anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro lokalnie vs allegro

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

Witam
czy aukcje wystawiane na allegro lokalnie będą widoczne na allegro ?

Jeżeli tak to dlaczego są różne prowizje na tym samych przedmiotach - np ksiazki na allegro 15% na allegro lokalnie 10%. Proszę o inną odpowiedz admina niż że na allegro jest prowizja a na allegro lokalnie " opłata za tanzkację "

Nie rozumiem polityki allegro - dlaczego osoby prywatne które sprzedają , nie mają firmy , nie płacą podatków itp magą taniej sprzedawać.

Jak można konkurować z osobą prywatną skoro nawet prowizja jest 50% tańsza niż dla firmy.

Kolejna rzecz że  na allegro lokalnie nie będzie opłaty od wysyłki - to jak możemy konkurować z osobami nie mającymi firmy

A

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

rozumiem idee allegro lokalnie dla rzeczy nowych / używanych

Na samym allegro rzeczy nowe na allegro lokalnie używane - te rynki nie konkurują ( osoba prywatne nie będzie miała 20 maszynek elektrycznych nowych)

ale w przypadku rzeczy używanych - to jest trochę dla mnie dyskryminacja - jak firma mają w ofercie rzeczy u używane ( książki, monety itp) ma konkurować z osobą prywatną które ma niższą prowizje oraz nie opłaci vat oraz dochodowego

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@dolina_ksiazki   Po pierwsze: "tranSakcje"!

Zdaje się, że aby oferta z AL była widoczna na Allegro trzeba będzie zapłacić 19 złotych. Poza tym nie martw się. Mało kto tam będzie zaglądać.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dolina_ksiazki Allegro Lokalnie powstało z myślą o prywatnych sprzedających, którzy wystawiają swoje oferty okazjonalnie i nie prowadzą działaności gospodarczej. W tej chwili to od decyzji sprzedającego zależy czy jego oferta będzie widoczna tylko na Allegro Lokalnie, czy również  na Allegro. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

to z punktu sprzedającego ja chciałbym aby oferta moja była widoczna na każdej możliwej platformie - więcej wyświetleń to większa szansa sprzedaży - chyli tym posunięciem allegro wspiera sprzedawców prywatnych - oni moga być widoczni na 2 platrofmach allegro oraz allegro lokalnie oraz płacą mniejszą procentowo kwotę od sprzedaży ( nazwaną prowizją lub opłatą tranzakcyjną ), jak doczytałem mają też na allegro lokalnie uproszczony formularz wystawiania oraz nie muszą robić dokładnych opisów przedmiotów - TO SĄ DLA MNIE SAME PLUSY BYCIA W ALLEGRO LOKALNIE . Ogranicza mnie tylko ilość 200 aukcji - rozumiem że mogę założyć na allegro około 200 kont i podpiąć je w ms allegro - tak będzie taniej i bez profesjonalnych parametrów 😉

oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

czyli rozumiem że jak wystawie przedmiot na allegro to będzie również widziany na allegro lokalnie - proszę powedzieć gdzie znznaczyć okienko abym był widoczny na dwóch portalach - też chce mieć wybór gdzie będę wyświetlany - taki wybór mają allegro lokalnie

oznacz moderatorów

RLis
#10 Popularyzator#

Czy wobec tego mogę zaproponować by na Allegro Lokalnie sprzedający mógł wystawić TYLKO jedną sztukę towaru, używanego towaru ?

Bo przecież - cytując _HolaOla_: "prywatnych sprzedających, którzy wystawiają swoje oferty okazjonalnie i nie prowadzą działaności gospodarczej" nie będzie miał w ofercie po kilkanaście sztuk tego samego przedmiotu ?

W interesujących mnie kategoriach 60% towaru to nówki, wystawiane przez firmy - gdzie tu sens, gdzie logika ?

A przed chwilą przyszedł mail a w nim czytam "Ciągle rozwijamy Allegro Lokalnie - specjalne miejsce do zakupów i sprzedaży dla osób prywatnych. Dopasowujemy je do ich potrzeb. Sprzedający już teraz mogą dodawać więcej, bo aż 15 zdjęć. Wkrótce dodamy opcje wyróżniania oraz możliwość obserwowania ogłoszeń. Dodatkowo, na Allegro Lokalnie obniżymy opłatę za sprzedaż."

Czyli teraz nastąpi wielka migracja firm na Lokalnie ? O co tu chodzi ???

oznacz moderatorów

Tres-Veritable
#9 Pomysłodawca#

Allegro Lokalne - obniżymy opłatę za sprzedaż ....... Przeciez napisane wszedzie ze to za darmo bez oplat

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_piszesz, że "Allegro Lokalnie powstało z myślą o prywatnych sprzedających, którzy wystawiają swoje oferty okazjonalnie i nie prowadzą działalności gospodarczej." 

A z tymi, którzy nie mają zarejestrowanej działalności, ale wystawiają po kilkaset ofert, i to nierzadko wieloprzedmiotowych? W mojej kategorii połowa sprzedawców to "prywatni", wyprzedający "kolekcję po dziadku", składającą się dziesiątek jednakowych walorów, wydanych kilka tygodni temu. Powstanie dla nich Allegro Szara Strefa?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter Poproszę o loginy tych sprzedających oraz numery lub linki do ich ofert na Allegro Lokalnie. Na pewno sprawdzimy sytuację, o której piszesz. Jeśli nie chcesz podawać ich tutaj, możesz wysłać nam wiadomość na spolecznosc@allegro.pl

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Oj, _HoleczkoOleczko_, na jakim świecie Ty żyjesz? Od szaraków aż się roi i tak będzie nadal. Żadne Lokalne nie pomoże na szary proceder 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_Może zostałem źle zrozumiany, oni nie sprzedają na Allegro Lokalnie, lecz na głównym serwisie. Pewnie większość kategorii zna takich "prywatnych" sprzedawców, co potrafią mieć 500 czy 1000 ofert bez konta firmowego.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@WREDZIA-W1 Wredziu, żyję w tym samym kraju i na tej samej planecie co Ty oraz mam świadomość istnienia w gospodarce tzw. szarej strefy. Pytanie dotyczyło Allegro Lokalnie, stąd moja odpowiedź odnosi się do prywatnych sprzedających dla których powstała ta platforma. 

@TomBanknoter Twoje pytanie brzmiało: "A z tymi, którzy nie mają zarejestrowanej działalności, ale wystawiają po kilkaset ofert, i to nierzadko wieloprzedmiotowych? W mojej kategorii połowa sprzedawców to "prywatni", wyprzedający "kolekcję po dziadku", składającą się dziesiątek jednakowych walorów, wydanych kilka tygodni temu. Powstanie dla nich Allegro Szara Strefa?"

Moja odpowiedź to zdecydowanie nie i nie widzę tutaj związku z Allegro Lokalnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Pytanie postawione w tytule ździebełko się rozwinęło 🙂 Jak już nie będzie okresu przejściowego, pokażę Ci użytkownika-szaraka z mojej kategorii jak będzie hulał po Lokalnym 🙂 Szarak z dziada, pradziada i niezatapialny. Wystawia ok. 60-70 aukcji miesięcznie, a w tej kategorii to nie lada wyczyn.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@WREDZIA-W1 Możemy się tak umówić, więc czekam na tę informację. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Nie ma sprawy 🙂 Postaram się pamiętać. Jeżeli aukcje z Lokalnego mają być widoczne także na Allegro, to on wystawi i ze sto 🙂 Sama zobaczysz 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@WREDZIA-W1 Aukcje prywatnych sprzedających już są widoczne na Allegro Lokalnie i Allegro, ponieważ to od wyboru sprzedającego zależy, gdzie dana oferta zostanie opublikowana. Lokalnie.jpg

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Wiem, że są. I dlatego prywatni są górą. Jak będzie w czerwcu? Czy też będą widoczni na Allegro?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1Oczywiście, że będą widoczni. Dlatego sens tego całego Allegro Lokalnie jest dla mnie delikatnie mówiąc - niejasny. Jedynym widocznym skutkiem jest dalsza komplikacja prostego niegdyś serwisu.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@TomBanknoter  No to już nie wiem co oni mają na myśli. Kosmos jakiś i fantasmagoria.

Ula

Ula
oznacz moderatorów