze na czitosy. Litości. Ogarnijcie się ludzie, bo to nie w allegro jest problem ale w Was. Przynajmniej udawajcie biznesmenów tym w jaki sposób myślicie o kwestiach biznesowych. Bo takie podejście to jest podejście kiepsko zorientowanego konsumenta. Jeśli chodzi o to przenoszenie kosztów na kogoś to jest to oczywiste. Allegro przenosi na sprzedawców, a Ci mają do wyboru albo płacą ze swojej marży albo przenoszą na klientów. 95% sprzedawców na allegro potrafi tylko ceny obniżać, więc nie dziwne że każdą podwyżkę traktuje jako utratę swoich zysków. Sparaliżowani samą myślą o podwyżkach. Zacznijcie podnosić ceny i nie będzie problemu. Cokolwiek nie chcieć sprzedawać na tym portalu, zawsze natrafisz na takich wojowników, którzy oddadzą albo bez zysku albo jeszcze dołożą, bo nawet nie wiedzą dokładnie jakie są opłaty na tym portalu. Jak tylko wprowadzili smarta od razu wiedziałem, że za to zapłacą sprzedawcy. A tak na prawdę płacą za to klienci. Tyle ile im za to policzycie. To chyba proste.

oznacz moderatorów

DABSTER_PL
#8 Zapaleniec#

Taki rowiązanie jest oczywiste, niemiej jednak cena produktu na allegro musi być konkurecyjna w stosunku do zakupów stacjonarnych. Ludzie kupują w internecie ze względu na to że jest taniej i z dostawą do domu. Jeżeli cena internetowa zrówna się z ceną stacjonarną to pozostaną wyłącznie Ci którym się nie chce wychodzić z domu.

Ponadto dlaczego podstawowa cena za wysyłkę DPD wynosi 12,99zł ? skąd oni biorą te ceny, skoro w takim inpoście przesyłka kurierska za pośrednictwem furgonetki wynosi 10,80zł brutto.

Nie wspomnę o tym, że paczka w ruchu u tego samego brokera kosztuje 6,50zł i mogę całość wrzucić w koszty. To co się dzieje to jest kpina 🙂


 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@dabdetal  Miło jak do narybka czasem wpadnie rekin i doradzi jak robić wielkie rzeczy w biznesie 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

orbitkownia
#9 Pomysłodawca#

jak ktoś kupi u mnie 10 przedmiotów za łączną kwotę 130zł to zapłacę 0,99 czy 1,99 bo spakować muszę 10 małych przedmiotów aby je włożyć do 1 kartonu @nat_not 

oznacz moderatorów