anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protect a uszkodzony towar

MAMY ROZWIĄZANIE!
Online-kauf
#10 Popularyzator#

Witam, sprzedałam garnek ze szklaną pokrywką na Allegro Lokalnym. Na aukcji oferowałam garnek używany a Kupująca mimo to sądziła, że kupuje garnek nowy nie pytając o nic wcześniej. Zgodziłam się na zwrot towaru a po otrzymaniu garnka okazało się, że garnek jest uszkodzony. W dyskusji przedstawiłam zdjęcia uszkodzeń i poinformowałam, że z tego powodu reklamację odrzucam i poprosiłam Kupującą o złożenie reklamacji u przewoźnika. Sporządziłam protokół szkody, a Kupująca miałam złożyć reklamację jako nadawca paczki i klient Inpostu. Kupująca nie udziałała się praktycznie wcale w dyskusji a dziś otrzymała zwrot wpłaty a mnie obciążono wszystkimi kosztami. Allegro też swoje zarobiło w postaci prowizji. Jestem prywatnym sprzedającym i jak widać odpowiadam za wszystko. To jak to jest?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
kostas11
#21 Demiurg#

@Online-kauf zgodziłaś się na zwrot odstąpienie czy na reklamację ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Online-kauf
#10 Popularyzator#

Zgodziłam się na odesłanie towaru w celu jego reklamacji z tytułu rękojmi. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Online-kauf coś musiałaś przeoczyć w dyskusji, odrzuciłaś reklamację przed upływem 14 dni od złożenia ? 

Reklamacja uszkodzonej paczki to oddzielny temat, za to dopowiada kupujący, masz protokół więc wszystko zrobione poprawnie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Online-kauf
#10 Popularyzator#

Tak, reklamację odrzuciłam w czasie na pewno krótszym niż 14 dni. 

oznacz moderatorów
Online-kauf
#10 Popularyzator#

odp..JPG

oznacz moderatorów
Online-kauf
#10 Popularyzator#

Sprawa dotyczy tego zakupu:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/silit-varianova-garnek-maly-16-cm-nowy
Kupująca wymagała ode mnie żeby garnek był nowy mimo że w aukcji oferowany był garnek używany w stanie bardzo dobrym.

oznacz moderatorów
Online-kauf
#10 Popularyzator#

Ten sam post zamieściłam dziś wcześniej, ale że poklikałam coś nie tak że niby już jest rozwiązanie (a tego nie mam) to post wznawiam i proszę o pomoc. 

Witam, sprzedałam garnek ze szklaną pokrywką na Allegro Lokalnym. Na aukcji oferowałam garnek używany a Kupująca mimo to sądziła, że kupuje garnek nowy nie pytając o nic wcześniej. Zgodziłam się na zwrot towaru a po otrzymaniu garnka okazało się, że garnek jest uszkodzony. W dyskusji przedstawiłam zdjęcia uszkodzeń i poinformowałam, że z tego powodu reklamację odrzucam i poprosiłam Kupującą o złożenie reklamacji u przewoźnika. Sporządziłam protokół szkody, a Kupująca miałam złożyć reklamację jako nadawca paczki i klient Inpostu. Kupująca nie udziałała się praktycznie wcale w dyskusji a dziś otrzymała zwrot wpłaty a mnie obciążono wszystkimi kosztami. Allegro też swoje zarobiło w postaci prowizji. Jestem prywatnym sprzedającym i jak widać odpowiadam za wszystko. To jak to jest?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Online-kauf wystarczy dalej pisać w tym wątku https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedający-o-allegro-lokalnie/allegro-protect-a-uszkodzony-towar/... kto maił napisać napisał czekamy na info od allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A wszystko zrobiłeś w wyznaczonym czasie, terminie 14dni, czy wyraźnie napisałeś że odrzucasz reklamację?

oznacz moderatorów
Online-kauf
#10 Popularyzator#

Tak od razu udzielałam odpowiedzi jak również sporządziłam protokół szkody praktycznie tego samego dnia jak tylko odebrałam paczkę zwrotną. Zrobiłam zdjęcia i wszystko zamieściłam w dyskusji. Kupujca miała złożyć reklamację, ale wcale nie udzielała się w dyskusji krótko po jej rozpoczęciu a Allegro posądziła o stalking. odpowiedź.JPG 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  proszę o zabranie głosu jako strona allegro 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Online-kauf
#10 Popularyzator#

Jeszcze nie mam rozwiązania, ale poklikałam coś nie tak. 

oznacz moderatorów