anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[12.05] Zapytaj Eksperta - Allegro Lokalnie

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Allegro Lokalnie to dobre miejsce dla Sprzedających i Kupujących!
Kupujący mogą znaleźć przedmioty jedyne w swoim rodzaju, wspierać lokalne zbiórki oraz wyszukiwać oferty w okazyjnych cenach.
Sprzedający szybko i łatwo wystawią ogłoszenie, mogą ustalić szczegóły wysyłki z Kupującym za pomocą wygodnego czatu oraz wesprzeć lokalne inicjatywy.

Na Wasze pytania odpowiadał Michał Markowski, który od wielu lat kieruje zmianami biznesowymi i produktowymi w serwisie Allegro, obecnie jako business unit manager zajmuje się rozwojem Allegrolokalnie.pl. 

la_nika_0-1620648785184.png


Dziękujemy za wszystkie pytania, a @MichalJerzy wielkie dzięki za spotkanie! Poniżej znajdziecie zapis sesji dotyczącej Allegro Lokalnie.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro Lokalnie to dobre miejsce dla Sprzedających i Kupujących!

To chyba tylko zdaniem Allegro 🙂

 

oznacz moderatorów

MichalJerzy
Ekspert Allegro

Dzięki xyz96 za opinię!

Co tydzień mierzymy poziom satysfakcji kupujących i sprzedających (Net Promotor Score). Podpowiem - rok temu gdy zaczynaliśmy, był na średnim poziomie, ale po wprowadzeniu kilkunastu funkcjonalności, których najbardziej brakowało użytkownikom, od pół roku jest bardzo wysoki. Potwierdzają to dane - ilość nowych sprzedających i ich ofert w porównaniu do ostatnich lat. 

oznacz moderatorów

elisaanna
#7 Wielbiciel#

Ja mam inny problem i zero pomocy ze strony allegro: mam wystawione 2 telefony i od 28.04.2021 do 14.05.2021 moje 2 ogłoszenia nie były i nie będą widniały na stronie "sprzedaż" ponieważ oszuści lub konkurencja blokują każde z moich ogłoszeń na 5-dni (przepis allegro lokalne" i nie mogę sprzedać !!! Jakiś "najmądrzejszy" wymyślił przepis w "KUP TERAZ" ale czas oczekiwania na wpłatę 5-dni !!!! Piszę ciągle do allegro, ale oni tylko odpowiadają "taki jest przepis allegro, a więc pomagają oszustom !!!! Piękna strona !!!!!! Żaden kontakt z allegro nie pomaga!!!!

oznacz moderatorów

MichalJerzy
Ekspert Allegro

Dzięki elisaanna za opisanie problemu. 

Konkurencja dotyczy raczej sytuacji, gdy są przedsiębiorcy - na Allegro Lokalnie są zwykłe osoby, które chcą sprzedać używane przedmioty. Najprawdopodobniej kupujący kliknął kup teraz i dajemy mu teraz 5 dni na zapłatę - jeśli tego nie zrobi, twój przedmiot wróci na listing, a ty nie zostaniesz obciążona opłatami. Jeśli zdarzyło się to incydentalnie - bywa, ale jeśli nagminnie ktoś tak czyni - wówczas istotnie przyjrzymy się temu. 

oznacz moderatorów

elisaanna
#7 Wielbiciel#

Co mi grozi za złamanie przepisu allegro dotyczącej wystawienia towaru przed upływem 5-dni ? 

Mój problem dotyczy BLOKOWANIA i usuwania ogłoszeń na okres 5-dni z powodu rozpoczętego zakupu przez oszustów. W ogłoszeniu podane "KUP TERAZ" nie jest adekwatne do realiów !!!!! od 28.04.2021 moje 2 ogłoszenia "sprzedam" nie jest emitowane z powodu oszustów, którzy rozpoczynają zakup, ale do dnia 14.05. mój towar nie jest wystawiony do sprzedaży i nie sfinalizowany przez oszustów !!!!! Dzisiaj jest 11.05.2021. Przepis allegro o 5-dniowym zdejmowaniu z ram ogłoszeń !!!! Gdzie jest "KUP TERAZ" ?!!!! Dlaczego mnie allegro zobowiązuje do uszanowania tego przepisu, że nie mogę wystawiać zablokowanego towaru przez oszustów na 5-dni, tylko muszę czekać jak na kwarantannie, a nie wyciąga konsekwencji od oszustów?!!! Dlaczego przy takiej formie sprzedaży nie wymaga się wpłaty "KAUCJI" z powodu blokowania mojej sprzedaży ?!!!!! W dziesiętnych odpowiedziach allegro zawsze czytam: "takie są przepisy allegro". Od 10-lat jestem na allegro, kupuję często, a teraz wystawiam do sprzedaży ciągle blokowanej !!!!!

oznacz moderatorów

MichalJerzy
Ekspert Allegro

Co mi grozi za złamanie przepisu allegro dotyczącej wystawienia towaru przed upływem 5-dni ? 

Na Allegro zawierane są transakcje. Jeśli kupujący kupi przedmiot i zapłaci za towar, który Ty nie posiadasz (bo wystawisz w tym czasie i sprzedasz komuś innemu), może narodzić się napięta sytuacja. Kupujący może domagać się wydania towaru, a nawet od razu wystąpi o POK. Dlatego rekomendujemy tutaj o cierpliwość.

A jeśli to twoim zdaniem ewidentnie powtarzające się wstrzymywanie twojej oferty, umyślne kupowanie bez zamiaru zakończenia transakcji - zgłoś to, a przyjrzymy się temu, 

oznacz moderatorów

ewa_c11
#7 Wielbiciel#

Opcja usuwania wiadomości obiecywana była "na dniach" już w 2019r. Informatycy nie mogą wpisać takiej opcji do oprogramowania tak jak jest to na Allegro?

oznacz moderatorów

Tharkun
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Podłączę się pod poprzednie pytanie, dotyczące usuwania i ogólnie zarządzania wiadomościami w Allegro Lokalnie. W Styczniu 2020 zgłosiłem ten problem (zgłoszenie nr "08176373" [ ref:_00D24aE05._5001o4JQRhJ:ref ]), w odpowiedzi otrzymałem informację, że nie ma możliwości usuwania wiadomości, ale intensywnie Państwa nad tym pracują.

Zatem kiedy taka możliwość zostanie zaimplementowana ? Ułatwiłoby to znacznie obsługę i wyeliminowało konieczność trzymania w nieskończoność nieaktualnej korespondencji ze sprzedającymi.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

MichalJerzy
Ekspert Allegro

Dzięki ewa_c11 za pytanie.

Piszesz o chacie? Historia komunikacji kupującego ze sprzedającym jest istotna, po niej nasi admini w przypadku sporów transakcyjnych i różnych innych zgłoszeń mogą dojść do sedna sprawy, dlatego nie wprowadziliśmy jeszcze takiej opcji.

Sprawdzę jednak skalę uciążliwości tego zjawiska, o którym piszesz, bo może istotnie jesteśmy w stanie przyspieszyć tutaj jakieś usprawnienia. 

oznacz moderatorów

Tharkun
#9 Pomysłodawca#

Ale przecież funkcja automatycznego kasowania wiadomości po upływie 6 m-cy jest już zaimplementowana w "Starym" Allegro. Tam historia korespondencji (Czat, lub Wiadomości jak to nazwiesz - ikona dwóch chmurek) obejmuje tylko pół roku i Admini jakoś sobie z tym radzą. Są przecież jeszcze Archiwa, Kopie zapasowe, itp. 😉

oznacz moderatorów

MichalJerzy
Ekspert Allegro

1. W Allegro.pl podstawą komunikacji są maile, chat jest dodatkiem. Wiedząc, jak wybiórczo czytane są maile przez ludzi i chcąc mieć wszystkie informacje w jednym miejscu, w Allegro Lokalnie chat jest jednym z filarów komunikacji. Musimy ostrożnie w niego ingerować, aby minimalizować sytuacje "Skasowałem ważną wiadomość, proszę przywróćcie mi ją" i dziennie robi to skalę 10 tysięcy próśb do naszych adminów. 

2. Nie jestem ciągle przekonany na ile to jest uciążliwy problem dla naszych użytkowników, że pół roku temu gdzieś w systemie do którego mają dostęp wisi ich korespondencja z inną osobą.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@MichalJerzy Lubię osoby z poczuciem humoru 🤣

aby minimalizować sytuacje "Skasowałem ważną wiadomość, proszę przywróćcie mi ją" i dziennie robi to skalę 10 tysięcy próśb do naszych adminów.

Pogadaj z @_HolaOla_ na temat słynnego zespołu "Ukryj-Nie Odkryj" - bo tutaj Allegro zrobiło coś ZUPEŁNIE odwrotnego od tego co piszesz...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Tharkun
#9 Pomysłodawca#

A jak wygląda temat anonimizacji i usuwania informacji po zakończeniu przetwarzania danych osobowych klientów zgodnie z zapisami RODO ? Czy jak skasuje swoje konto z Allegro i Allegro lokalnie usuniecie również moje dane osobowe (np. adres, e-mail, tel.) z danych zawartych na wspomnianym czacie wewnętrznym ? Mając kontrolę nad czatem, sam mogę zdecydować czy informacje tam zawarte są dla mnie ważne i chcę je dalej przetrzymywać, czy nie i je kasuje. Uważam, że ciągnięcie ogonów w postaci kilkuletniej historii korespondencji prosi się tylko w pewnym momencie na niepotrzebne ryzyko wycieku informacji - im bardziej zawęzimy ten zakres, tym mniej potencjalnych szkód można narobić. Najlepszy przykład to Morele.net z 2019 roku 😉

oznacz moderatorów

BigAndHappy
#9 Pomysłodawca#

Czy będzie możliwość zwrotów przez Allegro Finanse na Allegro Lokalnie? Teraz trzeba prosić o numer konta i wszystko się rozwleka.

oznacz moderatorów

MichalJerzy
Ekspert Allegro

Dzięki BigAndHappy za pytanie. 

Jesteśmy świadomi uciążliwości obecnego procesu i pracujemy aby to usprawnić, tak jak piszesz. Taka zmiana to dużo pracy integracyjnej pomiędzy systemami, dlatego proszę o cierpliwość. 

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

Dzień dobry, Panie Michale.

Proszę odpowiedzieć, czy zamierzacie powrócić do pomysłu rozdzielenia serwisów według statusu sprzedawcy, tj. Allegro.pl tylko dla sprzedawców prowadzących legalne firmy, płacących podatki i respektujących prawa konsumentów oraz na AllegroLokalnie.pl dla tzw. sprzedawców prywatnych (czyt. bez podatku, bez faktury, bez gwarancji, itp.)?

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

MichalJerzy
Ekspert Allegro

Dzień dobry! 

Oferty wszystkich sprzedających są i będą widoczne na Allegro.pl niezależnie od statusu sprzedawcy, ani tego czy wystawili przez Allegro Lokalnie, czy innym sposobem (API, formularz Allegro.pl). Zamiarem naszym jest, aby nieprofesjonalni sprzedający domyślnie mieli uproszczone środowisko Allegro Lokalnie do wystawiania i zarządzania ofertami bez przebijania się przez funkcjonalności dla hurtowych profesjonalistów. I to obecnie się udało - na Allegro Lokalnie mamy okazjonalnych sprzedawców i ich wygoda jest naszym celem. 

Jeśli na Allegro.pl działają profesjonalni sprzedawcy bez założenia konta firma - to obecnie ich wybór, aczkolwiek raczej utrudniają sobie takim statusem działanie (ciężko o Smart!, inne opłaty, brak abonamentów, brak możliwości uczestnictwa w wielu atrakcyjnych programach dla sprzedawców np. SuperCena, okazje.allegro.pl itd.

oznacz moderatorów

MichalJerzy
Ekspert Allegro

Dziękuję za zaproszenie! Odpisuję na bieżąco, więc proszę o cierpliwość.
Liczę na ciekawe pytania! Na wszystkie odpowiem.  

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

"Allegro Lokalnie to dobre miejsce dla Sprzedających i Kupujących!". Brakuje tam tylko:

- systemu komentarzy
- informacji o liczbie osób obserwujących ofertę
- możliwości odwołania oferty w licytacji
- możliwości szybkiego podania kupującemu nru przesyłki, tak aby otrzymał mailem link z trackingiem
- smarta (zapowiadaliście, że będzie)
- możliwości dodania do opcji wysyłki przesyłek zagranicznych
- czarnej listy
- możliwości usuwania niepotrzebnych ofert z zakładki "zakończone ogłoszenia"
- możliwości zwrotu wpłaty przez allegro finanse
- możliwości podania w ofercie terminu wysyłki
- skutecznej blokady oszustów nigeryjskich (i innych)
- minimalnych wymagań w stosunku do osób, które licytują/kupują - w tej chwili licytować może osoba nie mająca wpisanych żadnych danych w ustawieniach, co na zwykłym allegro nie jest możliwe.
- możliwości zapłaty łącznej za kilka zakupów

Czy coś z tej listy zostanie wprowadzone w najbliższym czasie? 🙂

oznacz moderatorów

MichalJerzy
Ekspert Allegro

Dzięki vonNogay za listę. 

Część tych funkcjonalności, które wymieniasz nie planujemy wprowadzać (np. czarna lista,), część już wprowadziliśmy (np. możliwość zapłaty łącznej za kilka zakupów od tego samego sprzedawcy), a kilka projektujemy, by nie skomplikować zanadto systemu dla nowych osób. Allegro Lokalnie nie będzie kopią Allegro.pl, jest serwisem lżejszym dla okazjonalnych sprzedających. 

Niektórzy sprzedający, którzy od lat są na Allegro, mają swoje przyzwyczajenia, doceniają każdy detal funkcjonalny jakie w Allegro wprowadziliśmy od 20 lat. Ale jest też wielu, szczególnie młodych i nowych, dla których styczność z ilością funkcjonalności na Allegro jest przytłaczająca. Musimy to bardzo uważnie wyważać. 

oznacz moderatorów