anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytaj eksperta - nowy sposób naliczania prowizji

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Zgodnie z zapowiedziami, od 1 czerwca w prowizji od sprzedaży zaczniemy uwzględniać również koszt dostawy. Zmiana nie obejmie jednak wszystkich transakcji. Jeśli sprzedacie przedmiot z dostawą za 0 zł lub z dostawą Allegro Smart!, naliczymy prowizję tak, jak dotychczas - jedynie od ceny przedmiotu. Szczegółowy opis nowego sposobu naliczania prowizji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie w naszej Pomocy.

Poniżej znajdziecie zapis sesji pytań do eksperta, jaka odbywała się od czwartku do soboty (28-30 maja). Rozmawiała z Wami Beata Szynder ( @beata_szynder ), lider zespołu wsparcia sprzedających. Beata pracuje w Allegro od 3 lat, a na co dzień wraz z zespołem pomaga sprzedawcom w sprawach dotyczących rozliczeń z Serwisem. Dziękujemy Wam za udział! Wszystkie odpowiedzi Beaty znajdziecie tutaj.

beata_szynder.jpg

Ten wątek został zamknięty, jeżeli macie dodatkowe pytania związane z prowizją od kosztów dostawy, zapraszam do zadawania ich w osobnych wątkach (przycisk Rozpocznij temat).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
373 ODPOWIEDZI 373

firma-darwik
#9 Pomysłodawca#

Prowizja od wysyłki to chore poprostu allegro to kompletyny bankrut i  i  szuka  każdego sposobu żeby okradać  sprzedających i kupujących

oznacz moderatorów

jaruh8
#9 Pomysłodawca#

Allegro zobaczy jak to będzie z konkurencyjnym **piiip**em, jeśli analiza wykaże straty, zrobi wielką akcje dobrotliwosci jakie to fajne jest i zaprzestanie tego rozboju w biały dzień,  póki co ja kasuje Poczte Polską i zostawiam tylko paczke w ruchu i ich 8,99(póki co) za paczkomat. Oczywiście ceny też podniose. 

Konkutencja jest tu potrzebna bo nas puszczą w skarpetkach. 

oznacz moderatorów

slupex
#8 Zapaleniec#

a co z nami,z paczkami niestandardowymi? nie mozemy uczestniczyc w smart

oznacz moderatorów

BeautyPerfumeria
#7 Wielbiciel#

A co jeżeli klient dokona zakupu towaru i wybierze Allegro Inpost Kurier albo Allegro Inpost Paczkomat ale nie będzie miał wykupionego pakietu Smart czyli fizycznie zapłaci opłatę za nadanie przesyłki też będzie pobierana od sprzedawcy prowizja od kosztu wysyłki? Proszę o odpowiedź Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

Tak jak wyżej napisałam, prowizja nie będzie naliczana tylko wtedy, gdy klient za dostawę nie zapłaci. Bo np. zaoferujesz mu darmową dostawę, lub będzie miał smarta i się załapie na darmową dostawę w ramach smarta... Nie ważne jaką formę dostawy wybierze... 😞

_______
Kamila
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

czyli paradoks , prowizję od kosztów wysylki doliczyć do ceny towaru . Ostatecznie allegro pobieże prowizję od prowizji od kosztów wysyłki . Brawo !!!!

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@beata_szynder  normalnie objawienie, że prowizja od darmowej wysyłki będzie zerowa. Dzieci w szkole już wiedzą, że procent z zera = zero. No chyba, że allegro przymierza się również do prowizji od wysyłki darmowej, albo pojawiła się jakaś nowa interpretacja matematyczna cyfry zero.

W jaki sposób jako sprzedający mam zmaksymalizować sprzedaż, skoro smart jest od 40zł, a moja średnia cena sprzedanego towaru to ok. 30zł ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Tosieksklep
#8 Zapaleniec#

Czyli Ci co nie mają Smarta i płacą 8,99 zł za paczkomat to od tej kwoty pobieracie prowizję? 

Przecież to jest absurd.....taką kwotę płacę za przesyłkę, gdzie tu doliczać karton, taśmę, wypełniacz bo przecież musi być zapakowane dobrze, ze względu na to , ze pomimo ubezpieczenia paczki Inpost nie wypłaca odszkodowań.

Z drugiej strony jeśli podniosę cenę paczkomatu to Ci co mają Smarta nie załapią się na darmową dostawę....serio i tak pobieracie dużo kasy od sprzedaży. Nie wspomnę o wyróżnieniach skoro płacę 19zł za wyróźnienie to dodakowo płacę prowizję od sprzedaży plus prowizję od oferty wyróżnionej 3 koszty do jednej transakcji.....za co?

Musicie to przemyśleć bo sprzedawcy kiedyś na prawdę nie ogarną tematu i zaczną sprzedawać więcej na fejsie niż u Was.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte @Tosieksklep Przeciez pisalem że Allegro chodzi tylko o kasę a nie jakieś ulepszenia

oznacz moderatorów

Tosieksklep
#8 Zapaleniec#

Jeśli tego nie zmienią to faktycznie udowodnią, że chcą wyciągnąć z Nas jak najwięcej 😞 

Zmiany przydałyby się w paczkach pobraniowych co z klientami, którzy kupują i nie odbierają bo nagle już tego nie chcą ?

Co z klientami, którzy wymuszają? Obrażają Nas sprzedawców grożąc negatywnymi opiniami? Musimy siedzieć cicho i przytakiwać bo czasami niesłuszny negatyw przekreśla Cię ze sprzedaży .

Nad tym niech się zastanowią a nie nad naliczaniem dodatkowych opłat !!!

oznacz moderatorów

prostozpolski
#9 Pomysłodawca#

debilne allegro twierdzi ze to nie jest koszt dostawy, jest to" inny" koszt 🙂 i mamy doliczyc sobie to do ceny przedmiotu 🙂

oznacz moderatorów

New-_Style
#8 Zapaleniec#

Jeśli w danej ofercie jest opcja wysyłki Allegro Smart, oraz opcja wysyłki kurierem poza smart, co za tym idzie kupujący może dokonać wyboru i wybierze płatnego kuriera, to też płaci się prowizję od wysyłki czy nie??

oznacz moderatorów

elzbieta3691
#7 Wielbiciel#

Witam, Czyli trzeba podnosić ceny towaru od 1 czerwca i wtedy ustawić zero złotych za koszt dostawy. Czyli allegro będzie jeszcze droższe dla kupujących. BRAWO!!!

oznacz moderatorów

altbau
#7 Wielbiciel#

Tak  ma Pani racje .

Tyle tylko ze Allegro chce wszystkich przechytrzyc.

Chca kasy za darmo.

Jak Pani wrzuci przesylke w koszt towaru to Allegro swoja prowizje dostanie

oznacz moderatorów

bertus2
#7 Wielbiciel#

No właśnie,podnosić ceny naszych towarów,kupujący uciekną do konkurencji Allegro i my sprzedający również,to już naprawdę kpina z nas ciężko pracujących.Co wy wyprawiacie?Cóż sami strzelacie sobie w kolano....

oznacz moderatorów

DIDO_FISHING
#2 Obserwator#

oznacz moderatorów

FOTO-NADRUKI-PL
#8 Zapaleniec#

Jeśli wprowadzę darmową dostawę (doliczając ją do ceny produktu) do w jakim celu Klienci mieli by dodatkowo kupować opcję Smart? W tej sytuacji mija się ona z celem.

 

oznacz moderatorów

bertus2
#7 Wielbiciel#

Witam

Jeśli kupujący nie ma Smarta?

oznacz moderatorów

kodakdeblin
#7 Wielbiciel#

Witam.

To jest nieuczciwa konkurencja zmuszając sprzedającego do korzystania ze smarata.

Allegro teraz bedzie zarabiało jako broker i prowizji od przesyłek nie będących smart.

Szkoda że tak traktujecie sprzedających.

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

gemele
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

Pani Beato ( expercie allegro ) może ktoś (Pani) lub inny pracownik allegro poda podstawę prawną która (upoważnia ) ,zezwala na pobieranie prowizji od umowy która NIE dotyczy allegro lecz jest umową pomiędzy mną a firmą kurierską ? Może za chwilę będę płaciła haracz do allegro za to że kupiłam towar od mojego dostawcy ? Nie jestem przekonana co do legalności pobierania opłat za .... ,no właśnie za co ? Za to że zewnętrzna firma kurierska NIE związana z allegro lecz ze mną wykonuje dla mnie usługi , to allegro będzie bralo kasę ? Proszę o informację zwrotną z podstawą prawną.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów